Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (https://africatwin.com.pl/index.php)
-   Husqvarna 701 (https://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Przeglądy i serwisy w PL jak, co, za ile (https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29262)

ramires 18.06.2026 13:24

Cytat:

Napisał matjas (Post 910552)
moja ocena jest taka, że gaźnik i zasilane gaźnikowo motocykle odchodzą do lamusa w mega szybkim tempie. Ci, którzy jeszcze chołubią jakąś starą japonię robią to z sentymentu /dłubiąc samemu lub mając pod ręką zaprzyjaźniony warsztat nie za miliony/ LUB jest to kolejne/drugie moto.
myślę, że jeżdżę ciut więcej niż przeciętny motacyklista i w moich wojażach takich sprzętów się nie widuje. na drogach dalej ani blisko. są wyjątki ale WYJĄTKI.

coraz mniej jest ludzi, którzy chcą to mieć, chcą przy tym robić bo się znają i coraz mniej jest ludzi, którzy chcą płacić za serwisowanie jakiegoś 30 letniego sprzęta gdzie gaźniki to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

tak więc tego... fajnie, że ktoś jeszcze umie, fajnie, że ktoś jeszcze chce ale to już ostatnie podrygi. może ludzie mający profi serwis na pełen etat jak Leżan czy Jarczok mogą powiedzieć coś więcej ale JA tak to widzę.


żeby nie paplać na próżno to propo cen ogólnie - w biedrze z mniej niż stówą nie ma się co pojawiać. do zakupów za 500PLN wciąż nie potrzeba koszyka... serwisy tanieć nie będą.


I tu się zgodzę z Tobą wszystkimi kopytami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

szynszyll 18.06.2026 14:49

1 Załącznik(ów)
a w USA w salonie Honda stoi XR650L z RFVC i gaznikiem Keihin CV i sie usmiecha do kupujacych - wiec rozumem nie ogarniesz

Baza 18.06.2026 15:22

Serwis Suzuki u nas podstawowy dla GSX1000GX 1500zł duży z zaworami, płynami 3000.

Lakrua 18.06.2026 21:04

Wczoraj odebrałem moją NaT manual 2016 z przeglądu na około 75 tys . km. od zaprzyjaźnionego mechanika . Moto wróciło niedawno z1.5 rocznego turne po azji i było szykowane na kolejne do którego jednak nie dojdzie, nie w tym roku. Łącznie wyszło 17500 z robocizną . Moto po tym zabiegu jeździ i pracuje jak by wczoraj zeszło z taśmy, szczerze polecam :) Jak chcecie mogę wstawić papier co za ile

chomik 18.06.2026 21:25

Cytat:

Napisał Lakrua (Post 910619)
Wczoraj odebrałem moją NaT manual 2016 z przeglądu na około 75 tys . km. od zaprzyjaźnionego mechanika . Moto wróciło niedawno z1.5 rocznego turne po azji i było szykowane na kolejne do którego jednak nie dojdzie, nie w tym roku. Łącznie wyszło 17500 z robocizną . Moto po tym zabiegu jeździ i pracuje jak by wczoraj zeszło z taśmy, szczerze polecam :) Jak chcecie mogę wstawić papier co za ile

17500 ?? Czy jedno zero Ci się dopisało?

Lakrua 19.06.2026 12:04

3 Załącznik(ów)
Proszę

chomik 19.06.2026 12:08

JPRDL :mur::eek::eek::eek:
no ale śruby Pana Hondy to nie są tanie rzeczy :D

Melon 19.06.2026 13:41

Ciężarki do kół 2szt x 25zł ? :eek: Trza było sprzedać moto i kupić nowe

matjas 19.06.2026 22:15

Nie ucz ojca dzieci robić Melon.
Zrobił chłop refresh bo taki miał kaprys. Ch komu do tego co, za ile i czy było warto.

pałeł 19.06.2026 23:08

za panem Bartoszewskim "Są rzeczy, które warto, choć się nie opłaca, i są rzeczy, które się opłaca, choć nie warto."

chomik 20.06.2026 11:01

Cytat:

Napisał Melon (Post 910709)
Ciężarki do kół 2szt x 25zł ? :eek: Trza było sprzedać moto i kupić nowe

Cytat:

Napisał matjas (Post 910738)
Nie ucz ojca dzieci robić Melon.
Zrobił chłop refresh bo taki miał kaprys. Ch komu do tego co, za ile i czy było warto.

