Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Afryka z dużym przebiegiem-info przed kupnem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42608)

TYMEKVMAX 21.05.2022 12:07

Za 2500 euro biorę w ciemno i nie martwię się przebiegiem dla mnie ona się dopiero dotarła :pwykonałem pomiary całego silnika w Afryce z o wiele większym przebiegiem i byłem naprawdę w szoku powodzenia w zakupie
Sprawdź sprężanie i wałek jeśli ok wygląd zewnętrzny i idź głosem serca bo tutaj każdy będzie pisał swoje mądrości i nic z tego nie wyjdzie pozdrawiam

Baza 21.05.2022 12:59

Wygląda na ładną i zadbaną.
Jeśli nie chcesz jej ekploatować mocno i robić po 15tyś/rok to za tą kasę bierz.

dawid8210 21.05.2022 14:19

Prośby o fotę wałka potraktuj poważnie. To nie śmichy, chichy. Tylko wałka gołego, ze zdjętą zębatką zdawczą.

Mirek Swirek 22.05.2022 02:41

Ale trujecie dupe z tym wałkiem. Mówię bardzo poważnie. Ile mieliście Afryk i z jakimi przebiegami, że tacy mętorzy i mędrcy jesteście? Z chłopakami mieliśmy kilkanaście Afryk i wałek nie był wyznacznikiem przebiegu. Czy jak Wam przedstawię zdjęcia trzech wałków, to powiedzie na podstawie ich zdjęć, ile przebiegu mają z tolerancja do 30tk? Bardzo wątpię... Widziałem wałki z różnymi przebiegami, oryginalnymi, a i wałki bez historii przebiegu, a wałek w afrze, z przebiegiem grubo ponad 300tk dalej daje rade i to fakt poparty przebiegiem jednego użytkownika.
Afra wygląda dobrze, o wałek ja bym się nie martwił.

Dzieju 22.05.2022 06:50

170tyskm to żaden przebieg, jak wspomniano większość ma już kolejną setkę na liczniku ale myślą że jest inaczej :)
Rozrząd powyżej 200 tys też sobie działa bez problemu.
Zużyte wałki są najczęściej wyznacznikiem stylu jazdy i poszanowania sprzętu a nie przebiegu.
Wyrokowanie że zaraz trzeba będzie topić w niej kasę to straszenie że za rok o konkretnej godzinie popada deszcz.
Nie straszcie człowieka.

Adam93 , na zdjęciu wygląda przyzwoicie , weź ze sobą na oględziny kogoś kto ci to obejrzy.
Afryka to inny motocykl niż większość i lata czy przebieg nie robią na niej takiego wrażenia jak przeciętny motocyklista myśli.
Te 170tyskm dla wielu silników już agonia lub dawno kapitalny remont a dla Afryki dobre dotarcie.
Powodzenia.

sudden 22.05.2022 11:57

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 781229)
Ale trujecie dupe z tym wałkiem. Mówię bardzo poważnie. Ile mieliście Afryk i z jakimi przebiegami, że tacy mętorzy i mędrcy jesteście? Z chłopakami mieliśmy kilkanaście Afryk i wałek nie był wyznacznikiem przebiegu. (...)

Myślę, że nie tyle chodzi o wywróżenie przebiegu po wyglądzie wałka co o sprawdzenie czy w najbliższym czasie nie trzeba silnika rozpoławiać, żeby ten wałek wymienić, co dla kogoś, kto nie jest mechanikiem potrafi być trochę problematyczne.

A poza tym, tradycja to tradycja. Bez zdjęcia wałka wątek się nie liczy! :)

ablos78 22.05.2022 12:02

Ja w swojej remont silnika i wymianę walka robiłem przy przebiegu Ok 500000km,więc jak ogólny stan jest ok to bierz i się nie zastanawiaj

dawid8210 22.05.2022 12:15

Mirek, ale nie chodziło mi o to żeby wróżyć przebieg po walku. A o to żeby nie było zdziwka i tematu na forum pt. ,,Zaspawana zębatka, co robić?":)

wierny 22.05.2022 14:22

Cytat:

Napisał ablos78 (Post 781252)
Ja w swojej remont silnika i wymianę walka robiłem przy przebiegu Ok 500000km,więc jak ogólny stan jest ok to bierz i się nie zastanawiaj

500tyś km przebiegu Rd07 na jednym silniku? Napisz coś więcej- chętnie poznamy historię tego Moto. :)

ablos78 22.05.2022 14:42

Cytat:

Napisał wierny (Post 781255)
500tyś km przebiegu Rd07 na jednym silniku? Napisz coś więcej- chętnie poznamy historię tego Moto. :)

Tak,na jednym silniku,motocykl z forum,szparag w najstarszym trampku miał 380000km i dopiero myślał o remoncie,więc w Afryce 500000km to żaden wyczyn :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.