Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.07.2010, 15:20   #11
wentyl


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 9
Motocykl: nie mam AT jeszcze
wentyl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 15 godz 35 min 21 s
Domyślnie

po powitalni podczepie sie po ten temat: dotyczy TA 650 ale mysle że ktos pomoże:
powracam do tematu tyrkotania zębatki przedniej:
napęd ma przejechane 7,5 tys km, luz zebatki na wałku 1-2 mm, wzrokowo wałek i zebatka ok, zabezpieczenie ok, wszystko skrecone przy wymianie napedu jak ksiązka napisała.
Problem tyrkotania zaczął sie gdy: wymieniałem z tyłu opone, koło założone, wszystko wyczyszczone, nasmarowane, dokręcone jak trzeba, luz łańcucha 4 cm na bocznej. jak pcham moto bez obciążenia przed garażem jest cisza, jak usiąde i się odpycham nogami to słychać wkurzajace terkotania, w czasie jazdy niezależnie od predkości- normalny szum łańcucha, nic nie słychać niepokojącego. Jak ściągne osłone i krece kołem na centralce to zauważyłem że terkotanie powstaje na zębatce....jakby to napisać-terkocze na ząbku, który jest w poziomie od strony przodu motocykla, jest wyczuwalny przeskok łańcucha.
Jedyne co zrobiłem przy okazji wymiany opony to miałem sciągnietą osłone zębatki i zębatke wyczyściłem suchą szmatą z syfu i nasmarowałem hipolem cały napęd. Od momentu wymiany napędu też smarowałem hipolem i do tej pory nic nie tyrkotało!
Panowie bo ja juz zgłupiałem -wcześniej miałem 2 moto z kardanem i problemu nie było !!!
wentyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2010, 19:23   #12
abrasadera
 
abrasadera's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Mysłowice
Posty: 78
Motocykl: RD07A
abrasadera jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 17 min 2 s
Domyślnie

wentyl
Czy to te same objawy co tu http://africatwin.com.pl/showthread....959#post124959
i brzmi to tak http://vimeo.com/13620894 ?
Też szukam odpowiedzi.
abrasadera jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2010, 19:33   #13
wentyl


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 9
Motocykl: nie mam AT jeszcze
wentyl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 15 godz 35 min 21 s
Domyślnie

w ten sposób nie sprawdzałem, w czasie jazdy jest ok jak sie przysłucham to słychać tylko szum łańcucha ale to normalne, u mnie jak siedze na moto i sie odpycham powoli nogami to moge liczyc ogniwa łańcucha które przechodzą przez zebatke- przy kazdym ogniwie jest takie "pstrykniecie"....może to szukanie dziury w całym
na tym video wydaje mi sie być ok.
wentyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2010, 13:14   #14
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Wentyl spróbuj ustawić większy luz łańcucha- tak min 4,5 cm na bocznej stopce. Z tych objawów co opisujesz to wygląda na za mały luz łańcucha. Nie sugeruj się instrukcjami i naklejkami na wahaczu. Ustaw tak by pod obciążeniem dwoma osobami łańcuch nie był napięty jak struna tylko miał jeszcze trochę luzu- tak z 1,5 cm.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2010, 15:15   #15
wentyl


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 9
Motocykl: nie mam AT jeszcze
wentyl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 15 godz 35 min 21 s
Domyślnie

dało rade, luz 4,5cm, odgłosy napedu w normie!
wentyl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wymiana napędu 7Greg Rama, zawieszenia, napęd 104 14.05.2023 11:32
Hałas nowego napędu ?? ArtiZet Inne tematy 16 29.09.2013 23:08
problemy po wymianie kabli pradnicy szynszyll Układ elektryczny i zapłonowy 9 27.07.2010 10:41
Lancuch napedu pompy oleju - zamienniki wuja Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 03.06.2008 23:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.