Melon ma trochę racji, można stare sprzedać, dołożyć te pieniądze i kupić mało używane z małym przebiegiem. Jednak nigdy nie wiesz na co trafisz.

Masz rację ch.. do tego, ale przecież to forum, każdy może się wypowiedzieć. Chyba aż tak Cię nie boli, że skomentował cenę ciężarków. Za bardzo się negatywnie nakręcasz. :o

matjas 20.06.2026 12:31

Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.
Będę dalej obserwował z daleka tę falę optymizmu i zgody panującej na forum, kiedy mnie tu nie ma.

arbo 20.06.2026 12:34

Cytat:

Napisał matjas (Post 910769)
Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.

No, tak mierzi, że przypieprzasz się do moich membran za pinsiont złotych.
Mentalność Kalego.

matjas 20.06.2026 13:28

Niezależnie od tego gdzie byłeś, co widziałeś i jakich to mądrości byś nie napisał będziesz dla mnie zawsze zakompleksionym palantem i nic tego nie zmieni. Nie dodam - niestety. Nawet nie chce mi się już wyjaśniać.
Caravanistan, leśne forum dyskusyjne czy forum turystyki górskiej - wszędzie zostawiłeś za sobą smród nie wnosząc nic konstruktywnego.

Ta Twoja wstawka z tym jak to ponadrzecietnie piłujesz czy jak bardzo przejechałeś Strategice w każdym dowolnym kierunku - wszystko to składa się w jeden obraz.

Staram się nie być negatywny. Stwierdzam stan faktyczny.

ramires 20.06.2026 15:15

Możecie czasem odpuścić?

Danny 20.06.2026 16:26

https://i.postimg.cc/hPDYtq8B/facepalm.gif

Melon 20.06.2026 23:57

Cytat:

Napisał matjas (Post 910769)
Mierzi mnie kiedy się komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze.
Będę dalej obserwował z daleka tę falę optymizmu i zgody panującej na forum, kiedy mnie tu nie ma.

Jakiś ty przypierdalacz, nie komentuje jak ktoś wydaje swoje pieniądze tylko cena ciężarków to czyste złodziejstwo i z łaski swojej odpierdol się napinaczu i nie wyskakuj z tym, że sobota, wieczór i coś piłem. Jaki był blogi spokój jak się wyniosłeś i czekałeś na płacz za tobą. :lol8:
A w temacie serwisów, tanio to już było

ramires 21.06.2026 08:14

Słuchajcie.
Forum to wolność wypowiedzi.
Forum motocyklowe to najczęściej zbiór indywidualistów, którzy mają swoje poglądy.
To jest niezaprzeczalny fakt.

Kultura wypowiedzi jednakże jest czymś co powinno zawsze stać ponad wszelkie podziały.
Wszyscy mamy dosyć, jak docierają do nas jakieś informacje, że nasz "kochany" (nie)rząd znowu czymś chce nas dojechać. Kolejny raz powtórzę, że to forum motocyklowe a nie grupa dyskusyjna o ludzkich preferencjach.

Posty personalne, wycieczki po innych, czy też po prostu chamstwo będzie piętnowane.
Dlaczego określone jednostki po prostu nie potrafią trzymać języka za zębami, tylko notorycznie muszą kłapać jęzorem tylko po to, aby im się ulało i była kolejna zadyma.

Może niektórych przerasta na obecną chwilę poruszanie się pośród innych ludzi, którzy mają wspólną pasję jaką są motocykle - myślę, że taka osoba dobrowolnie i z własnej woli powinna iść na jakiś "forumowy" urlop, wyjeździła się, uratowała kotka z drzewa czy zrobiła coś, co pozwoli tej osobie wrócić i wypowiadać się na kulturalnym poziomie a nie sączyć jad i złośliwe docinki pod postami innych.

Kolejny raz zachowanie poniżej deklarowanego wieku, jakby pesel rósł, ale wprost proporocjonalnie zanikał poziom inteligencji społecznej...

Melon 21.06.2026 08:24

Tak to jest forum dyskusyjne. Lakrua wstawił rachunek, napisałem bez żadnej szydery jadu itd co myślę i wyraziłem swoje co ja bym rozważył. Nigdzie nie napisałem co ma autor robić więc wczorajszy mój post jest odpowiedzią na przypier...nie się o nie zgaszone światło w lodówce.

arbo 21.06.2026 11:01

Jak to jest, że niektórym (Matjas, Danny) wolno więcej i nikt z tym nic nie robi?
Tutaj Matjas ewidentnie przywalił się do Melona.

