Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Szukam pracy: kierowca C+E. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30501)

fassi 11.01.2024 20:47

Nie wiem jak u was, ale w germanii obojętnie jaki zestaw duży/ciężki, jeśli mam swój towar na pace to jadę bez tacho/karty. Karta jest do kontroli czasu pracy zarobkowej.

Szef ostatnio kupil ciągnik siodłowy i jechał nim przez całe Niemcy bez tacho, bo to był jego ciągnik i może jeździć nim ile chce, o ile nie zarabia na tym wyjeździe. Jakby mnie wysłał po niego to muszę założyć tacho.

Cezarus 11.01.2024 21:38

Fassi w Polsce jest tak samo można jeździć nowo zakupionym ciągnikiem, albo ciagnikiem bez naczepy bez karty w tachografie. https://www.youtube.com/watch?v=wqkULNZYKw8



Cytat:

Napisał Darek210 (Post 842230)
Nie ma już jazdy prywatnie......:D Trzeba mieć zaświadczenie, że pojazd używany na potrzeby własne. Do uzyskania w starostwach. I normalnie tacho.

Nie masz racji ......mam prywatną ciężarówkę (nie rejestraowaną na fimę ) i moge sobie nią jeździć bez papierków , o których mówisz i np. wozić piasek na budowę swojego domu.

Darek210 11.01.2024 21:49

Chciałbym nie mieć racji. Serio. Życzę Cezarusie byś nie spotkał panów w zielonych mundurach, wożąc sobie piasek na budowę domu.
Wszystkiego dobrego.

Cezarus 11.01.2024 21:51

Wystarczy znać przepisy i odpowiednio temat wytłumaczyć , a panowie nie zrobią nic niezgodnego z prawem ......a na mej dordze z racji profesji sa dość często . Papiery , o których pisałeś są wymagane jak masz firmę i robisz przewozy na potrzeby własne swej firmy (a nie prywatnie)

Cytat:

Napisał Darek210 (Post 842235)
Chciałbym nie mieć racji. Serio. Życzę Cezarusie byś nie spotkał panów w zielonych mundurach, wożąc sobie piasek na budowę domu.
Wszystkiego dobrego.

Sciągnij sobie wniosek o zaświadczenie , o którym piszesz i zobaczysz , ze masz w nim podać nazwę swojej firmy ponieważ to zaświadczenie dotyczy tylko firm.............prywatnie lub jeśli jesteś rolnikiem indywidualnym robisz i jeździsz jak chcesz bez , żadnych kwitów.

Darek210 11.01.2024 22:31

Jak rozumiem chodzi o tzw. "niehandlowy przewóz". Jest niby coś takiego - fakt. Ale sporym problemem jest jak to ładnie określiłeś "wytłumaczenie" panu w zielonym mundurku istoty sprawy.
Czyli tak.... sorki nie mam racji. Nie mniej jednak nie zamierzam już jeździć w ten sposób. Miałem szansę płacić 12 koła bo pan nie przyjął mojego tłumaczenia. Udało się wybrnąć z tego mandatu tylko dlatego że oficjalnie jestem rolnikiem.
Kończę ten off.
Pozdrawiam

Artek 11.01.2024 22:35

Muszel 72 przekręć do wydziału komunikacji. Wydaje mi się, że powinieneś tylko wymienić plastyk i do 60-ki masz C,E.
Być może do 18 roku miałeś ważny kurs na przewóz rzeczy.

Zbyt dużo niewiadomych i lepiej zasięgnąć informacji u urzędnika.
Na moje oko teraz nie możesz jeździć "dużym".

Melon 11.01.2024 22:58

Cytat:

Napisał Artek (Post 842241)
Muszel 72 przekręć do wydziału komunikacji. Wydaje mi się, że powinieneś tylko wymienić plastyk i do 60-ki masz C,E.
Być może do 18 roku miałeś ważny kurs na przewóz rzeczy.

Zbyt dużo niewiadomych i lepiej zasięgnąć informacji u urzędnika.
Na moje oko teraz nie możesz jeździć "dużym".

Poczytałem trochę. Prawo jazdy CE ma dalej, nie ważny jest dokument i nie może wykonywać przewozów. Co do tego czy na OUT można jechać to ciężko znaleźć jednoznacznie czy można jechać samym kogutem bez tacho, jak to u nas wszędzie to prawo interpretują jak kto chce. :confused:
Jak bym miał języka zaciągać to tylko u zielonych bo oni mandaty walą.

Dzieju 12.01.2024 02:28

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 842203)
Teraz do tego całego bałaganu doszedł profil zawodowego kierowcy który zakładają w urzędzie. Jak chcesz ciekawego zajęcia, to czy ja wiem, czy użeranie się z policją, krokodylami, debilami na drogach, magazynierami, awizacjami, czas pracy, awariami to takie fajne zajęcie? A może lepiej w lesie posiedzieć na takim harwesterze?

Ogólnie bardzo uprzykrzyli tą robotę.
Miałem szczęście pojeździć w latach 90 kiedy wszystko było jeszcze normalne , PL-NL, 12-13 tyskm miesięcznie w pojedynkę.
Mam znajomych, jednego w rodzinie co całe życie przejeździł, co jeżdżą i jak naopowiadają o stanie obecnym to ile uwielbiałem to robić teraz już raczej bym w to nie poszedł.
Przyjemność wątpliwa a na każdym kroku pilnowanie się i czyhające kary.
Wisienka na torcie to zachowania współczesnych posiadaczy pojazdów bo większości kierowcami nazwać się nie da.
Kto pamięta dawniejsze lata to wie że wtedy był pan kierowca a teraz popychle mieszkające w kabinie.
I niech ktoś powie że idzie ku lepszemu jak jest zupełnie odwrotnie.
Ostatnie to finanse, jak podzielimy 6,7 czy nawet 8 tys przez czas w drodze to wyjdzie za godzinę jakieś 15 zł.
Zdarzyło się stać 70 godzin w kolejce bez snu bo objeżdżali, a ok 20-24 godzin to niemal zawsze ale i tak było lepiej niż jest.

muszel72 12.01.2024 08:14

Udało mi się dodzwonić do wydz komunikacji i miła pani poinformowała mnie, że musze znaleźć lekarza co mi zrobi badania psychologiczne i wtedy z wnioskiem do wydziału wrócić. To jeśli nie jeżdżę zawodowo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.