Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Jak sprawdzić czujniki poziomu paliwa RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35079)

Kazmir 12.06.2019 20:05

Upał 34 stopnie, ale to minie spoko....co Wy tacy nerwowi? Ostatnio nie idzie tu nic napisać:confused:

To jest element (termistor) przez który płynie prąd żarówki pokazującej poziom rezerwy paliwa.
Już sama wymiana żarówki na inną (mocniejsza / słabsza fabr-12V 3,4W) może być powodem złej pracy tej kontrolki. Jeśli termistor jest niezanurzony w paliwie to się nagrzewa (płynie przez niego prąd żarówki około 0,2A) i jego rezystancja (opór) jest bardzo mała i żarówka świeci. Zanurzony jest chłodzony "temperaturą" paliwa i ma dużą rezystancję przez co żarówka nie świeci.

Jeśli ktoś chce zrobić pomiary rezystancji musi podać temperaturę otoczenia / termistora przy pomiarach np: 20-25 stopni - to już jest jakieś odniesienie. Co innego charakterystyka (sposób narastania rezystancji do temperatury, szybkości narastania itp) takiego termistora może być już inna.

Co do samych zamienników. Może być różnica w sposobie zaświecania kontrolki. Moje termistory pamiętam bardzo powoli przechodziły w stan świecenia, a były dobierane z oferty części elementów elektronicznych (opis w afripedii)

gumpinoga 24.06.2019 16:11

podpinam sie do tematu, czy w RD04 sa dwa termistory czy jeden? w serwisówce mam ze jest jeden,chyba ze drugiego nie widze :) bo jezeli jeden to jak sie załacza druga lampka rezerwy jezeli paliwa jest juz ponizej tych 3 litrów ?u mnie zaświeca sie tylko pierwsza kontrolka a druga juz nie(żarówka jest dobra) czy moze to byc ze termistor jest uwalony ?
i odrazu drugie pytanie ,tankowanie...kots napisal na forum zeby przy tankowaniu koniecznie byly otwarte oba kraniki, dlaczego ?
chyba jednak sa dwa ...
https://www.google.pl/search?q=honda...3F-VFMM:&vet=1

tylko gdzie jest drugi umieszczony,oba sa po tej samej stronie ? po dlugosci kabli wyglada ze tak ,chyba jeden wyzej drugi nizej,dobrze kombinuje? :)

ArtiZet 24.06.2019 18:38

Bak w 3 i 4 jest taki sam więc musza byc 2 czujniki. Kraniki są po obu stronach baku- ten z prawej przy osłonie kolektora pod bakiem.

gumpinoga 24.06.2019 20:27

zgoda,sa dwa kraniki, tylko dlaczego maja byc otwarte przy tankowaniu? bo ponoc nie zatankujesz do pelna gdyby ktorys z nich byl zamkniety? czy one sa od wewnatrz powiazane wezykami,przelewami,,,?

Kazmir 24.06.2019 21:12

Cytat:

tylko dlaczego maja byc otwarte przy tankowaniu? bo ponoc nie zatankujesz do pelna gdyby ktorys z nich byl zamkniety?
Nie wiedziałem, że i tu zawitają fake newsy:confused:

Odwrotnie, jakbyś chciał "wyciągnąć" całe paliwo ze zbiornika to muszą być otwarte dwa kraniki. Budowa zbiornika na dole przypomina "dwa cycki" połączone górną częścią zbiornika. W tych "cyckach" jest coś około 5L paliwa. Kraniki są wkręcone na dole "cycków" Niektórzy specjalnie mają zamknięty kranik chcąc mieć pewność, że jak zacznie zdychać na jednym to z drugiego "cycka" do stacji paliw się może dojedzie.

Fihu 24.06.2019 21:34

Podobno jak dwa kraniki są otwarte to pompa szybciej siada, serio. Serio podobno

gumpinoga 24.06.2019 21:43

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 641511)
Nie wiedziałem, że i tu zawitają fake newsy:confused:

Odwrotnie, jakbyś chciał "wyciągnąć" całe paliwo ze zbiornika to muszą być otwarte dwa kraniki. Budowa zbiornika na dole przypomina "dwa cycki" połączone górną częścią zbiornika. W tych "cyckach" jest coś około 5L paliwa. Kraniki są wkręcone na dole "cycków" Niektórzy specjalnie mają zamknięty kranik chcąc mieć pewność, że jak zacznie zdychać na jednym to z drugiego "cycka" do stacji paliw się może dojedzie.


Mirek Swirek
BANDA LUBLIN


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,079
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze

Vanik, Ty sobie chłopie jaja robisz.
Jak masz kranik ustawiony w pozycje Rezerwa, to zatankujesz tylko 4,5 litra.
Jeśli masz kranik w pozycji On, to tankujesz do pełna.
Bacznie przy tankowaniu trzeba uważać na pozycje Kranika.

W pozycji Off nie zatankujesz nic...


prosze bardzo :vis:

ArtiZet 24.06.2019 22:26

Zgrywusy ;)

wierny 24.06.2019 22:30

Mirek Świrek robił sobie jaja.Na kraniku zamkniętym,otwartym i rezerwie zatankujesz tyle samo paliwa.Jedynie na wykręconym kraniku trochę więcej się zmieści;)Pozdro:at:

CzarnyEZG 25.06.2019 06:41

Z tą pozycją kranika podczas tankowania to jest tak jak z zestawami do konwersji motocykli z anielskiego na ludzki.
Wiadomo - gaz i biegi po drugiej stronie i trochę rzeczy jeszcze trzeba poprzekładać :)

A co do jazdy z jednym kranikiem zamkniętym (w RD03 i RD04) to jest to dobry pomysł.
Kiedyś, na samym początku okazało się, że u mnie nie działa czerwona (dolna) rezerwa i dzięki takiemu mykowi dojechałem do stacji. (a rezerwie pomogła wymiana termistora)

W siódemkach chyba jest jeden kranik i ma trzy pozycje (on/res/off) w trójkach i czwórkach są dwa kraniki i każdy ma dwie pozycje (on/off)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.