Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2017, 20:10   #61
ZacharP


Zarejestrowany: Nov 2017
Posty: 3
Motocykl: RD03
ZacharP jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 min 40 s
Domyślnie

Już bym tak nie przesadzał różnice są, ale od pewnego momentu to bardziej marketing aniżeli faktyczne różnice takie są fakty. Można zaklinać rzeczywistość i twierdzić im drożej tym lepiej, dla wygody, bezpieczeństwa, ja bym powieddział, że od pewnego momnetu lepiej dla producentów.
ZacharP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2018, 22:11   #62
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,207
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 31 min 15 s
Domyślnie

Dać taki kakakask na głowę jak się ma np piękna 3 i od razu +1500100900 do lansu

https://79point.com/Kask-Premier-Hel...ialy-2018-p190
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2018, 18:59   #63
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Myśle ze jest na kaski retro zapotrzebowanie. W wielu sklepach są na półce.

Jako ze w zasadzie decyzja została już podjęta, czuje się w obowiązku przedstawić swój wybór.
W mojej ocenie airoh pozamiatał. Nie udało mi sie pomacać jedynie TT, wiec powiedzmy ze nie był oceniany.
Jakość wykonania, materiały, wentylacja, bezpieczeństwo, wygląd, to są główne czynniki które brałem pod uwagę.
Rozważam różne opcje zakupu, aby najmniej mnie to wszystko szarpnęło po kieszeni, może ktoś pomoże?
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 00:10   #64
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Minęło pół roku, ale ostatecznie araia nabyłem i w weekend dość intensywnie testowałem.
Plusy to przede wszystkim WENTYLACJA !!!!!!!!!!!!!!!!! (1 dzień deszcze, 2 dni upał). I to w zasadzie wszystko co szczególnie dało się zauważyć. Wiadomo, że ma wszystkie bajery, ale za tą kasę mógłby być nieco lżejszy i cichszy (jeździłem w goglach).
Jest mega wygodny, po całych dniach jazdy off, nic nie uwiera, boli, czy przeszkadza.
Produkt najwyższej klasy, ale cena chyba jednak zbyt wygórowana.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2018, 22:03   #65
doctor


Zarejestrowany: May 2017
Posty: 87
Motocykl: CRF1000
doctor jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 40 min 27 s
Domyślnie

I jeszcze w temacie lepszych/droższych vs tańszych/gorszych kasków.
Proste, mało naukowe ale daje do myślenia

https://www.youtube.com/watch?v=eBnioxhXkFA
doctor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2020, 23:28   #66
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Proszę o sugestię dla mnie, nigdy nie miałem kasku, pierwszy chcę kupić, jakiś tam kask miałem na głowie na kursie prawa jazdy.

Chciałbym wydać między 500 a 1000 najlepiej 800 - o ile cena jest jakimkolwiek wyznacznikiem - nie wiem, co 50zł trwalszy materiał

Na pewno chciałbym kask przegubowy, mam okulary, nie widzę innego rozwiązania.


Ale tak na najbardziej to chciałbym Was prosić o radę "na czym się nie przejechać", po prostu nigdy nie miałem kasku, nie jeździłem, mogę iść i pójdę do sklepu i coś będą doradzać, ale najbardziej się boję, ze coś kupie i dopiero na motorze po pól godzinie czy godzinie w tym kasku okaże się, że gryzie, ściska itp jest coś na co zwrócić szczególną uwagę, gdzie Wy jak kupujecie to wiecie co jest ważne oprócz upodobań typu przegubowy czy blenda, a ja tak jak piszę po dwóch minutach mierzenia nic nie wyczuję, a po 15stu już będę wiedział, że w tym się jednak nie da jeździć.

Planuję kupić Honde CRF 250L, jazda w koło komina po robocie, w weekend, czasem 2 km od domu na wał, czasem 30ści asflat/szuter
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2020, 23:46   #67
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Od siebie moge dodać, że kask najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym. Czasami te same rozmiary inaczej leżą na głowie.

Ja jak kupowałem to stałem sobie w sklepie to 15min z kaskiem na głowie. Po 15min jak ściągniesz i nie masz jakiś dolegliwości to powinno być ok. Jak nie jesteś pewny to trzymaj ten kask nawet 20 czy 30min. Płacisz za ten garnek troche kasy, chcesz kupić dobrze, w sklepie to rozumieją.

Ja wybrałem taki aby wszedł na głowę bez większych oporów, jak złapiesz kask rękami i będziesz chciał kręcić głową na boki czy gora dół to nie możesz mieć tam luzu. Oczywiście kask nie jest przyspawany do głowy, ale nie może też się na niej sam poruszać.

No i bierzesz taki, jaki Ci się podoba

Nie myślałeś jeździć w soczewkach? Dziewczyna ma okulary, ale na moto zawsze ubiera soczewki. Najlepiej kupić jednorazowe, nie ma zabawy z płynami, pudełkami i przesadną higieną z tym związaną.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2020, 09:38   #68
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 32 min 30 s
Domyślnie

Potwierdzam rade o kupnie w sklepie stacjonarnym.
Ja ileś lat jeździłem w kaskach za 500-1000zł i myślałem że jest super. Zarówno komfort noszenia jak i względy bezpieczeństwa.
W sezonie 2019 udało mi się zarobić jakiś pieniądz i postanowiłem zakupić kask z wyższej półki cenowej dokładnie to Shoei Neotec 2.
Przepaść przeskok różnica pomiędzy tymi kaskami do 1k a Shoei jest trudna do opisania. Komfort noszenia, solidność wykonania cisza shoei bije wszystkie poprzednie całkowicie. Mam nadzieje że nigdy nie będzie mi dane sprawdzić jego wytrzymałości przy uderzeniu.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2020, 09:51   #69
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 49 min 36 s
Domyślnie

Ten zakup w sklepie stacjonarnym jest przereklamowany. Ile czasu w tym sklepie spędzisz żeby się przekonać czy kask ci pasuje? Jak zamówię przez net do domu to mam 2 tygodnie na zwrot bez żadnych dyskusji. Jak kupie w sklepie stacjonarnym i na drugi dzień dojdę do wniosku, że mi nie pasi to wypną na mnie 4 litery (owszem czasem bywa inaczej).
Wszystkie kaski kupiłem w necie a przymiarki robiłem w domu, jak rozmiar nie pasił to zwrotka lub wymiana i po temacie. Dodatkowo sklepy online mają z reguły większy wybór marek. Ostatnio byłem w sklepie stacjonarnym a tam tylko Nolan i coś tam dodatkowo. Nie było akurat Arai, Shoei i innych marek bo sklep nie prowadzi, to sobie mogłem porównać Nolana z Nolanem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2020, 10:29   #70
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Też nigdy nie kupilem w sklepie tylko w necie
Potwierdzam j/w. Każdy kolor czy marka do dostania.
Z reguły taniej i możesz w nim ogladac telewizor
jesli chcesz sprawdzić czy nie uwiera
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
RD03 po umyciu zgasł przedni garnek Widmo80 Układ elektryczny i zapłonowy 19 23.11.2016 21:35
Fajny chinol dabal Kaski 11 07.05.2016 16:58
Zaproszenie na Fajny Bal Karnawałowy Ivi Imprezy forum AT i zloty ogólne 84 29.01.2013 01:27
zapowiada się fajny test :D ex1 Inne tematy 28 08.07.2012 01:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.