Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

bukowski 29.11.2020 13:26

no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus.

Szwagier ma od nowości rav4 z tym samym napędem, co lexus. Średnio pali mu 7,5 a jeździ głównie krótkie jazdy po mieście, w trasie spalanie spada do 6.5, ale to przy prędkości do 140. Potem gwałtownie rośnie.

Mamy w robocie parę pluginow - to się sprawdza tylko, jeśli pracowicie codziennie podlaczamy wieczorem do pradu, w praktyce ludziom nie chce się albo zapominają, potem jadąc bez prądu akumulatory ładują się i auto pali 10, w efekcie średnio wychodzi im powyżej 7 litrów. No a jeśli ktoś ma taką regularność, to sensowniej wziąć elektryka (bo plugin i elektryk to praktycznie te same pieniądze w zakupie), choćby ze względu na TCO, mniejsza upierdliwość w obsłudze i fun z ogromnego momentu.

Zwykla hybryda jeszcze obleci, bo kosztuje tyle co diesel, nie waży 300 kg więcej za te 50 km na prądzie i nie obciąża tak długo doładowywaniem w czasie jazdy (tak, wiem, ze można wyłączać...). W efekcie takie Camry za 120k pali realnie 6 litrów i to się jak najbardziej trzyma kupy.
Zwróć uwagę że piszę o realiach a nie o teoriach i wydumanych sytuacjach. Elektryk Consiego spokojnie może się obronić w ciągu kilku lat eksploatacji o ile będzie ładowany tanim prądem np. z FV. W innym przypadku będzie po prostu droga zabawka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Cezarus 29.11.2020 13:31

Cytat:

Napisał bukowski (Post 706905)
Hybrydy plugin są bez sensu, zwykły diesel wygrywa z nimi w cuglach.
Tylko nie epatować mi tu katalogowymi danymi z WLTP.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ee930e6259.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Na potwierdzenie Twoich słów : https://www.scigacz.pl/Hybridgate,cz...cje,40081.html

WojtasA 29.11.2020 13:41

Cytat:

Napisał bukowski (Post 706960)
no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus.

Szwagier ma od nowości rav4 z tym samym napędem, co lexus. Średnio pali mu 7,5 a jeździ głównie krótkie jazdy po mieście, w trasie spalanie spada do 6.5, ale to przy prędkości do 140. Potem gwałtownie rośnie.

Mamy w robocie parę pluginow - to się sprawdza tylko, jeśli pracowicie codziennie podlaczamy wieczorem do pradu, w praktyce ludziom nie chce się albo zapominają, potem jadąc bez prądu akumulatory ładują się i auto pali 10, w efekcie średnio wychodzi im powyżej 7 litrów. No a jeśli ktoś ma taką regularność, to sensowniej wziąć elektryka (bo plugin i elektryk to praktycznie te same pieniądze w zakupie), choćby ze względu na TCO, mniejsza upierdliwość w obsłudze i fun z ogromnego momentu.

Zwykla hybryda jeszcze obleci, bo kosztuje tyle co diesel, nie waży 300 kg więcej za te 50 km na prądzie i nie obciąża tak długo doładowywaniem w czasie jazdy (tak, wiem, ze można wyłączać...). W efekcie takie Camry za 120k pali realnie 6 litrów i to się jak najbardziej trzyma kupy.
Zwróć uwagę że piszę o realiach a nie o teoriach i wydumanych sytuacjach. Elektryk Consiego spokojnie może się obronić w ciągu kilku lat eksploatacji o ile będzie ładowany tanim prądem np. z FV. W innym przypadku będzie po prostu droga zabawka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

1) "no widzisz, a moja 5 metrowa limuzyna z dieslem pali prawie o litr mniej niż ten lexus." Tak ale nie w mieście w korkach (srednia predkosc na screenie z Twojego Volvo wskazuje na jazde w duzo przyjemniejszych okolicznosciach). Ja tym lexem tluklem sie po szczytujacej stolycy.

