Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   AT zgasła podczas jazdy. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26231)

ziutek2002 30.03.2016 17:54

Hej.

Dziś wziąłem się za to. Czujnik kosy OK, klemy OK, generalnie przejrzałem wszystkie konektory. Wszystkie bardzo ładne oprócz jednego, tego który wskazał MAREKW (dzięki!). Pierwsza kostka z prawej strony patrząc od góry (jedyna czarna) pod AIR BOXEM. Rozpiąłem ją i zauważyłem, że piny są delikatnie zaśniedziałe i mają dziwny ciemny zielony kolor. Wszystkie kolejno wypiąłem z kostki, wyczyściłem miałkim papierkiem, podoginałem i spryskałem odpowiednim preparatem. Wydaje mi się, że mogło to być to ale dopiero czas pokaże. Kostka ta spina trzy obwody a jednym z nich jest właśnie + po stacyjce.
Pojeździmy zobaczymy :)
Dzięki wszystkim za pomoc, proponuję abyście swoje też obejrzeli.

klanol 30.03.2016 18:23

Ta kostka to złączka głównego zasilania. Idzie przez nią cały prąd i dlatego lubi nabroić. Się ociepli to też zobaczę, bo trochę czasu tam nie zaglądałem.

Rafix228 01.09.2023 22:40

At gasnie
 
Ja mam tak od roku w mojej Afryce 2020r. Dojeżdżając do ronda redukuje bieg i na wciśnięty sprzęgle gaśnie. Wszystko jest ok na monitorze odpala odrazu. Zauważyłem że tak robi kiedy lekko odkręcam manetke na luzie żeby jej obrotów dodać, dodatkowo słychać jak by lekko się dławiła podczas odkręcania manetki. Serwis wini nowe światła które sam zamontowałem ale działo się już tak wcześniej więc nie mam pojęcia co może być przyczyną.

wierny 02.09.2023 06:08

Cześć Rafix. W 2020 r. nie produkowano już XRVek.:) Skrobnij coś o sobie w Powitalni. Pozdro.:at:

Rafix228 02.09.2023 20:06

Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

ziutek2002 04.09.2023 06:09

Cytat:

Napisał Rafix228 (Post 828312)
Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

U mnie przyczyną tego okazała się pierdoła, która pojawiła sią po prostu w związku z wiekiem motocykla. Piszesz, że kiepsko z serwisem Hondy ale w przypadku Twojego modelu warto byłoby zacząć od solidnej diagnostyki podpinając komputer. Tam jest już niestety bardzo dużo elektroniki....

R2D2 04.09.2023 10:29

Cytat:

Napisał Rafix228 (Post 828312)
Cześć. Myślałem że temat tyczy się Afryki twin. Kupiłem crf 1100 i mam podobny problem do poruszonego tematu. Mieszkam Północnej Irlandii i jest tylko jeden serwis Hondy na cała północna irlandie dodam że nadają się do wymiany oleju i nic po za tym. Szukam po internetach podobnych tematów żeby coś zaradzić. Zdarzało się że motor gasł podczas włączania się do ruchu co jest mało komfortowe kiedy gaśnie na środku skrzyżowania lub ronda. Zwierza maszyna dopiero 7tys mil najechane kupiona nowa i zaskoczyło mnie ze może być z nią taki problem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Sprawdź czy afra nie podlega akcji serwisowej na update oprogramowania w ECU.
Sprawdzić możesz tu LINK
Moja 2021 też nieraz potrafiła zgasnąć , po update problem zniknął.

Rafix228 04.09.2023 20:06

W zeszłym roku był zrobiony update. Dzisiaj leciałem i na winklu mi zgasła ��. Sprawdzę kostki może to coś pomoże. Na razie pozostaje jeździć obserwować ��.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.