Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trialówki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=247)
-   -   Trial motocyklowy... są jacyś trialowcy...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34474)

Baza 14.04.2021 12:28

Super że powstał osobny dział.
Można go rozwijać a nie cisnąć wszystko do jednego tematu.

matjas 14.04.2021 17:58

No i fajnie. Cieszę się ze tak.

Gdybym mieszkał blisko gór w górach w sensie to miałbym tylko nc i trialowke.
Albo nawet tylko dwie trialowki :)
Pisze dwie bo chciałbym się związać z fAntikiem na dłużej.

gratki Dawid. Dawaj w końcu jakieś fotki z jazdy!
Ja tez coraz częściej myśle o blaszce na mojego staruszka.

Piszmy a przede wszystkim jeździjmy :)

Sierdiukov 15.04.2021 10:49

Wracając na chwilę do Majtasowego trawersu - wykopałem filmik z ubiegłego lata, na którym uwieczniłem swoją męczarnię przy ćwiczeniu ósemek na trawersie właśnie. Z błędów które widzę i rozumiem to usztywnienie i źle prowadzona linia wzroku. To ćwiczenie nadal sprawia mi dużo problemów, nadal się usztywniam. Ale polecam, zmusza do aktywnej pozycji na motocyklu.





Drugi filmik, z ubiegłej wiosny - również fajne ćwiczenie - stójka z opartym kołem na wprost i próba przeskoku nad belką w taki sposób, aby nie zaryć nosem w ziemię...




Trzeci filmik jaki znalazłem to podjazd z niewielkim kickerem na linii podjazdu, co się często zdarza (korzenie) i często powoduje zawahanie (zamiast energicznej reakcji) i kłopoty.


Jeśli jeszcze coś znajdę to wrzucę.

Emek 15.04.2021 11:07

Panie czy filmik nr 1 z ósemkami nie jest aby przyspieszony? Odnosze wrażenie że jest po prostu za szybko ale to może być mylące. W każdym razie szacun.
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Sierdiukov 15.04.2021 11:13

Cytat:

Napisał Emek (Post 729583)
Panie czy filmik nr 1 z ósemkami nie jest aby przyspieszony? Odnosze wrażenie że jest po prostu za szybko ale to może być mylące. W każdym razie szacun.
:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Emek, nie jest - często migające liście robią takie wrażeniem na filmach. Już się z tym spotkałem.

Sztuką byłoby zrobić to ćwiczenie bardzo powoli, czego jeszcze nie potrafię - po prostu nosi mnie w tej ósemce, co tu dużo mówić.

greenman 15.04.2021 11:16

Ja zachęcam wszystkich którzy nie posiadają triali do ćwiczenia takich rzeczy, może na mniejszym przechyleniu, albo nawet pofałdowanym płaskim, może z dużo mniejszą kłodą. Przynosi to efekty, poprawia pewność w terenie i co najważniejsze sprawia, że jeździmy bezpieczniej ;)

Emek 15.04.2021 11:20

:Thumbs_Up:
Kill switcha na magnes proponuję zmotać lub korzystać jak jest. Nie będe się wymądrzał ale z tego co doświadczyłem to Crossfire nie są dobrą opcją podobnie jak Sidi ADV. Czepiają mnie się osłony wydechu a do tego obcas wadzi na przesuwaniu nóg wzdłuż podnóżków. Garnek otwarty też zmienia perspektywę bo brak pola widzenia skutecznie ogranicza manewrowość. Przynajmniej ja tak mam.

Baza 15.04.2021 11:22

Sierdukov stary... jest skill gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sierdiukov 15.04.2021 11:26

Cytat:

Napisał Emek (Post 729590)
:Thumbs_Up:
Kill switcha na magnes proponuję zmotać lub korzystać jak jest. Nie będe się wymądrzał ale z tego co doświadczyłem to Crossfire nie są dobrą opcją podobnie jak Sidi ADV. Czepiają mnie się osłony wydechu a do tego obcas wadzi na przesuwaniu nóg wzdłuż podnóżków. Garnek otwarty też zmienia perspektywę bo brak pola widzenia skutecznie ogranicza manewrowość. Przynajmniej ja tak mam.

Buty już w tym roku mam trialowe - jest różnica, to prawda.

Kill switch - w planach... :D

Kask... hm... rozmawiałem z dwoma osobami które sepleniąc (druty w szczęce po operacji) przekonywały mnie, że nic takiego się nie stało - tylko spadli na głazy na twarz za zawodach trialowych. To ja już zostanę z tą ograniczoną widocznością.

Emek 15.04.2021 11:28

No niestety. Gdzie drwa rąbią...
Co szukać daleko. Matjasso co prawda na ryło nie padł ale szkody były.
Na poważnie to kill czy na magnesa czy zwykły zrywkowy w tym sprzęcie to IMO obligo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.