Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowy motocykl z UE (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34225)

Franz 07.02.2019 11:19

Faktura Vat marża to wymysł polski
W Niemczech , Austrii a podejrzewam , że i w UK gdzie są normalne przepisy
jest umowa pisana miedzy prywatnymi kupującymi , lub jeśli kupujesz z firmy
to faktura , zawsze jest z VAT którego sobie nie odliczysz nigdzie.

Idź normalną drogą i bądz mądrzejszy

Kolega , który ten Vat zapłacił kupił ten motocykl niestety w salonie BMW -
na fakturę.
Gdyby kupił u prywatnęgo to mógłby sobie pokombinować jak chce i wstawić stan licznika jaki chce . No ale kto bogatemu zabroni kupowania w salonie używkii płacenia do tego drugi raz VAT.

Wtedy była to kwota coś od 6 tys euro :D ( 22 procent) niezbyt miłe

Emek 07.02.2019 11:22

Ale jaki VAT Franz? Jak dostał fakturę od Niemca i kupował na własną firmę to powinni mu wystawić fakturę w kwocie netto bo to nabycie wewnątrzwspólnotowe chyba że fakturę wystawili na niego imiennie.
Sam kupowałem od Niemca nówkę sztukę i na firmę dostałem f-rę bez VAT.

furman 07.02.2019 11:29

Cytat:

Napisał Emek (Post 623321)
W UK wystawią ci fakturę Vat-marża??? Wątpię. A nawet jeśli to jak to zakwalifikują w PL? Jako nabycie pozawspólnotowe? To cło dowalą. Ogólnie ta konstrukcja jakaś słaba się wydaje. Co to za moto?

DL 1000, 2016r. Stoi u dealera Yamahy. Cena za niemal nowe moto kusząca, ale chyba odpuszczę temat ze względu na opłaty.

Franz 07.02.2019 11:29

To z innej beczki .
Mam motocykl który kupiłem prywatnie na firmę w danym salonie.
Po 5- ciu latach znudził mi się . Motocykl ma zaledwie 4 tys km przebiegu.
Oddaje go do salonu w rozliczeniu za następną nówkę sztukę .
Mówimy o motocyklach używanych ale w swietle prawa polskiego nowych.
W jaki sposób odliczysz sobie ten VAT gdy kupisz ten motocykl i sprowadzisz do Polski
Ten Vat już był raz przezemnie zapłacony bo kupiłem w DE prywatnie
Teraz płacisz go Ty w myśl idiotycznych polskich przepisów po raz drugi

Jeśli sprowadzisz go na firmę to z tym Vatem możesz zrobić to samo jakbyś kupił w polskim salonie
- nie wiem , nie kupowałem
Zdarzyło mi się kupić ciężarówkę w kwocie netto . Vat musiałem zapłacić w Polsce ,który mogłem sobie póżniej odliczyć
Do zakupu w DE ciężarówki potrzebowałem wszystkie dokumenty firmy wraz aktywnym NiP UE
Ot jakie pojebane :D

consigliero 07.02.2019 11:30

Kupił dla siebie to dostał fakturę, ale kupował pewnie nie na firmę dlatego u nas doliczyli mu VAT

Emek 07.02.2019 11:38

Cytat:

Napisał Franz (Post 623331)
To z innej beczki .
Mam motocykl który kupiłem prywatnie na firmę w danym salonie.
Po 5- ciu latach znudził mi się . Motocykl ma zaledwie 4 tys km przebiegu.
Oddaje go do salonu w rozliczeniu za następną nówkę sztukę .
Mówimy o motocyklach używanych ale w swietle prawa polskiego nowych.
W jaki sposób odliczysz sobie ten VAT gdy kupisz ten motocykl i sprowadzisz do Polski
Ten Vat już był raz przezemnie zapłacony bo kupiłem w DE prywatnie
Teraz płacisz go Ty w myśl idiotycznych polskich przepisów po raz drugi

Jeśli sprowadzisz go na firmę to z tym Vatem możesz zrobić to samo jakbyś kupił w polskim salonie

Franz przepisy są proste w tym zakresie. Jak sprowadzam moto na firmę (tak zrobiłem) to Niemiec wystawia f-rę w kwocie netto (bez VAT). Ty VAT tylko papierowo naliczasz i odliczasz co się bilansuje ale fizycznie go nie płacisz. Jak dostajesz f-rę imienną to jesteś w doopie bo VAT Niemcowi zapłacisz ale w PL go nie odliczysz bo i jak? Tak jakbyś kupił w PL w salonie na siebie a nie na firmę.

Franz 07.02.2019 11:44

emek ,ty kupiłeś nówkę na Firmę gdzie Vat jest jeszcze oddzielny
Temat dotyczy używanego gdzie Vat jest już zapłacony
Chyba że kupujemy od kogoś kto też kupił na firmę i wciąż Vat jest osobno

Tu powinien bardziej szczegółowo opisać sam zainteresowany

Dodam jeszcze że moja srebrna strzała czyli Volvo V70 jest kupiony na moje mienie prywatne i wciagnięty na stan firmy
Sprzedając je teraz musiałbym doliczyć 23% Vat

Emek 07.02.2019 11:50

To kluczowe. Jak znasz tylko część historii to trudno coś sensownie doradzić.

hellwoot 07.02.2019 12:33

Taki temat juz byl przerabiany w uk, tyle ze z uzywanym hd. Koles dogadal sie z salonem że kupi to moto ale chce je na weekend zeby pojezdzic. Wplacil calosc kwoty, spisali jakas tam umowe. W umowie bylo ze w razie jak sie wycofa z kupna to salon pobierze oplate jak za wypozyczenie plus iles tam fuli za kazda przejechana mile.
Wrocil z ppdmienionym licznikiem w poniedzialek, spisali wlasciwa umowe i tyle.
Nie ma sie co poddawac jak Ci zalezy na tym moto. To nie bedzie pierwszy przypadek walki z debilnymi przepisami.
Diler tylko zapytal czy kolo startowal w jakims wyscigu 48godzinnym... :D

cezeters 07.02.2019 13:19

Kup te moto w UK na szwagra, kuzyna itp (dzisiaj kazdy ma bliską rodzine na wyspie) po dwoch tyg on dostanie dowód rejestracyjny na siebie. Sprzeda prywatnie tobie i w umowie oraz w dowodzie v5c wpisujecie wymagany w PL przebieg. A w Polsce rejestracja, tylko na przeglądzie diagnosta musi nie wpisywać przebiegu z licznika tylko z papierow. Ty jeździj i za rok przebieg pewnie będzie juz odpowiednio wyższy i prawdziwy ( oby nie był niższy niż na pierwszym przeglądzie hihi)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.