Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dom dostępny (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44460)

consigliero 14.06.2023 22:31

Znaczy się muszę z synem porozmawiać poważnie.

Pawel_z_Jasla 14.06.2023 23:25

Jak mogę to kilka luźnych uwag do rozmowy ze "Szkodnikiem": lepiej ciut za mały jak w ...uj za duży, równie ważna jak część mieszkalna jest część techniczna /niewielka ale przemyślana pralnio-"kotłownia" z PC i reku, spiżarnio-garnkownia, garderoba/, żadnych balkonów i płaskich dachów, garaż lepiej wolnostojący lub "dostawiony" do budynku a nie w jego podstawowej bryle, fajny-nie za duży ale wystarczający do grilowania taras /osobiście preferuję drewno ale ono też ma swoje wady/, jak się zmieści to tylko parterowy !! schody to samo zło i koszty, izoluj termicznie płytę a nie dach - strych zostaw na graciarnię, dobra i dobrze osadzona stolarka okienna z roletami zewnętrznymi /wcale nie musi być ciepły montaż, wystarczy "zwykły" ale wykonany przyzwoicie/, izolacja termiczna rozsądna - koniecznie "ciągła" ...uj z tego że dasz 30 cm styro jak stworzysz fafnaście mostków na przejściach poziomów czy innych "winklach", wykończenie "bezobsługowe" czyli takie którego nie będziesz musiał co kilka lat poprawiać /np. deska elewacyjna wygląda rewelacyjnie przez pierwsze 3-5 lat a potem pędzel i jazda/, jak jest możliwość to jedno "medium" - masz prund więc przy nim bym został, wykończenie bardziej praktyczne jak wyglądające - mój Szkodnik po roku reklamował wszystkie czarne baterie Grohe, osadzanie kamienia to jeden problem ale podstawą reklamacji było łuszczenie czarnej powłoki /uznali i wymienili tyko po ...uja komplikacje, u mnie Grohe i Kludi srebrne od 13 lat i jakoś problemu nie widzę/. Prosty, tradycyjny projekt choć mnie osobiście takie nowoczesne stodoły bardzo do wyobraźni przemawiają. Możliwie najprostsze instalacje - jak brak w okolicy kanalizacji i wodociągów to głębinówka /jest teraz sporo programów w gminach na dofinansowania/ i jak to sam nazwałeś oczyszczalania w wersji "szambo z rozsączaniem" a z elektryki też nie robić kosmodromu tylko to co rozsądne i faktycznie niezbędne - kiedyś chałupa hulała na dwóch watowanych bezpiecznikach a teraz Szkodnik ma trzy szafy z bezpiecznikami i jak prąd wyłączą to i tak "nie świeci". Pewnie jeszcze masa innych "dobrych" rad by się znalazła ale większość z nich po swojej budowie już sam zweryfikowałeś.

Widmo80 15.06.2023 06:09

Dokładnie tak jak wyżej. Teraz po 15 latach mieszkania w w domku z poddaszem użytkowym z balkonikami i drewnianymi podbitkami, postawiłbym 70 m2 parter z prostym dachem dwuspadowym.
A może konstrukcja stalowa spawana i na to płyty warstwowe? Coś takiego zbudowałem totalnie sam, dwa lata temu jako schowek na Afrykę i inne i stoi do dzisiaj, a postawiłem to w dwa tygodnie. Ciepłe proste w budowie no i stosunkowo niedrogie może warto przemyśleć.
https://photos.app.goo.gl/gGFyJtb7PQDdGVR4A

Tygrys 74 15.06.2023 06:34

No i stara maxyma się sprawdza pierwszy dom budujesz dla wroga drugi teściowej a dopiero trzeci dla siebie��

consigliero 15.06.2023 06:42

No przecież prostotę naszego domu opisałem dosyć szczegółowo i w tym zakresie nic się w mojej głowie nie zmieniło. Może teraz zamiast dwóch małych sypialni zrobilibyśmy jedną większą dodając też powierzchni pomieszczeniu dzielnemu z kuchnią. Zamiast opaski z jakiś płyt wokół domu mogłem wysypać kamień, chociaż kamień na podjeździe obrasta kępkami trawy. Jako leń nie chce mi się z tym walczyć a będzie trzeba.

aadamuss 15.06.2023 13:18

Jeśli opaska z kamienia to koniecznie z bardzo grubą folią czy papą pod spodem. Jeśli kostka to maksymalnie dobrze zabetonowana i może powierzchniowo uszczelniona żywicą bo chwasty i mrówki wszystko wyniosą. Upierałbym się przy fajnym zamykanym tarasie kosztem mniejszego salonu, od wiosny do jesieni może zastąpić kuchnie, jadalnie, salon.
Łazienki i kuchnia blisko kotłowni - krótsze rury i można bez cyrkulacji.

siwy 15.06.2023 14:51

Jeżeli w domu będą mieszkać kiedyś 4 osoby albo przynajmniej 1 nastolatka + matka to koniecznie 2 łazienki :) . Jedna z wanną, druga z prysznicem. Nie wyobrażam sobie teraz innej opcji.

Gilu 15.06.2023 19:23

2 Załącznik(ów)
Gdybyście się z synem przekonali do modelu tradycyjnego t mogę Ci polecić sprawną i solidną firmę budowlaną . Będziesz reflektował to do Głogoczowa masz kawałek, właściciel firmy sprzedaje dwa w stanie się surowym i dwa w deweloperskim i możecie odglądnąć ich robotę. Ewentualnie w tej chwili budują u mnie. Zapraszam.
Załącznik 125242

Załącznik 125243

Stan na dzisiaj, 29 maja wbiliśmy łopatę.

consigliero 15.06.2023 21:29

Osobiście nie mam nic do tradycyjnego sposobu budowania, ale jak wiesz, najważniejsza jest ekipa. Jak znajdziemy chwilę to postaram się go zaciągnąć i tak się nie ucieknie od prac fundamentowych

lotnik 15.06.2023 21:38

W okolicach Krakowa jest kilka fajnych firm które robią ciekawe szkieleciaki. Jedną z firm której budowy widziałem jest https://timbermoon.eu/
Mają pod Krakowem dom pokazowy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.