Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Łańcuszek pompy olejowej lata jak prosie w miechu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43875)

Ciedar71 18.02.2023 09:14

Dzień dobry.
Faktycznie nie było to zbyt oczywiste.
https://photos.app.goo.gl/vSK2XDkNUj8nfsTv9
Ta zaślepka po pierwszej próbie weszła głębiej w wałek. Mój błąd.
Ściągacz spisał się super. Zrobiony ręcznie z zastosowaniem podstawowych narzędzi warsztatowych.
Narzędzia to szlifierka, wiertarka stołowa, suwmiarka, wiertła i gwintownik m8. Materiał to śruby m6 z łebkami imbusowymi o twardości 8,8(3x) tulejki gwintowane m6(3x) , nakrętki m6 (6x), śruby m6 (3x) na przedłużenie ramion i śruba m8(1x).
Pomysł zaciągnięty z forum.
Nakrętke kosza odkręciłem za pomocą prowizorycznego klucza blokującego kosz.

P.s. Zaślepka już wydobyta i założona do prawidłowej pozycji, link do zdjęć poprawiony. Zasada nie naprawiaj jak zaczynasz psuć, chwilowo oddalona.

szynszyll 18.02.2023 11:44

Linki się nie otwieraja - teraz jest ok.

Ciedar71 21.02.2023 11:03

Cześć Chomik.
A czy ten łańcuszek z Twojego linku to ma gotowy wymiar czy trzeba go będzie dopasować. Pytam bo już kupiłem ten model DID sca0409a sv i do mnie idzie. I to czekanie może człowieka wykończyć. Ale jak się okaże, że potrzeba ogniwo na zamknięcie to kolejne kilka dni czekania. Piszą w komentażach, że ten sam model ma różną ilość ogniw. Nie wiem dlaczego.
Na skracanie jestem przygotowany bo mam narzędzie. Oryginał ma 70 ogniw a może 71. Sam już nie wiem. Ten z linku to ma sto ogniw. Właśnie sam sobie odpowiedziałem. Narrra.

szynszyll 21.02.2023 11:12

Koniecznie sobie chcesz ten motocykl popsuć?

chomik 22.02.2023 08:48

Cytat:

Napisał Ciedar71 (Post 809211)
Cześć Chomik.
A czy ten łańcuszek z Twojego linku to ma gotowy wymiar czy trzeba go będzie dopasować..

Sam zmieniałem ostatnio, pasował idealnie.

Ciedar71 22.02.2023 21:55

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 809212)
Koniecznie sobie chcesz ten motocykl popsuć?

No ale jak popsuć. Czytam opisy aukcji na allegro i pod tym symbolem oferowany jest łańcuszek o różnej ilości ogniw. Nie wiem o co kaman. Ale na wszelki wypadek zamknięcie już mam i maszynkę do zamykania też. No ale chciałem tego uniknąć więc się okaże jak do mnie dojdzie. Taki łańcuszek na niemieckim eBayu kosztuje 60 euro a zamiennik w hondzie 169 euro. Tylko allegro ma oględną cenę.
Oryginał zdjęty z motura ma 72 ogniwa.
Pozdrawiam.

szynszyll 23.02.2023 08:26

chodzi mi tylko o to, ze pytasz nas o zdanie nie po to zeby je poznac ale zeby potwierdzic swoja teorie. typowe - przyzwyczailem sie po latach pracy z klientami. pisza Ci ludzie co od lat grzebia w AT, ze to co pokazales na filmiku jest NORMALNE i lancuszek nie wymaga wymiany. jak nie przyjmujesz tego do wiadomosci to po co pytasz? zmierz obecny luz potem zaloz DID-a i tez zmierz luz. po prostu. dla mnie lepszy uzywany MORSE niz nowy DID.

Ciedar71 23.02.2023 09:21

Rozumiem, że nowi dużo pytają bez zastanowienia. I to może męczyć. Więc będę pytał mniej a więcej czytał.
Dla usprawiedliwienia dodam, że nie mieszkam w Polsce i przyznam, że miło jest mi mieć kontakt, zrozumienie i akceptację od ludzi mówiących w tym samym języku. Choćby przez internet. Te naprawy to taki pretekst żeby to poprostu mieć i trochę odskoczyć od codzienności.
Jutro już piątunio, piąteczek i pozdrawiam . Miłego weekendu.

szynszyll 23.02.2023 09:36

pytaj ile chcesz - ja Ci zawsze chetnie odpowiem, ale nie tylko ja napisalem w pierwszych postach, ze ten luz jest OK i V-ki Hondy z serii VT po prostu tak maja. za halasy z kosza odpowiadaja wypracowane sprezyny - czasem oczywiscie padnie lozysko walka ale 90% halasow to luzy na sprezynach - taka ich uroda :(

Melon 23.02.2023 17:29

Szynszyl grzebałeś może w vfr1200 ? W tym silniku [crosstourer} też jest ten ujowy napinacz łańcucha rozrządu ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.