Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.02.2021, 14:14   #1091
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 49 min 16 s
Domyślnie

Co do taryfy to można jeszcze rozważyć G12W (weekendowa). Tylko to zależy jaki tryb życia się prowadzi, rok temu bym powiedział, że skoro od poniedziałku do piątku nikogo nie ma to jest to idealna taryfa. Teraz na pracy zdalnej i e-learning to zostanę przy G12

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 14:24   #1092
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Jak dla mnie korzystanie z dwóch taryf może jest tańsze ale dużo mniej komfortowe. Temperatura powietrza nie zmienia ale jak podłoga stygnie to jest mniej komfortowo.
Komfort na podłodze w nocy? zależy od trybu życia, ja chcę mieć ciepło jak wstaję o 7 czyli start ogrzewania mam na 5-6 rano. Kiedyś trzymałem się tych taryf ale teraz już nie pilnuję taniej taryfy bo się nie da. Nadal nie płacę więcej niż przy jednej taryfie.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 14:43   #1093
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

No dobrze to jak bardziej kontrolować grzanie? Mam ustawione na 22 stopnie i nie mam wpływu czy pompa odpali o 5 aby na 7 było ciepło, ona odpali jak będzie 21 stopni. Może zmienić histerezę z jednego na dwa stopnie? Dodatkowo córka się kąpie we wściekłe cieplej wodzie, wykorzystuje całą moc mieszacza i na przykład teraz się coś dzieje ale podejrzewam że to produkcja wody cieplej a nie ogrzewanie bo temperatura na panelu 24 stopnie słońce świeci i prąd się produkuje. No to podgrzeję auto przed wyjazdem
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 14:57   #1094
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Consi - czy masz czujnik pogodowy na zewnątrz?
Jeśli tak, to na której ścianie.
Jeśli nie - ja bym pomyślała, czy by nie zainstalować.


Ps. A masz aplikację do pompy?
Ja mam po kablu do rutera. I mogę sprawdzić co robi pompa, jak długo pracuje,, temp wody na wyjściu i wejściu. Może stamtąd też byś się czegoś dowiedział...
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 15:08   #1095
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Myślę że mam czujnik w pompie, przynajmniej jest taka informacja w panelu sterowania. Mam aplikację i te różne temperatury, bufor , CWU i nawet można coś tam zmieniać. Problemem jest że tak naprawdę to nie ma nikogo kto by to mi wytłumaczyć. Ten gość od pompy jest tak ciężko dostępny że pewnie w tym momencie ma mnie w telefonie pod hasłem upierdliwy klient. Ustawienia pompy są zrobione przez niego i może to zrobić zdalnie, ale tłumaczenie jak zoptymalizować pracę pompy pod moje wymagania to dla niego pewnie zbyt dużo. Chętnie bym mu zapłacił za lekcję, może jak mi się go uda ściągnąć na serwis. Niestety nie byłem w momencie gdy on się pojawił na uruchomienie pompy, gdybym był to bym go łatwo nie wypuścił ze swoich rąk. Podobnie było z wentylacją że nauki obsługi pobierałem przez telefon.
Sprawdziłem było ustawione sterowanie pogodowe dla bufora, ale na obiegu drugim wyłączone, włączyłem ale nie rozumiem zależności między tymi ustawieniami dla bufora oraz obiegu 2 to jest moja podłogówka
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg F336C08B-DE98-4FF7-9F87-0DECEEC53719.jpg (911.4 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 67AEC02F-C421-43BC-ABD7-2955FD7080E6.jpg (986.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DDABF382-539A-4D90-853B-530E0D66A22B.jpg (996.7 KB, 16 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 16:08   #1096
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Dobrze by było Consi jakbyś się dowiedział jaki typ sterownika masz zainstalowany w tej pompie. Ja mam inny więc nie pomogę ale jakby znaleźć manuala online to by można było coś rozgryźć.

Podstawa to znać też co się ma i jak zainstalowane bo niektóre opcje w sterowniku pompy mogą po prostu nie działać jak jakiegoś elementu nie masz zainstalowanego. Coz z tego że np. włączysz sterowanie pogodowe jak może nie masz fizycznie czujnika temperatury na zewnątrz budynku.
Wszystko to instalator powinien Ci przekazać i w miarę wytłumaczyć. Bo inaczej to pompa chodzi według jego widzimisię a nie Twoich potrzeb.

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Kiedyś trzymałem się tych taryf ale teraz już nie pilnuję taniej taryfy bo się nie da. Nadal nie płacę więcej niż przy jednej taryfie.
Ale o jakim pilnowaniu mowa jesli to sterownik pompy wlacza ja odpowiednio do taryfy (o ile jest odpowiednio skonfigurowany)? A to wlasnie pompa (plus EV Consiego) bedzie pobierac najwiecej pradu u niego w domu. Wiec to te odbiorniki pradu trzeba zoptymalizowac a nie jakies pranie czy gotowanie lub ogladanie TV.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 16:32   #1097
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

EcoNET Plum
Załączone Grafiki
Typ pliku: png BF9B1528-4C36-4208-8782-C95E4BE4A304.png (675.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: png BB334B1F-48BE-4DB1-9CEA-D45D5F5ECE30.png (330.4 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: png 93C20F32-62F7-4927-81CF-BFB67EFD14B7.png (252.3 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: png 645573A2-8E3E-4A0C-A5E4-CB03B03FA22B.png (433.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: png C54AE7A9-926F-4728-80D2-B72C5CA41E2C.png (629.5 KB, 16 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 17:28   #1098
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Niestety muszę potwierdzić, to co pisze lotnik, jeżeli dom nie będzie energooszczędny to cały zamysł niskotemperaturowego systemu ogrzewania nie sprawdzi się. W dobrze zaizolowanym budynku przy ogrzewaniu podłogowym, pomimo całkowitego wyłączenia pompy temperatura w ciągu dnia w domu powinna się utrzymywać, co najwyżej o 1 - 2 stopnie może być spadek. Wylewka jest bardzo dobrym akumulatorem ciepła, ciepło także jest zakumulowane w każdej rzeczy meble itp.
Na podstawie wpisów autora wątku typu, że przy oknach wieje można stwierdzić, że dom jest po prostu nie szczelny, do tego partactwo przy elewacji, a gwoździem do trumny pewnie jest nieprawidłowa izolacja płyty podłogowej i mamy efekt w postaci rachunków za prąd. Dom nie utrzymuje ciepła to pompa śmiga cały czas na dużych obrotach i tu jest klucz do wysokich rachunków. Stawiam 0,5 l na stół, że to pompa tak zżera prąd z uwagi na powyższe? Cosigliero przyjmujesz zakład? Twoje tematy naprawdę są wartościowe i szacunek dla Ciebie, za opisywanie faktów takie jakimi są. Czytam wszystkie wątki z ciekawością.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 17:30   #1099
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie rozumiem czemu pompa ciepła za nie małe pieniądze nie ma wbudowanego licznika energii.
Klimę mam i kW liczy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 17:35   #1100
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 49 min 16 s
Domyślnie

Wracając do dwóch taryf - Consi, w tej instalacji CO masz jakiś bufor wody? Jeśli tak to ile litrów?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.