Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Dookoła Polski 2021 - bez spiny , budżetowo (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39307)

matjas 10.03.2021 09:50

Dawno temu /choć wciąż z tego korzystam/ używałem do planowania tras GoogleEarth /teraz jest GE Pro - dalej free/. Potem nieodżałowanego GPSies.
Teraz znowu GE Pro - tam używając narzędzia ŚCIEŻKA możesz sobie tyczyć trasy jakiekolwiek chcesz i którędy chcesz. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że wypluwa plik w formacie .kml ale to łatwo się konwertuje na .gpx konwerterami online lub stacjonarnym np. GPSBabel.

Uważam, że to pracochłonny sposób, ale jeśli włączysz sobie w GE zdjęcia okolicy można trafić naprawdę na wspaniałe okoliczności nieopisane nigdzie i jechać właśnie tamtędy.
Powiem tylko że spieszmy się korzystać póki jest za frajer....

Oczywiście - tyczenie trasy w ten sposób nie zwolni Cię od myślenia o legalności przejazdu. To odwieczny problem szwędaczki bezdrożami.
Na koniec - jeśli zaznaczysz tą opcję ścieżka dokładnie policzy Ci ile km ma odcinek. Dokładność odwzorowania jest do 5m w realu zależy jak dokładnie naklikasz - używam starego 60Csx.

M

radek-69 10.03.2021 22:07

wyjazd
 
Cytat:

Napisał zamela (Post 722201)
Witam
w lipcu 2021 roku planuję objechać naszą krainę dookoła trzymając się konturu czyli jazda drogami niższej kategorii na zasadzie kulania się a nie zapier....
prędkości jakie preferuję to 70-90 na luzie bez spiny żeby dużo zobaczyć i czerpać radość z samej podróży do tego noclegi głównie wolnościowo czyli tam gdzie się zachce spać (namiot w naturalnym środowisku bez pól namiotowych itp ) co do kwestii żywienia to kto co lubi ja unikam knajp ale .... .
W 2017r zrobiłem taką trasę na wsk 125 - 5500km i mam niedosyt bo wiele razy jadąc w górach musiałem się odpychać nogami żeby zrobiona na zicher wieśka jechała pod górę dlatego to samo chcę ogarnąć na AT ale póki co to luźny temat bo nie mogę na 100% by pewny tego co będzie za pół roku.


Jeśli ktoś byłby wstępnie chętny wziąć udział w takim wyjeździe to proszę pisać aaa możliwy wjazd na Ukrainę , Litwę itp

pozdrawiam

witam jaki czas przejazdu przewidujesz i jaki budrzet

Majster 11.03.2021 05:24

Cytat:

Napisał zamela (Post 722201)
Witam
w lipcu 2021 roku planuję objechać naszą krainę dookoła trzymając się konturu czyli jazda drogami niższej kategorii na zasadzie kulania się a nie zapier....
prędkości jakie preferuję to 70-90 na luzie bez spiny żeby dużo zobaczyć i czerpać radość z samej podróży do tego noclegi głównie wolnościowo czyli tam gdzie się zachce spać (namiot w naturalnym środowisku bez pól namiotowych itp ) co do kwestii żywienia to kto co lubi ja unikam knajp ale .... .
W 2017r zrobiłem taką trasę na wsk 125 - 5500km i mam niedosyt bo wiele razy jadąc w górach musiałem się odpychać nogami żeby zrobiona na zicher wieśka jechała pod górę dlatego to samo chcę ogarnąć na AT ale póki co to luźny temat bo nie mogę na 100% by pewny tego co będzie za pół roku.


