Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   NAT Galeria - ciekawe zdjęcia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30554)

jundg 07.11.2017 09:42

Fajne światła na 2 zdjeciu

Novy 07.11.2017 12:54

Z nowej NAT podoba mi się i to, co chciałbym mieć z nowej u siebie to większy bak i płyta pod silnik. Reszta może pozostać, jak jest.

myku 07.11.2017 12:59

Naprawde potrzebny ci ten wiekszy bak?Sa takie fajne plyty akcesoryjne.Widziales moja.Nie chce innej .Ja chcialbym moec tylko tylni stelaz

Emek 07.11.2017 13:13

Większy zbiornik jest całkowicie zbędny przy tym spalaniu. Gdyby Afra paliła 8 litrów to miałoby sens. Mnie się udało przejechać do rezerwy (moto obładowane, płynna jazda ok 100 km/h) 380 km i mogłem jeszcze kolejne 80 zrobić.

Novy 07.11.2017 13:20

Cytat:

Napisał myku (Post 555830)
Naprawde potrzebny ci ten wiekszy bak?Sa takie fajne plyty akcesoryjne.Widziales moja.Nie chce innej .Ja chcialbym moec tylko tylni stelaz

Miałem ze dwa razy sytuację we Włoszech - jechałem w dzień wolny, więc stacje benzynowe zamkniete i żywego ducha nie uświadczysz - jadę na oparach, a stacja samoobsługowa nie przyjmuje karty bankomatowej niemieckiej i polskiej. Gotówki brak i jesteś w czarnej du..ie. Rozumiem, że taka sama sytuacja mogłaby dotyczyć większego baku, ale jednak chyba bym go chciał. Tak chyba dla własnego lepszego samopoczucia :) Dlatego też kupiłem dodatkowy kanisterek na kufer. Ale to tylko litr.
Natomiast jeśli chodzi o płytę to mam gmole górne i dolne (do ochrony DCT) i chyba standardowa płyta mi nie wejdzie :confused:

EDIT:
Jeszcze jedna sytuacja była jak leciałem do Białej. Cały czas 170 - 180, więc spalanie 'trochę' inne. Na drodze S coś tam, która idzie od A4 stacji przez długi czas nie uświadczysz. Na wysokości Walichnowy myślałem, że zacznę płakać, bo już lipa totalna. Wreszcie znalazłem Shell'a.
Poza tym w Bolesławcu zatankowałem i spalanie wzrosło średnio o 0,7l! Myślałem, że tylko tam jest przechrzczone paliwo, ale po każdym tankowaniu w Polsce spalanie było ciut wyższe.

myku 07.11.2017 13:32

Sprawe pojemnosci baku pomijam bo to tylko nasza wina jesli w Europie zabraknie nam paliwa.Ale rozumiem co masz na mysli.W Czelendzu mam 25L i mam komfort psychiczny choc musze sie zmuszac nie tankujac zeby zapalila sie rezerwa.Plyte SW Motech cielem pod dolny gmol ale wyszlo super,jak orginal,hehe..Tylko ten tyl bym zmienil....Ale moze jakis magik w Polsce pomoze mi i juz chyba wiem gdzie pukac.Gosc robil mi Cegle i zna temat giecia i spawania zeby pasowalo.

Novy 07.11.2017 13:42

Cytat:

Napisał myku (Post 555842)
Plyte SW Motech cielem pod dolny gmol ale wyszlo super,jak orginal

O! To bardzo ważna dla mnie informacja! W takim razie też kupię Motecha i poproszę Cię o zrobienie dokładnych zdjęć cięcia płyty. Sam ciąłeś? To może się kiedyś do Ciebie przejadę? :)

myku 07.11.2017 13:48

Spoko.Na fejsie mam bana na miesiac,ale na Whatsap moge ci podeslac kilka fot.Mam dol Outbeck Motortech i jestem bardziej niz zadowolony.Ta nowa plyta jest pajna ale bez przesady...Ale i tak ta wersja Sport podoba mi sie :Thumbs_Up:

madafakinges 07.11.2017 13:54

Zadowolony bo dużo razy już wyglebileś na grubo i uratowały Ci silnik rozumie?

myku 07.11.2017 14:08

Nooo tak :haha2:.W garazu raz prawie by mi sie przewrocil,tzn lekko przechylil.Ale ten komfort psychiczny..mmm :smoking:.A tak serio to fajnie to wyglada,pasuje i wystarczy mi ze innym uratowalo kupe kasy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.