Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 19.11.2023, 14:16   #1
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,707
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 19 godz 11 min 27 s
Domyślnie WiR w obcym terenie - relacja filmowa z Bośni i Hercegowiny 2023 by Śluza

Bośnia.
Byłem kilka razy i zawsze mi się podobało. Bywało tak, że lało niemiłosiernie, gdy robiliśmy fragment TETa w 2019, albo też skwar taki, że smołę gotuj, gdy byłem tam z rodziną w 2015 przy upałach powyżej 40 stopni. Teraz było idealnie.
Plan był bardzo ambitny, toteż nie dziwota, że nie udało się go w 100% zrealizować. Druga połowa września, więc dzień nie za długi, mimo tego nawet, że pobudka była zawsze bardzo wcześnie. Drogi sypkie, nie popędzisz. Tu pięknie, tam pięknie – trzeba postać… itd., itp.
Narysowałem traka, który tylko w niektórych fragmentach pokrył się z TETem.
Zobaczyliśmy całkiem sporo, zjeździliśmy chyba jedne z najpiękniejszych dróg Bośni, a lekki niedosyt pozostał.
Z Polski dowieźliśmy motocykle do Kratecko, w Chorwacji. Stąd ruszyliśmy do Bośni, z pierwszym postojem na Camp Bukovica. Gościnność gospodarza wypiliśmy z pokorą, ale zrewanżowaliśmy się naszą, podlaską. Podobno przez kilka dni nie wychodził potem z pokoju. Młody człowiek, ale słaby organizm. Wiecie, kiedyś okręty były z drewna, a ludzie ze stali… Zanim poległ, opowiedział nam sporo ciekawych rzeczy, począwszy od konfliktu z lat 90-tych, przez obecne stosunki bośniacko-serbsko-chorwackie, na własnej rodzinie i sobie kończąc. To było dobre rozpoczęcie przygody.
A potem czysta, piękna jazda…
Coraz więcej szlabanów, na których pobierane są opłaty za wjazd: Prokosko, Donje Bare w Parku Sutjeska, Park Kozara.
Największe rozczarowanie - jezioro Satorskie. Jakie z tego wysypisko śmieci zostało zrobione, to w głowie mi się nie chce zmieścić. Nie zrobiłem zdjęć, ale uwierzcie mi na słowo, że jak tam dojechaliśmy, to stały dwa kampery przy ogromnej górze śmieci. Satorskie – pierwsza ofiara popularności TETa? Schronisko w opłakanym stanie, a jeszcze 4 lata temu mogłem położyć się na łóżku w pokoju, a z szafy wyjąć poduszkę, koc i kołdrę. Teraz bałem się przekroczyć próg.
Było pięknie. Tak było w wielkim skrócie jak na filmie, nie zmyślam…

sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
WiR w terenie - Dzika wyprawa na górę piachu 2020 by Śluza sluza Polska 28 14.11.2020 11:35
OVERSIZE 2015 - RELACJA FILMOWA - warte zobaczenia ex1 Polska 32 07.09.2015 23:00
Filmowa relacja z Kirgistanu i Tadżykistanu 2013 sambor1965 Trochę dalej 2 15.06.2015 23:53
Relacja filmowa z afrykańsko-podlaskiego motórowego wesele Ivi i Szymona Złom Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 03.01.2015 16:00
Filmowa relacja z Maroka, styczeń 2014 sambor1965 Trochę dalej 5 25.06.2014 14:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.