Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Fotowoltaika - ktoś jest na bieżąco? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34142)

consigliero 20.05.2020 10:01

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 682488)
Nie widzę rozdzielnicy DC na twojej ofercie. Dobrą praktyką jest osobna rozdzielnica zabezpieczeń po stronie DC i AC.
Powinni też dobre zabezpieczenia dobrać:
- po stronie AC: różnicówka 100mA, bezpiecznik
- po stronie DC na każdy MPP: bezpiecznik nadprądowy, ogranicznik przepięć.

Nie pisał bo to jest elementem zestawu, przynajmniej tak twierdzi

lukasz_vip 20.05.2020 10:06

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 682504)
Lukasz vip - jakie dokumenty musiałeś składać przy własnym montażu? faktury tylko za sprzęt? czy bez montażu?

Faktury za sprzęt, oświadczenie o samodzielnym montażu, potwierdzenia przelewów za FV przelewowe, oświadczenie, że płaciłem za niektóre gotówką ze swoich środków. Ogólnie to jakaś patologia. Nie dość, że masz potwierdzenie z ZE, że założyłeś to jeszcze musisz udokumentować FV i płatności za nie.

matjas 20.05.2020 10:26

OK. dziękuję za info - czyli dobrze zrobiłem, że pogoniłem jakiegoś domokrążcę z teczką.

m

muszel72 20.05.2020 15:41

Matjas, potwierdzam. 4.8 kpln to uśredniona cena za instalację z komponentami w klasie premium. Wszystkimi. Po oddaniu instalacji i wymianie licznika otrzymujesz (co do czasu się nie wypowiem bo to róznie bywa) 5 kpln zwrotu oraz odpisujesz do 50 kpln od podstawy opodatkowania do 6 lat jeśli się nie mylę. Znaczy to, że jeżeli płacisz duże podatki to szybciej odpiszesz a jeśli małe to...

muszel72 23.05.2020 18:12

1 Załącznik(ów)
Tyle naprodukowałem z instalacji 10kW od 8-go kwietnia

Widmo80 23.05.2020 18:21

Ja póki co odpuściłem temat. Niech się za pół roku wypowiedza Ci co pozakładali. Pan który był namawiać przekoloryzował mocno - miało być 5.1 kw za 27k. Z tego miałem dostać zwrotów na 14k .. I jeszcze był 2 tygodnie wcześniej to inny dach na mojej działce był idealny do paneli , teraz juz nie, bo jest idealny ten na domu ( wschód zachód)Mysle że moja piwnica tez byłaby idealna, bylebym podpisał i położył kasę.

consigliero 23.05.2020 19:24

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 682902)
Ja póki co odpuściłem temat. Niech się za pół roku wypowiedza Ci co pozakładali. Pan który był namawiać przekoloryzował mocno - miało być 5.1 kw za 27k. Z tego miałem dostać zwrotów na 14k .. I jeszcze był 2 tygodnie wcześniej to inny dach na mojej działce był idealny do paneli , teraz juz nie, bo jest idealny ten na domu ( wschód zachód)Mysle że moja piwnica tez byłaby idealna, bylebym podpisał i położył kasę.

Tłumaczył z czego miał być ten zwrot na 14 k...?

Widmo80 23.05.2020 20:12

5k z mój prąd
5k z czyste powietrze
4.5k z ulgi termomodernizacyjnej
no i zwrot watu za zakup
znajomego wujek póki co nic nie dostał zwrotu;)

muszel72 23.05.2020 20:19

5 kpln mój prąd lub jakiś inny program gminny, których nie można łączyć. Do tego odpis od podatku. Tyle z PV.
Widmo80, poczytaj, temat nie jest skomplikowany bo wielu jest niekompetentnych handlarzy. I jeśli mógłbym doradzić to w umowie z wykonawcą powinien być zapis o urobku gwarantowanym.

consigliero 23.05.2020 20:29

Akurat składałem wniosek z programu czyste powietrze i w pierwszej wersji miałem wrzucone wszystko, pompa ciepła, wentylacja mechaniczna musi być z rekuperatorem, złącze elektroenergetyczne na potrzeby źródła ciepła( do dzisiaj zastanawiam się co się pod tym kryje) oraz fotowoltaika. Po sprawdzeniu mogłem uzyskać maksymalną kwotę dotacji 14400 a na resztę kredyt na specjalnych warunkach. No to wspomniałem że mi to pasuje, bo jeszcze 5000 z programu mój prąd, a pani do mnie stop, nie można łączyć programów. Ponieważ wyrzucenie fotowoltaiki i tak nie zmieniało poziomu dotacji to tak zrobiłem i będę składał wniosek z mojego prądu, jak założę panele oczywiście i za nie zapłacę. Podobnie jest z czystym powietrzem, najpierw musimy wszystko zrobić a później liczyć na kasę.
Nie bardzo rozumiem jak można łączyć fotowoltaikę z ulgą termomodernizacyjną która jest składnikiem programu czyste powietrze. Jednym słowem na panele możemy na dzień dzisiejszy liczyć tylko 5000 z programu mój prąd i ewentualne odliczenia od podatku i na nic więcej, przynajmniej według mojej obecnej wiedzy na ten temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.