#gdziejestDubel
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=48571

Baza 21.06.2026 13:05

Moderatorzy, administratorzy…!!!
Ciężko zająć jedną lub drugą stronę, w każdym temacie te same osoby.
Jestem za wolnością słowa, żadnemu racji nie przyznaje bo to ewidentnie ma głębsze dno.
Ale czy np. z waszego poziomu nie możecie włączyć tym dostojnym dżentelmenom automatyczne ignorowanie wypowiedzi swoich na wzajem? Nie ma czytania, nie ma zaczepiania, nie ma dymu. I wszyscy zainteresowani przy okazji będą spokojniejsi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pałeł 21.06.2026 13:33

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Baza (Post 910819)
Moderatorzy, administratorzy…!!!
Ciężko zająć jedną lub drugą stronę, w każdym temacie te same osoby.
Jestem za wolnością słowa, żadnemu racji nie przyznaje bo to ewidentnie ma głębsze dno.
Ale czy np. z waszego poziomu nie możecie włączyć tym dostojnym dżentelmenom automatyczne ignorowanie wypowiedzi swoich na wzajem? Nie ma czytania, nie ma zaczepiania, nie ma dymu. I wszyscy zainteresowani przy okazji będą spokojniejsi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

na przykładzie twojego profilu guzik co prawda powinien sie nazywać "nie karmić trolla" wchodzisz w profil i banujesz sobie takiego prywatnie

lekcja dla każdego klikasz w
nik który chcesz sobie zablokowac i potem według wskazówek >>>>
> zobacz publiczny profil
> tam obok wyślij priw jest
> listy użytkownika
> 4 opcja z listy
> dodaj do ignorowanych
> kolejne okno dialogowe potwierdzasz ze jesteś pewien i juz

chomik 21.06.2026 13:43

Każda forma chamstwa, obrażania innych, trollowania, będzie zgodnie z zasadami rozpatrywana w tej kolejności: prośba, ostrzeżenie, ban czasowy, ban permanentny.

Nie ważne, kto był pierwszy i jaka to jest odpowiedź, na jakie i kogo zachowanie.

Nie ważne, kto jest kim, każdemu należy się szacunek.

Ci co tego nie rozumieją i używają epitetów, chamskich wycieczek osobistych po prostu łamią regulamin, będą traktowani jak wyżej.

Ostrzeżenia dla Matjasa, Arbo, Melona.

Danny 21.06.2026 13:46

Przeglądy i serwisy w PL jak, co, za ile
 
I have a dream że nasza społeczność pokaże im co o nich sądzi nie wypowiadając się w wątku p.t. #gdziejestDubel. Niech mają swoją kloaczną wizytówkę.

arbo 21.06.2026 14:25

A dla mnie za co, przepraszam? Gdzie kogoś obraziłem? Bo zwróciłem uwagę, że Matjas się przywala do moich membran? Chomik, żebym nie stracił do Ciebie szacunku.
A co do Dubela, to wpadł, przygryzł się do mnie i znów uciekł. Tego też nie widzisz? Jego zachowanie Ci już zgłaszałem kilkakrotnie tutaj, mówiłeś, że pogadasz z nim. Nie pomaga.

JaTomek 21.06.2026 14:43

Cytat:

Napisał chomik (Post 910827)
Każda forma chamstwa, obrażania innych, trollowania, będzie zgodnie z zasadami rozpatrywana w tej kolejności: prośba, ostrzeżenie, ban czasowy, ban permanentny.

Nie ważne, kto był pierwszy i jaka to jest odpowiedź, na jakie i kogo zachowanie.

Nie ważne, kto jest kim, każdemu należy się szacunek.

Ci co tego nie rozumieją i używają epitetów, chamskich wycieczek osobistych po prostu łamią regulamin, będą traktowani jak wyżej.

Ostrzeżenia dla Matjasa, Arbo, Melona.

Ktoś sumuje te ostrzeżenia? Może zapisują się automatycznie?

chomik 21.06.2026 15:24

Cytat:

Napisał JaTomek (Post 910837)
Ktoś sumuje te ostrzeżenia? Może zapisują się automatycznie?

Nie martw się, daję radę to nie jest skala tysięcy, jeszcze mi palców nie zabrakło :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.