Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Akumulator do 0 7a (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20399)

Dzieju 06.03.2014 13:00

Już kiedyś pisałem poprzedni wytrzymał mi ok 7.5 roku i nadal dawał radę nigdy nie ładowany czasami uzupełniony wodą.
Obecna yuasa ma już 4 lata i też się z nią nie pieszczę po prostu działa i już.
Jorgu , do tego co napisał Dery jak już się zdecydujesz na jazdę i nadal nie znajdziesz przyczyny to może zmień Afrykę na 03 one nie psują akumulatorów tak jak 07 .

Kici 06.03.2014 13:11

Dzieju domagam się przeprosin kajania przy stole i flaszce i w mordę :chleje:

W mojej 7A siedzi ten sam akumulator co przyjechal od niemca i to trwa 7 rok, więc to nie wina 7-mek a co najwyżej niejeżdżenia ;)

Zet Johny 06.03.2014 13:20

Niemiec płakał za akumulatorem?:D

Kici 06.03.2014 13:29

Franza trzeba by się spytać ale może już nie pamiętać :p

Ale tak czy inaczej domagam się przeprosin od Dzieja za szkalowanie 07-ek

bliźniak 06.03.2014 13:41

Jorge, mam dwie nówki jakbyś chciał jedną to:
litowo-jonowy JMT YTX14-BS 330zł
i żelowy JMT YTX14-BS 200zł
Z żadnego z tych kwas się nie wyleje przy wywrocie.
Sam śmigam, narazie od roku, na tym drugim i jest ok.

Dzieju 06.03.2014 15:29

Cytat:

Napisał Kici (Post 366431)
Ale tak czy inaczej domagam się przeprosin od Dzieja za szkalowanie 07-ek

Niedoczekanie twoje, to nie moja wina że macie słabsze wersje Afryk hahahaha.
Jak to nasz Bąbel powiedział : 07a to chińska podróbka trójek ......

Brak jeżdżenia szkodzi nie tylko na akumulator.
Tylko po co tym niejeżdżącym motocykle , niechaj oddadzą tym co będą wiedzieli co z nimi zrobić.

dery 06.03.2014 16:20

No to może w sobotę/niedzielę jakiś off, zobaczymy która afryka lepsza i dlaczego właśnie KTM. :umowa:

Kici 06.03.2014 16:28

Dery my już wiemy ze afryka lepsza tylko nie wiemy która, wiec nie wtrącaj się w rozmowy dorosłych ;)

jorge 06.03.2014 17:41

Łachy nie nabijać się ! Jeden lubi rybki inni córkę rybaka :D. Powiem tak - macie racje co do nie latania. Okazało się ze akurat ma jednak 3 lata ponad, ale to i tak moim zdaniem chujnia. Kiedyś centra czy varta wytrzymała 6-7 lat niezależnie od ilości km. A te żelowe to co to za wynalazki ?


PS

Co do sprawdzenia kości. Wsio jest wyczyszczone i serwisowane. Moto na bieżąco ma wymieniane każde odstępstwa od pierwowzoru. Akumulator działał do końca (mojego) sezonu. Wyciągnąłem do domu. Naładowałem i stał sobie. Teraz ponowiłem zabieg, przy okazji ładowania równie często jeżdżonego forda żony. W ford się kwa centra i naładować się ładnie. Yuasa nawet nie ruszyła. Ładowarka z Lidla demonem nie jest ale do tej pory ładowana.

Pada mi czasem przełącznik kierunków (poluje na nowy oryginał). Ale Panowie jak pada sam z siebie to wina instalacji ?

PS 2

Dery mało latam ale przynajmniej się nie przewracam ;)

szarik 06.03.2014 19:44

Jorge obawiam się ze przyczyną problemu moze być fakt że zabrales akumulator do ciepłego pomieszczenia . Moja Yuasa padla dokladnie w takich samych okolicznościach .
Zelowce podobno nie lubia dużych (naglych) wahań temperatury , moje roczne przebiegi pwnie tez nie pomagają (~600km):D
Teraz mam JMT czy jakoś tak i jest ok baterii nie wyciągnąłem na zimę bo ...Afri stoi w ogrzewanym garażu pierwszą zime :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.