Jeśli ktoś byłby wstępnie chętny wziąć udział w takim wyjeździe to proszę pisać aaa możliwy wjazd na Ukrainę , Litwę itp

pozdrawiam

Cześć, latem 2020 popełniłem podobną trasę. Główne założenia to jazda, zdecydowane omijanie głównych dróg, przy granicy, namiot, lajtowe tempo. Wyszło lepiej niż planowałem. Przy okazji doszła Słowacja, Czechy i Niemcy. Miałem nocować na dzikusa pod namiotem. Ponieważ pogoda dopisała (permanentny upał okrutny) to głównie nocowałem na najtańszych polach namiotowych z prysznicem. Koszt noclegu to średnio 25 zł, prysznic ... bezcenne. Posiłki w większości przygotowywałem we własnym zakresie, czasem jakaś jadłodajnia. W tym roku planuję powtórkę, wstępnie jestem chętny. Aby pogoda i terminy podpasowały.

zamela 11.03.2021 22:41

Cytat:

Napisał radek-69 (Post 722530)
witam jaki czas przejazdu przewidujesz i jaki budrzet

na WSK trasę zrobiłem w 15 dni to myślę ze na africe z 8-10 w zależności ile ew zwiedzania itp a budżet to w 80% paliwo więc na gotowo bez niespodzianek z 1500zł .
W czerwcu mam 10 dniowy spływ + kilka innych wyjazdów dlatego lipiec ew sierpień oby pogoda dopisała i nie było jakiś kombinacji z kagańcami :)

rekja 12.03.2021 11:50

Ja myślałem w tym roku o ścianie wschodniej (częściowo zahaczając o TET), sam sposób noclegu i żywienia zbieżny do twojego. Termin też by się jakby pokrywał, mogę wystartować po żniwach, czyli powiedzmy druga połowa lipca, ewentualnie pierwsza połowa sierpnia. Będę obserwował ten wątek :). Aha ja lecę z pasażerem.

matjas 12.03.2021 12:55

lecieliśmy dwoma NC dwa lata temu z bieszczad z nastawieniem JAK NAJBLIŻEJ granicy
bardzo był to dobry wyjazd.
dojechaliśmy do Hajnówki potem do Goniądza i skoczyliśmy stamtąd już na Mazury.

Super wąskie gładkie asfalty, fajnie się jedzie po greenvelo ale gdzieniegdzie jest nielegal bo tylko rowery. Nie widzieliśmy tych znaków zbyt wyraźnie.

Jest tam fajnie, sennie, tanio. Czego chcieć więcej.
Może pogody...

M

adamg24 12.03.2021 13:21

....też mi się marzy Polska po obrzeżach, jak mi moje plany nie wypalą jadę we wrześniu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Emek 12.03.2021 13:27

Wschód po obrzeżach jest średnio ciekawy asfaltowo, znaczy mnie się nie podobał. Lecieliśmy wzdłuż Bugu w zeszłym sezonie. Offem ciutkę lepiej ale oprócz kilku ciekawych miejscówek to błotno-łąkowa monotonia.

zamela 14.03.2021 12:32

Cytat:

Napisał Emek (Post 722873)
Wschód po obrzeżach jest średnio ciekawy asfaltowo, znaczy mnie się nie podobał. Lecieliśmy wzdłuż Bugu w zeszłym sezonie. Offem ciutkę lepiej ale oprócz kilku ciekawych miejscówek to błotno-łąkowa monotonia.

Z tego co pamiętam asfalt bez szału ale w porównaniu do Ukrainy to bajka więc nie ma co narzekać a jechałem Sejny-Augustów -Sokółka-Białystok-Narew-Hajnówka-Kleszczele-SIemiatycze-Biała Podlaska - Terespol - Włodawa - Dorohusk- Hrubieszów -Tomaszów i dalej wiadomo Bieszczady
myślę aby tym razem jechać tak samo bo po drodze jest trochę znajomych do odwiedzenia ew możliwości noclegu itp

kdf 14.03.2021 12:56

Jakby co to we Włodawie mam koleżankę która prowadzi niedrogi pensjonat. Przed wejściem stoi śmigłowiec MI 2 i kilka samolotów dookoła. Stąd też nazwa "Skrzydlate Rancho". Swego czasu chcieliśmy z kolegą polatać ale....bimber nam się skończył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.