Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa paliwa do RD 04, elektryczna czy podciśnieniowa? Oto jest pytanie. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44462)

Zet Johny 16.06.2023 12:37

Z mojego doświadczenia nie warto się kurczowo trzymać podciśnieniowej Mikuni.
Były ostrzeżenia na forum że to shit (głównie kolega Podos namawiał) ale człowiek przekorny z natury.
Kupiłem 15 lat temu swoją Afrę z właśnie podciśnieniową Mikuni i tak się woziłem z różnymi przygodami. Zawsze dojechałem do domu ale regularnie miewała fochy różnego rodzaju. Swego czasu nawet kupiłem nową Mikuni i dalej tkwiłem w przekonaniu o jej zajebistości (bo to prądu nie potrzebuje).
W tamtym roku jak pojechałem na Izi-ego z żoną to już było za dużo tych atrakcji (szczegóły kiedyś przy piwku). Wróciłem do domu i pierwsze co zrobiłem to na alegro zakupiłem oryginalną pompę mistsubishi za około 4 stówy. Wszystkie problemy się skończyły. Na nowej zrobiłem na razie 10 tysi.

Mallory 16.06.2023 13:36

Cytat:

Napisał Afro67 (Post 820222)
Witam.
Mam pytanie i prośbę o poradę.
Wysiadła w mojej RD 04 pompa paliwa, puszcza wahę z króćca. Trzeba wymienić, elektryczna Mitsubihi prawie 400 zł, ale słyszałem, że ludzie stosują też pompy podciśnieniowe. Jeżeli nadszedł czas wymiany, to może przejść na podciśnieniową, wydaje mi się, że to prostszy system.
Jakie są wasze opinie i ew. jaką pompę podciśnieniową polecacie?

Cytat:

Napisał Zet Johny (Post 820369)
Z mojego doświadczenia nie warto się kurczowo trzymać podciśnieniowej Mikuni.
Były ostrzeżenia na forum że to shit (głównie kolega Podos namawiał) ale człowiek przekorny z natury.
Kupiłem 15 lat temu swoją Afrę z właśnie podciśnieniową Mikuni i tak się woziłem z różnymi przygodami. Zawsze dojechałem do domu ale regularnie miewała fochy różnego rodzaju. Swego czasu nawet kupiłem nową Mikuni i dalej tkwiłem w przekonaniu o jej zajebistości (bo to prądu nie potrzebuje).
W tamtym roku jak pojechałem na Izi-ego z żoną to już było za dużo tych atrakcji (szczegóły kiedyś przy piwku). Wróciłem do domu i pierwsze co zrobiłem to na alegro zakupiłem oryginalną pompę mistsubishi za około 4 stówy. Wszystkie problemy się skończyły. Na nowej zrobiłem na razie 10 tysi.

Dokładnie to miałem na myśli. Kupiłem dzisiaj też na zapas ten oryginał bo AT na wieki zostaje, kiedyś się przyda.

Dubel 16.06.2023 15:49

Cytat:

Napisał Mallory (Post 820372)
Dokładnie to miałem na myśli. Kupiłem dzisiaj też na zapas ten oryginał bo AT na wieki zostaje, kiedyś się przyda.

Zalej ja czymś by membrana nie parciala jak chcesz ją długo przechowywać ;)

Kazmir 16.06.2023 20:20

Cytat:

Napisał matjas (Post 820324)
Innymi słowy włącznik pompy paliwowej. Styki ogarnięte płytka od R2D2.

Zrobiłbym taki test. Zasilanie grawitacyjne z osobnego podwieszonego zbiornika. Odpal silnik, a na przewodzie zasilania pompy podepnij żarówkę (oscyloskopu nie masz?) Zobacz jak ona świeci w tym "wadliwym" zakresie obrotów. Drugi test. Załóż pompę bez żadnych wspomagaczy styków i zobacz co się dzieje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.