Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Tani stojak pod dzika i przycinanie dętki przy wymianie. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5893)

walek 06.03.2010 10:16

też sie chce naumiec zmienic w moto opony i zabieram sie samemu za to tylko pytanie czym zabezpieczacie tak po chlopsku rant felgi by jak najmniej ucierpiała i to czym smaruja rant opon wulkanizatorzy to rozbełtane mydlo jakoweś czy ma jakis tajemny składnik jeszcze ??

Poncki 06.03.2010 10:47

W wulkanizacji mają specjalny szuwaks ale mydło, ludwik itp w zupełności wystarczą.
Jeśli chodzi o zabezpieczenie rantu to można myśleć nad samoróbkami z gumy lub plastiku (coś na kształt rantu w wiadrze).

Franz, też jestem zdania, że trzeba się naumieć samemu, bo wilk ma bardzo ostre kły:oldman:
Poza tym na wyprawie nic nie daje takiego spokoju ducha jak niezależność.

ATomek 06.03.2010 10:49

Jak dla mnie najwygodniejszy jest Ludwik, ten do mycia naczyń. Parę kropel ładnie się rozprowadza po oponie i feldze. Bez tego byłoby raczej ciężko. Wszystkie rodzaje opon zmieniam dwiema łyżkami dł 15 cm, na rant nic nie stosuję, choć zasłyszany patent to plastiki z rantu pokrywek wiaderka na farbę.

walek 06.03.2010 11:12

tak o tych rantach wiaderek tez słyszałem ale nie byłem pewien a to byłby fajny patent bo mozna w trase wziać z łychami ,także wyrzeźbie coś z nich a w takim razie użyje pasty BHP ktorej w pracy mam aż za duzo :) dzieki za rady i mysle ze nie spieprze felgi bo w rowerze zmieniałem nieraz ale w moto to gęsciejsze bluzgi pewnie lecą za pierwszym razem :bow:

Poncki 06.03.2010 16:32

No to się zebrałem w sobie i poszedłem do garażu.
Skorzystałem z rad, które pojawiły się w wątku i muszę powiedzieć, że...

... DA SIĘ:Thumbs_Up:

Dodam, że mam starego Mitasa C-02, wzmacnianą grubą dętkę i trzymak do opony.
Podpompowanie sporo daje:oldman:

podos 08.03.2010 15:16

odpuść ranciki. Chodzi tylko o technikę. Na początku robilem z ranickiami ale teraz mi przeszło - zwłaszcza po tym jak mi jednen niezauważenie wpadł do środka :hehehe: (dętka starczyła na 200 km)

Poncki 08.03.2010 22:14

Cytat:

Napisał podos (Post 105731)
odpuść ranciki. Chodzi tylko o technikę. Na początku robilem z ranickiami ale teraz mi przeszło - zwłaszcza po tym jak mi jednen niezauważenie wpadł do środka :hehehe: (dętka starczyła na 200 km)

To jak zaszyty skalpel podczas operacji:mur:

Kleiłem dętkę w Albanii... a potem znowu ją kleiłem:D
To było strasznie irytujące (delikatnie mówiąc).

BLOB 12.03.2010 07:57

Che ja też korzystam z Ludwika.
Panie ludwiku ile za te zmianę dzisiaj :)a co -taki jestem leniwiec.
No i ryzykant bo żeczywiście jak pojade solo to jakiś problem pewnie by się pojawił.

Pablo 15.03.2010 14:49

Cytat:

Napisał walek (Post 105314)
też sie chce naumiec zmienic w moto opony i zabieram sie samemu za to tylko pytanie czym zabezpieczacie tak po chlopsku rant felgi by jak najmniej ucierpiała

W trasie przy zmianie dętki stosowałem kawałki plastikowej butelki, wcześniej pociętej. Bez szkód na feldze.

Kuler 03.05.2011 11:20

1 Załącznik(ów)
A ja zastosowałem w garażu uniwersalną podstawkę :) Dobra, bo "wielofunkcyjna" :D

Moto jest tak stabilne ze można na nim siadać


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.