Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Co warto przeczytać przed, po i w trakcie podróży - kącik dobrej książki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6237)

Magnus 05.11.2008 21:38

a ja polecam:

"POJEDYNEK Z SYBERIA" KOPERSKIEGO !!!
"DŁUGI MARSZ" SŁAWOMIRA RAWICZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

potem

"NAJTRUDNIEJSZA PODROZ" KIRA SALAK

potem dlugo nic i:

bajkopisarz Cejrowski ;)
twardziel Pałkiewicz ;)

bajrasz 05.11.2008 22:21

Ciekawy wątek, już z wpisu na wpis, okazuje się, że typowy Afrykanin, ma ludzką twarz;)
Jak miałem lat naście, "FLET Z MANDRAGORY, W.ŁYSIAKA, wywarł na mnie duże wrażenie, choć większości przesłania nie rozumiałem. Teraz jest trochę inaczej, ale polecam...inne pozycje autora również-wspaniałe połączenie beletrystyki z faktami, i odwrotnie.
A że podróże motocyklowe, wiele maja wspólnego z żeglarstwem, to taka pozycja dla każdego: "ZNACZY KAPITAN" KAROLA BORCHARDA(nie wiem czy dobrze nazwisko napisałem)
Warto przeczytać, bo i, o podroży, i o polskości, a nade wszystko o duchu podróżnika i przygody!

ENDRIUZET 11.11.2008 20:09

SEAMAN - ... mam nadzieje, że czytałeś "KRĄŻOWNIK SPOD SAMOSIERRY" AUTOR: KAROL OLGIERD BORCHARDT(na torentach widziałem w pdf.) ... Polecam też ANDRZEJA URBAŃCZYKA " SŁUCHAJĄC GŁOSU OCEANU", " 13 W SKALI BEAUFORTA", "OSTATNI REJS NARWIKA" i kilka innych, których tytułów już nie pamiętam (tego samego autora).

Baza 14.11.2008 07:41

"WIELKA WYPRAWA. NIEZWYKŁA MOTOCYKLOWA WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA"


Ewan McGregor,Charley Boorman


Fajnie napisana naprawdę wciągająca.Dla tych co nie wiedzą to obaj są aktorami wyjechali z Londynu do Noweg York'u przez francję,belgię,austrię,słowację,Czechy,Ukrainę,Roz ję,Kazachstan,Mongolię,Alaskę i dalej przez Hameryke;) Wciągnąłem się i polecam bo książka dość tania jedynie przydało by się troszkę więcej stron i kilka fotek więcej bo lubię sobie wizualizować.
Teraz będę się zabierał za namową Pretora z HVPL za Dzienniki motocyklowe w polskim wydaniu bo raczj bardziej na czasie są aniżeli orginał.

lena 14.11.2008 09:46

książka
 
"NIE TRZEBA MNIE ZABIJAĆ" GŁUCHOWSKI, Kowalski - coś bardziej patriotyczno-wojennego.Relacja chłopca (obecnie starszego już pana) z czasów wojny, szukanie tożsamości i miejsca na ziemi.Ukazuje,że człowiek zrobi Wszystko(!) aby przeżyć.Polecam.

Elwood 14.11.2008 11:10

http://www.forumksiazki.pl/literatur...odowa-vf32.htm
link powyżej niejako w dużym stopniu wyczerpuje temat
Z azjatyckiego podwórka:
- WOJCIECH GRZELAK "SZAMANI, MUMIE, AŁMYSY", sporo ciekawych info o Ałtaju rosyjskim, np. o mieszkańcach Jazuli, wyróżniających się doprawdy sokolim okiem.
- CYRYL STANIUKOWICZ "W POSZUKIWANIU YETI", jedna z nielicznych pozycji traktujących o Pamirze (w okresie rosyjskiej kolonizacji i budowy Pamirskiego Traktu).
Osobiście jestem fanem OSSENDOWSKIEGO, FIEDLERA, SZKLARSKIEGO, można by rzec, że wychowałem sie na KAROLU OLGIERDZIE BORCHARDCIE A "ZNACZY KAPITAN"był pierwszą poważną lekturą, która w ogóle przeczytałem i zacząłem spać na podłodze (11 lat), ta książka, a potem "Tomki" otworzyła mnie "na temat".
Dodatkowo polecałbym literaturę młodzieżową a zwłaszcza PANA SAMOCHODZIKA, którego to przygód szlakiem podążaliśmy każdego lata z kilkoma kolegami w latach szkoły średniej.
Na deser "PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH" I KAPITAN ŻBIK...

lukchol 09.12.2008 20:56

"- Hej, ty - powiedział ktoś do Murzyna. - Czy byłeś kiedy na balu maskowym?
- Nie - powiedział Murzyn. - Nie mam z tym nic wspólnego i nie wrobicie mnie w to.
- Nie o to chodzi. Jak cię kiedyś zaproszą, to idź. Grosza nie wydasz na kostium. Przewieś sobie kutasa przez ramię i powiedz: "Panie i panowie, ja jestem z Texaco Gas Station"

MARKA HŁASKO polecam

BABA 09.12.2008 23:16

ostatnią rzeczą jaką przeczytałam do poduchy to były "Nawierzchnie asfaltowe" P. Radziszewski i J. Piłat - przed obroną mgr - gorąco nie polecam, szczególnie wam czarnuchom :haha2::haha2::haha2:


a tak na poważnie to ja tam wszystko G.MASTERTONA czytam..tyle że po tym to spać jakoś się odechciewa, najlepiej zacząć kolejną ... i tak do wyczerpania zapasów :dizzy:, ale niestety ostanio czasu i chęci do czytania brak

Maniok 17.12.2008 02:01

Taki cytat w temacie...
 
"Na motocyklu ekran znika. Kontakt z całym otoczeniem jest pełny. Człowiek jest aktorem na scenie, a nie widzem, i to poczucie uczestnictwa jest przemożne. Beton, na którym gwiżdżą opony o dziesięć centymetrów poniżej twej stopy, jest realny, to ten sam, po którym chodzisz, tak zatarty w pędzie, że nie możesz go wyraźnie dostrzec, lecz przecież możesz opuścić stopę i dotknąć go, kiedy tylko zechcesz i to doświadczenie jest zawsze w bezpośrednim zasięgu świadomości."

ROBERT M. PIRSIG "ZEN I SZTUKA OPORZĄDZANIA MOTOCYKLA"

Nie nie do końca o motocyklach.... gorąco polecam:)

Ola 30.12.2009 11:42

Co warto przeczytać przed / po podróży - kącik dobrej książki
 
Azja / Tybet

"TYBET, TYBET" PATRICK FRENCH


Świetna książka o tym jak naprawdę jest w Tybecie, z porządnym tłem historycznym. Pierwsza, na którą trafiłam, nie "czarno - biała" opowieść o wyidealizowanym Shangri La, jak często Tybet jest przedstawiany. Gorąco polecam. Mnie wciągnęła bardzo.

Polska / Przewodnik

"BESKID NISKI" WYDAWNICTWA REWASZ
(w ogóle uważam, że przewodniki po Polsce Rewasza są niezłe).

Dużo ciekawostek o zapomnianych miejscach tego regionu.

Pozdrawiam
[/SIZE]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.