Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Ubiór motocyklistki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5519)

gerard36856 08.01.2023 21:15

Czy szanowne Panie podpowiedza damska kurtke?

Panna ma Rukka z.goretex i dwie bluzki termiczne pod spodem a przymarza w mokrych 8stopniach.

Kurtka modułowa najlepiej, w sensie z wyjmowana membrana i ocieplaczem. Panna 164cm/55 kg.
Budżet elastyczny, 2500zl jest ok.

Dainese? Richa? Klim?

Konkretne modele prosimy, najlepiej dwa to łatwiej będzie wybrać :D

Dzieju 09.01.2023 05:38

Taki mały drobiazg, ciuch termiczny nie zawsze grzeje, on ma głównie oddychać.
Do tego jeśli jest dopasowany , czyli "otworki" rozciągnięte , staje się nawet przewiewny. Ten sam lekko przyduży powoduje że otworki się kurczą , mniej oddycha ale bardziej grzeje. Mam dwa komplety i tak właśnie się zachowują.
Także jak jej jest zimno to niech założy coś normalnego , izolującego od chłodu a nie termoaktywną oddychającą.
Do tego zbyt opięty może powodować, w skrajnym przypadku , utrudnienie przepływu powierzchownej krwi, to niby może mało istotne ale dla kogoś szukającego każdego stopnia ciepła może mieć znaczenie.
Wczoraj jeździłem (2*) dość lekko ubrany , cienka kurtka, cienka podpinka i cienki golf, było mi akurat, ale innym razem przy tylko ciutek niższej temperaturze dokładałem polar dla dodatkowej izolacji który robił dużą robotę. Wilgotność i odczuwalność ma znaczenie.
Także trzeba pod siebie pokombinować z tym co pod kurtką. Żadna cudowna kurtka nie istnieje, one tylko zatrzymują wiatr a to co pod spodem ma utrzymać ciepło ciała.

Mazurkas007 09.01.2023 05:54

Fajne przykłady odzieży motocyklowej, damskiej, są w innym wątku :D

gerard36856 09.01.2023 08:43

Ja jeżdżę w krótkim rękawie i membranie a ona cóż. Cudów nie będzie bo po prostu źle toleruje chłód.

44FG 09.01.2023 10:49

A może spróbujecie wrzucić jakąś ciepłą bluzę typu merino pod kurtkę ? 100% merino ma to do siebie, że stosunkowo nieźle oddycha i dobrze grzeje jeśli większa gramatura.

Melon 09.01.2023 16:00

Co by było cieplej, moja kobita stosuje polar pod kurtkę i polarowe leginsy do spodni. Jeśli to mało to kondon przeciwdeszczowy. Ja podobnie.

Dubel 09.01.2023 16:11

Cytat:

Napisał 44FG (Post 804322)
A może spróbujecie wrzucić jakąś ciepłą bluzę typu merino pod kurtkę ? 100% merino ma to do siebie, że stosunkowo nieźle oddycha i dobrze grzeje jeśli większa gramatura.

To najwłaściwszą droga, merino tak z 250 bezpośrednio na ciało , na to polar i rukka. Rukka ma fajne pilarki bluza i spodnie, merino zdecydowanie Devold Expedition.
Ważne by się tam między warstwami nie zapodziała bawełna ;)

gerard36856 09.01.2023 17:06

Zasugerowałem.
Ona jeździ w merino już jak się okazuje :D

@Suchy 09.01.2023 20:43

To może by tak zainwestować w tkankę tłuszczową:D

44FG 10.01.2023 13:58

Cytat:

Napisał gerard36856 (Post 804350)
Zasugerowałem.
Ona jeździ w merino już jak się okazuje :D

No to dobrze. Może ma za cienkie. Ja w takich temperaturach zakładam merino bieliznę najcieplejszy model jaki jest plus jeszcze gruba bluzę merino na to i potem kurtka. Wtedy problem zostaje tylko z dłoniami i stopami. Na mnie nic za bardzo nie działa, mufki, grzane manetki, nic. Muszę chyba spróbować elektrycznie grzanych rękawic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.