Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Rzuf forumowy. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37916)

managa 14.08.2020 20:19

Z sałatą jest tak, że lepiej jej w ogóle nie podawać - ogólnie to sama wodą i.. szczawiany, które zaburzają wchłanianie wapnia, więc żółw żyjący głównie na sałacie (i owocach i warzywach, które też zawierają szczawiany, prowadzi do deformacji pancerza, odwapnienia kości i problemów metabolicznych :) Poza tym mówi się, że sałata wyciąga z ziemi wszystko co najgorsze, nawet taka uprawiana w doniczce.

CzarnyEZG 14.08.2020 20:35

Managa - i tak woli chwasty z pola (tak jak Ci pisałem) więc nawet dobrze.
A dzieci będą w doniczkach hodować teraz mlecza, babkę i mniszka lekarskiego.
Będzie ładniej wyglądało.

Stopa - w punkt.
I to jest powód, żeby w ten piękny piątkowy wieczór skoczyć po drugą flaszkę :)

Na FAT zawsze można liczyć :)

@Suchy 14.08.2020 20:37

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 693227)
Tuptuś jest około pięćdziesięcioletnim Żółwiem Stepowym pochodzącym ze środkowej Azji (u nas w domu od 32 lat) i ni chuja nie można się do niego przytulić

Mój gad też ma około pięćdziesiątki, pochodzi z sąsiedniego osiedla, w domu od 34 lat ale do mojego można się przytulić choć czasem warknie.

Artek 14.08.2020 20:55

Hej HALO!!!!
Jak to żółw śpi w lodówce??
Serio?? ?? ??
Rozumiem ojca robaki na ryby w lodówce.
Ale żółw??

managa 14.08.2020 21:00

Żółw stepowy (i grecki) naturalnie zapada w hibernację, tj. kiedy na stepie temperatury spadają do -50stC, to nie mają wyjścia, tylko zakopać się w ziemi i przespać :) Lodówka, czyli stała temp. 4stC oraz wilgotność, idealnie odwzorowuje warunki panujące ok. 1,5m wgłąb ziemi ;) Jest to naturalny proces i bardzo potrzebny żółwiowi (dłużej żyje, nie choruje, poprawnie rośnie, organizm może odpocząć). Żółw, którego nie zimujemy, najczęściej chce instynktownie iść spać, zmniejsza aktywność, zdarza się, że w temperaturze pokojowej przesypia przez parę tygodni. W tym czasie może nam paść, jeśli w jelitach zalega jedzenie lub ma pasożyty, a także niewłaściwa temperatura powoduje rozregulowanie pracy narządów wewnętrznych, no i żółw ogólnie się źle czuje, tak jakbyśmy my chcieli zasnąć przy zbyt wysokiej temperaturze :)

Artek 14.08.2020 21:39

No dobra. AKCEPTUJĘ.

Małe pytanie techniczne: trzeba go jakoś uśpić, ponosić, obserwować na jesień, że wolniej przeżuwa, czy zwyczajnie na gwiazdkę do dolnej szuflady i mówisz do niego: do spania.
A kiedy się budzi? Tak sam wstaje czy go wyciągasz, jak się stęknisz po tych trzech miesiącach?

Ja pier....
Żółwi w lodówce. :confused::dizzy:

kurol 14.08.2020 21:47

1 Załącznik(ów)
Ja mam greckiego "znajdę"
Najpierw ochrzcilismy go zwyczajnie Tuptus ale jak zaczal rozwijac wieksze predkosci przeinaczylismy na Charger :)Załącznik 99158

CzarnyEZG 14.08.2020 21:56

Artku, Managa na pewno Ci opisze sposób przygotowania żółwia do snu i sposób wybudzania go (przyda się też dla potomnych)

Kurol, jak czasami opowiadam ludziom, jaki żółw potrafi być szybki to nie wierzą :)

wierny 14.08.2020 21:57

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 693245)

Co do Nicak i adopcji - to jestem za :)

Naklejkę forumową poproszę dla niego na domek :)

Proponuję nick- Rzufat. :)

Daj adres na priva to wyślę.;)

matjas 14.08.2020 22:07

Kurawa zwierzaka do lodówki?
Nieeeeeeee :- tego tu jeszcze nie grali.
Muszę się napić! A! Już piłem!
Matko!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.