Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Czy takie wskazanie termostatu są normalne? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3577)

Vooytas 22.06.2009 11:16

A może jet poprostu ten nowy zegar nie skalibrowany, masz na wyświetlaczu 90* a naprawde jest 75-80* i wszystko jest jak należy.

ramires 22.06.2009 12:08

Skalowanie jest co jeden stopien - ale ja mialem zawsze problemy z temperaturą - musze dla pewnosci przed pustynią termostat wymienic i będę miał jasność.

Vooytas 22.06.2009 12:10

W awaryjnych sytuacjach można go poprostu wyjąć, liepiej jechać bez termostatu niż mieć taki który sie nie otwiera.
Ale Ty masz pewnie pod siedzeniem w aucie z 10 szt. :D

unicron 22.06.2009 16:51

Sprawdziłem chłodnicę tak jak radziliście - rozgrzewa się po około 1min rozgrzewania silnika, czyli termostat jest cały czas otwarty.

Czyli zabrać się muszę za jego wymianę.

rambo 22.06.2009 18:32

:D:D:D

hahahaha

Rami weź wymontuj ze dełu, pewnie lepiej działa niz ten twój :haha2::haha2::haha2:

A tak całkiem serio to wymieniałem termostat w afryce na ten od tico za 17zł :) w 2005 roku i jebany do dziś działa jak nowy !!! :Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up: żeby się temperatura doszła do polowy skali to ja to może raz tak miałem w tym roku w turcji, a rano jak jest zimny 30sek na ssaniu i po 2 kilometrach już wskazówka się ładnie pnie w góre. Ale jak to bywa w hujowych rzeczach (termostat od tico) egzemplarz egzemplarzowi może się nie równać :)

Dzieju 22.06.2009 23:28

Jak kiedys pisałem, sprawdzając zakres otwierania i zamykania w nowych termostatach
okazało się że na 5 sztuk tylko jeden działał prawidłowo.
Reszta miała odchyłki.
Dlatego montuję tylko po uprzednim sprawdzeniu czy jast całkiem dobry czy "prawie dobry"

samul 23.06.2009 10:19

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 63788)
Jak kiedys pisałem, sprawdzając zakres otwierania i zamykania w nowych termostatach
okazało się że na 5 sztuk tylko jeden działał prawidłowo.
Reszta miała odchyłki.
Dlatego montuję tylko po uprzednim sprawdzeniu czy jast całkiem dobry czy "prawie dobry"

Potwierdzam. Test 5 oryginalek dal 5 roznych wynikow. Odchylki byly pomiedzy 5 a 10 stopni. Moze tak ma byc ? "Grzejacym sie" polecalbym zajzec do (prawej ;)) chlodnicy. Jezeli zalewana byla woda z kranu, moze byc pelna kamienia kotlowego, co skutecznie ogranicza skutecznosc (jak wszyscy wiemy z reklamy ;))

Za to moja AT nie nagrzewa sie... i juz! Jedynie w miescie w korkach albo pilujac na torze. Przy normalnej jezdzie strzalka z trudem wspina sie na najnizsza kreske. Wymienilem termostat i plyn i nic. Jedynie chamskie zasloniecie jednej chlodnicy daje cos. Co juz zupenie bez sensu, jezdzilem raz (przez glupie zapomnienie) caly dzien bez plynu, przy 16 st.C i nie wspiela sie na czerwone pole.

wieczny 23.06.2009 10:39

Bez płynu :)? Poprawcie mnie ale bez płynu to nawet jak się silnik zatrze to strzałka nie drgnie.

Vooytas 23.06.2009 11:06

Mnie się też tak wydaje, jak nie ma płynu to co ma ogrzać czujnik:confused:
Nie mówiąc już o włączeniu wentylatora.

jorge 20.07.2009 11:46

Cytat:

Napisał samul (Post 63843)
Potwierdzam. Test 5 oryginalek dal 5 roznych wynikow. Odchylki byly pomiedzy 5 a 10 stopni. Moze tak ma byc ? "Grzejacym sie" polecalbym zajzec do (prawej ;)) chlodnicy. Jezeli zalewana byla woda z kranu, moze byc pelna kamienia kotlowego, co skutecznie ogranicza skutecznosc (jak wszyscy wiemy z reklamy ;))

Za to moja AT nie nagrzewa sie... i juz! Jedynie w miescie w korkach albo pilujac na torze. Przy normalnej jezdzie strzalka z trudem wspina sie na najnizsza kreske. Wymienilem termostat i plyn i nic. Jedynie chamskie zasloniecie jednej chlodnicy daje cos. Co juz zupenie bez sensu, jezdzilem raz (przez glupie zapomnienie) caly dzien bez plynu, przy 16 st.C i nie wspiela sie na czerwone pole.


A ja mam to co szanowny kolega - śmigam na razie nie wiele, ale jakieś 20 km w tempie do 120 km, lekkie pole - i wskazówka leży. Silnik ciepły więc sądzę, że termostat do wymiany również - cholera, a czytałem że powinien załapać wentylatorek ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.