Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   O ładowaniu aku słów kilka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38450)

Dzieju 22.12.2021 19:00

Ctek czy noco może i dobre ale z pewnością nie budżetowe. Liczyłem na jakiś model za 100~150zł.
Jest takich trochę , tylko który z nich ewentualnie wart uwagi?
Chodzi o to by dociągał do 14,7(stąd istotny wyświetlacz) a potem sobie czekał na czuwaniu aż kobitka go odłączy.

Co do zasilacza to jako manualna zabawka dla manualnej osoby do garażu jest ciekawą opcją.

JaTomek 22.12.2021 19:12

Cytat:

Napisał pałeł (Post 762004)
Jest to alternatywa dla 3krotnie droższych ładowarek obsłuży wszystkie rodzaje aku od 6v 12 16 24 v bez jakniecia i bez żadnego problemu zrobi te małe i te duże akumulatory.. do ładowania więcej dokładności nie trzeba bo zaczniesz do tego uwzględniać spadki napięcie na przewodach.

Mam dwie ładowarki z dawnych lat no i to niestety tak wygląda. Pamiętam jak w 2003 albo 2004 roku kupiłem Pulsara 2;)* (zmieniałem z Pulsara 1)**. Kasa w dzisiejszych czasach duża (wtedy kosmiczna) a mam jeszcze takie bardziej ówczesne co mogą śmigać po 16A i ładować wszystko co na rynku....

* ładujesz prawie wszystko + regenerujesz + otrzymujesz wykres , z procesu z którego możesz wyciągnąć wnioski o stanie aku. itd.....
** wtedy nie było "Lidla" a wszytko w regularnych cenach...

tomekt 22.12.2021 19:43

Czyli bawiłeś się w modelarstwo ?

Pulsar to dziś też majątek :)
https://akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowa...-przemyslu/464

aadamuss 22.12.2021 19:54

Dzieju tylko właśnie te tańsze nie zawsze działają prawidłowo- jedna tania rozladowala mi akumulator po zimie zamiast go utrzymać przy życiu.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

JaTomek 22.12.2021 20:01

Cytat:

Napisał tomekt (Post 762017)
Czyli bawiłeś się w modelarstwo ?

Pulsar to dziś też majątek :)
https://akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowa...-przemyslu/464

Anteny nie ma to dwójka. Zasilanie z 12V akumulatora bo wtedy można w miarę szybko rozładowywać/regenerować pakiety.

pałeł 22.12.2021 20:03

Cytat:

Napisał JaTomek (Post 762014)
Mam dwie ładowarki z dawnych lat no i to niestety tak wygląda. Pamiętam jak w 2003 albo 2004 roku kupiłem Pulsara 2;)* (zmieniałem z Pulsara 1)**. Kasa w dzisiejszych czasach duża (wtedy kosmiczna) a mam jeszcze takie bardziej ówczesne co mogą śmigać po 16A i ładować wszystko co na rynku....

* ładujesz prawie wszystko + regenerujesz + otrzymujesz wykres , z procesu z którego możesz wyciągnąć wnioski o stanie aku. itd.....
** wtedy nie było "Lidla" a wszytko w regularnych cenach...

Widzę ze ładujesz pakiety a to troszkę inne zagadnienia, nie mieszajmy innym tym w głowie

JaTomek 22.12.2021 20:12

Cytat:

Napisał pałeł (Post 762023)
Widzę ze ładujesz pakiety a to troszkę inne zagadnienia, nie mieszajmy innym tym w głowie

Czy pakiet, czy akumulator większej różnicy nie ma. Akumulator to poprostu 6 ogniw w szeregu (samochodowy/motocykolwy). W szczególnych przykładach matematyka.

Polecam film kolegi z wcześniejszej strony jak stosować zasilacz stylizowany do ładowania.

Do zasilania używałem akumulatora teraz zasilacza....

pałeł 22.12.2021 20:40

Cytat:

Napisał JaTomek (Post 762025)
Czy pakiet, czy akumulator większej różnicy nie ma. Akumulator to poprostu 6 ogniw w szeregu (samochodowy/motocykolwy). W szczególnych przykładach matematyka.

Polecam film kolegi z wcześniejszej strony jak stosować zasilacz stylizowany do ładowania.

Do zasilania używałem akumulatora teraz zasilacza....


jest i tu chodzi o podłączenie balansera i wyciagnięcia dla jego połączeń miedzy ogniwami, jedna pomyłka moze więcej zepsuć niz nam sie wydaje. w przypadku modelarskich ładowerek to one w sobie maja wbudowany balneser i to tam czyli władowarce sie ma wyrównać ładunek miedzy poszczególnymi ogniwami w pakiecie bez inst i wiedzy nie ma co siadać do tego bo można niezłe namieszać

JaTomek 22.12.2021 20:46

Cytat:

Napisał pałeł (Post 762026)
jest i tu chodzi o podłączenie balansera i wyciagnięcia dla jego połączeń miedzy ogniwami, jedna pomyłka moze więcej zepsuć niz nam sie wydaje. w przypadku modelarskich ładowerek to one w sobie maja wbudowany balneser i to tam czyli władowarce sie ma wyrównać ładunek miedzy poszczególnymi ogniwami w pakiecie bez inst i wiedzy nie ma co siadać do tego bo można niezłe namieszać

Stary czy zawsze czytasz bez zrozumienia? Nie piszę nic a nic o balanserze bo to rozwiązanie do pakietów li-pol czy li-ion.

Poczytaj choćbym instrukcję obsługi ładowarki, o której wspomniałem bo wygląda mi to na przerost formy nad treścią albo nie rozumienie tematu .....

Dzieju 22.12.2021 21:59

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 762018)
Dzieju tylko właśnie te tańsze nie zawsze działają prawidłowo- jedna tania rozladowala mi akumulator po zimie zamiast go utrzymać przy życiu.

No i niestety tego się obawiam czyli kiepskiego działania gdyż większość kończy ładowanie na 14.4 lub ciut mniej.
Pozostaje np ctekowa z dołożonym voltomierzem , niestety jak nie widzę napięcia to nie wierzę w kontrolki.
Tylko czy aby na pewno on dociągnie do 14.7? Ktoś to sprawdzał?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.