2) Czyli jednak hybryda ma sens, oczywiscie do miasta. Gdyby bylo inaczej to na taxi jezdzilyby nadal moje ulubione auta, w wiekszosci zastapiane przez hybrydowe toyoty (tylko nie wpominajmy o ich gazowaniu prosze:mur:)

3) tez trzymam sie wylacznie realiow i tez mamy w robocie sporo roznych aut

bukowski 29.11.2020 15:19

1 Załącznik(ów)
nie ma co się kłócić - miałem przebiegi 100% po stolicy, wtedy spalanie rosło do 5.3. To 5,6 które podałeś w świetle długookresowych wyników w znanym mi RAV4 mocno optymistyczne, tyle palą taksiarzom priusy, które są jednak dużo lżejsze. W raportach spalania od użytkowników jest raczej 6.6 litra. Mi sześciu litrów nie udało się przekroczyć, długookresową średnią mam w okolicach 5, choć zdarzyło się raz i tak - po 143 km od tankowania miałem 1610 zasięgu, co przy baku 55 litrów daje spalanie 3,13/100.

Załącznik 102170

A ja miałem na myśli hybrydę plugin a nie zwykłą hybrydę - tam jest pies pogrzebany.

WojtasA 29.11.2020 16:17

Cytat:

Napisał bukowski (Post 706981)
nie ma co się kłócić - miałem przebiegi 100% po stolicy, wtedy spalanie rosło do 5.3. To 5,6 które podałeś w świetle długookresowych wyników w znanym mi RAV4 mocno optymistyczne, tyle palą taksiarzom priusy, które są jednak dużo lżejsze. W raportach spalania od użytkowników jest raczej 6.6 litra. Mi sześciu litrów nie udało się przekroczyć, długookresową średnią mam w okolicach 5, choć zdarzyło się raz i tak - po 143 km od tankowania miałem 1610 zasięgu, co przy baku 55 litrów daje spalanie 3,13/100.

Załącznik 102170

A ja miałem na myśli hybrydę plugin a nie zwykłą hybrydę - tam jest pies pogrzebany.

Zgadza się - nie ma co :) lepiej :zdrufko:

Z tymi nowymi hybrydami Toyoty to jest "magia" - takie sprzed 2 -3 lat "wyły niemiłosiernie" na trasie (ta CHRka co pisałem). Camry / Lex ES są super ciche, dynamiczne i mało żrą nawet po trasie - kumpel mówi że koło 6l... Co do RAVki, no to jak trzeba kiosk bardzo szybko przeciągnąć przez powietrze to musi jarać wiecej niż plaska Camry. U mnie ten sam silnik w GLC pali 1.5 - 2 l więcej niż poprzednie C kombi, pędzona na tylną oś.

Zobacze te diesle z wtyczka MB, albo się przekonam do japonczykow - gdzies czytałem że w niektorych Toyotach pojawia Apple / Android car - postep panie.

consigliero 29.11.2020 16:49

Nasza toyota paliła minimum 11 litrów benzyny, Dacia pali około 8 litrów benzyny, żadne auto które mieliśmy nie paliło poniżej 6 litrów.

NaczelnyFilozof 29.11.2020 17:24

Cytat:

Napisał consigliero (Post 706992)
Nasza toyota paliła minimum 11 litrów benzyny, Dacia pali około 8 litrów benzyny, żadne auto które mieliśmy nie paliło poniżej 6 litrów.

Punkt dla Maruti 800 :)

WojtasA 29.11.2020 18:55

Co do dużej benzyny, to myślałem o jakiejś V8 amerykańskiej (miałem 2 V6 ale to nie to samo). Koniec końców się wyleczyłem i padło na powrót do moto po 25 latach. Ale nadal coś mi w duszy gra jak słyszę bulgot V8mki.

consigliero 29.11.2020 19:33

Fakt że v8 jest dużo lepszy dźwiękowo od v6, ale nie jest przyjemnie usłyszeć gdzieś na wycieczce w Maroko że chyba mamy własną rafinerię.

WojtasA 29.11.2020 19:55

No cóż Afra pali dużo mniej :)
A zamiast V8 może kupię V2 na drugie moto.......kiedyś


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.