Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   [P] Prawo jazdy. Przepisy dla młodych. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41934)

syncronizator 07.02.2022 12:19

Cytat:

Napisał garbaty (Post 768374)
Daje Ci tylko do zniżek ubezpieczenia

No właśnie .. jak to jest ze zniżkami OC dla młodocianych?
Kiedy moja 18 letnia latorośl nabierze pełnych zniżek OC jeśli teraz zarejestruję na nią moto 125cm ?

Artek 07.02.2022 12:28

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 768388)
No właśnie .. jak to jest ze zniżkami OC dla młodocianych?
Kiedy moja 18 letnia latorośl nabierze pełnych zniżek OC jeśli teraz zarejestruję na nią moto 125cm ?

Ja bym zadał inaczej pytanie: kiedy skończą się zwyżki dla latorośli?
Odpowiedź już padła w wątku: 26 lat.

Ile macie %zniżek?
Nic nie macie. Ten system już zmieniono.


Stawki ubezpieczenia ustalane są od kilku lat na innym poziomie. Jest brane wiele czynników: staż i kategorie prawka, wiek, miejsce zamieszkania, płeć itd...
Za auto bmw jest"zwyżka":umowa:

Do 26 roku nie opłaca się* młodym rejestrować na nich pojazdów większych, niż 125ccm.

*samemu trzeba przeliczyć, czy młodemu warto dawać auto. Możemy o tym porozmawiać, wymienić się doświadczeniem.

CzarnyEZG 07.02.2022 12:30

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 768388)
No właśnie .. jak to jest ze zniżkami OC dla młodocianych?
Kiedy moja 18 letnia latorośl nabierze pełnych zniżek OC jeśli teraz zarejestruję na nią moto 125cm ?

Zależy od firmy ubezpieczeniowej.
Teoretycznie idzie to 10% rocznie, ale przy zmianie firmy, trafieniu na jakąś promocję itd da radę to zrobić szybciej.

Córka ma 50ccm na siebie od trzech lat i 40% zniżek.
Syn ma 125 ccm od dwóch i dopiero teraz będzie miał 20%. (wcześniej miał zwyżkę bo był niepełnoletni)

Na takie pytanie najlepiej odpowie Ci dobry agent i nie będzie to odpowiedź stała.

muszel72 07.02.2022 12:32

Przerabiałem to. Kupiłem kilka lat temu swojemu młodemu beemwe i ubezpieczyłem na siebie. Potem przez kilka lat miałem zwyżkę w ubezp:mur:

CzarnyEZG 07.02.2022 12:41

Dlatego u mnie żadne takie.

Kaszojad sam zapierdziela do WK zarejestrować a później do ubezpieczalni ubezpieczyć.

Okazuje się, że posiadanie jakiegokolwiek jeździdła, to nie tylko brym brym, ale też spora odpowiedzialność. I to nie tylko mechaniczna.
Dokumenty to nie tylko zbędna makulatura, a kasa nie bierze się z bankomatu.

ps: Kumpel tak dla syna bejcę kupił. Dwie szkody młody w roku zrobił i tacie przyszło następne OC 12,5 kpln czy jakoś tak.
A dla młodego to tylko jakieś papiery były i wogóle o co ten krzyk?

lukasz_vip 07.02.2022 13:03

Cytat:

Napisał garbaty (Post 768374)
Daje Ci tylko do zniżek ubezpieczenia

Prawko nic nie ma do zniżek. Liczy się staż ubezpieczenia pojazdu. Ja mają 18lat miałem pełne zniżki bo miałem pełno piździków na siebie rejestrowanych.
Ubezpieczalnia ma gdzieś twoje prawko. Liczy się tylko historia ubezpieczeń. Nie wiem czy teraz motorowery nie zostały wyłączone z naliczania zniżek.

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 768392)
Przerabiałem to. Kupiłem kilka lat temu swojemu młodemu beemwe i ubezpieczyłem na siebie. Potem przez kilka lat miałem zwyżkę w ubezp:mur:

Kiedyś niektóre firmy nie miały zwyżki za wiek poniżej 26 lat. Nie wiem jak jest teraz. Ale to i tak lepiej wyjdzie jak dopiszesz go do siebie i zapłacisz z full zniżkami minus zwyżka z wiek. Niż on miałby sam rejestrować na siebie po 26 roku i mieć 0 zniżek.

syncronizator 08.02.2022 17:53

Tak właśnie zrobię. Dopiszę córkę do OC 125tki... I tak nią nie jeździ.. więc z jej powodu nie stracę zniżek.

Dzieju 08.02.2022 22:44

Cytat:

Napisał Artek (Post 768389)
Ja bym zadał inaczej pytanie: kiedy skończą się zwyżki dla latorośli?
Odpowiedź już padła w wątku: 26 lat.

Obiło mi się o uszy że ktoś wymyślił by tą granicę przenieść na 30 lat.
Zamordyzm pełną parą ale i tak zwolenników jego nie brak.

aadamuss 08.02.2022 23:47

Młodzi później dojrzewają :-)

next22 09.02.2022 19:29

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 768562)
Obiło mi się o uszy że ktoś wymyślił by tą granicę przenieść na 30 lat.
Zamordyzm pełną parą ale i tak zwolenników jego nie brak.

A od 50 lat znów zwyżki dla osób w podeszłym wieku to też grupa ryzyka :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.