Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.11.2020, 13:04   #901
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Bakterie sypię co tydzień i nawet więcej niż zalecane ale czasem zapach jest w rejonie kominkóMoże powinienem zrobić sobie harmonogram i według tego opróżniać.
Masz reaktor w tej oczyszczalni? Chemia jak najbardziej może szkodzić. proszki do prania mniej, ale zmywarka tak, szczególnie gdy bardzo dużo wody daje w porownaniu do reszty. Szampony, mydła - nie trują.

Jesli nie masz reaktora to czas założyć. Bakterie dla dobrej pracy potrzebują tlenu. Wówczas bedą silniejsze i środki domowe będą mieć mniejszy wpływ na ich kondycje
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 13:40   #902
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Generalnie prawidłowa eksploatacja oczyszczalni przydomowej wymaga trochę wiedzy. Największym trucicielem złoża są skropliny z komina przy paleniu gazem. Nie wskazane są także dłuższe przerwy w dostawie ścieków.
Książkę można napisać w tym temacie.
Przy odbiorze ścieków niektóre oczyszczalnie rozdzielają rodzaj odbieranych ścieków jako zwykłe i skoncentrowany osad, który występuje w nieszczelnych szambach i w oczyszczalniach jaką posiada założyciel tematu, a wiąże się to z kosztami oczyszczenia. Niektóre małe oczyszczalnie mają w ogóle kłopoty aby przerobić taki skoncentrowany osad.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 15:19   #903
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Znaczy się paski się będą grzały bo samo gęste będzie? Co do stabilizacji to myślałem i odciągach ale to w przypadku gdy nie dostanę palików. Wczoraj w mrówce były tylko 1,5 m i 2 sztuki 2,5 a ja małym autem byłem. Jutro na targu zobaczymy czy są takowe oferowane, jak są to i tak drzewa na nie są ścięte.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 16:49   #904
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Urząd powiatowy też nie miał żadnych zastrzeżeń i projekt został przyjęty i zaopiniowany pozytwnie.h
a że tak zapytam. A do Gminny zgłosiłeś instalację na podstawie art 152 Prawo Ochronny Środowiska? Bo ta instalacja wymaga dwóch pozwoleń i obydwa są na zgłoszenie - budowa to nr 1 i zgoda na użytkowanie nr 2

Bo powiatówka ocenia tylko budowlanke i tu pewnie zastrzeżen niet. Ale 152 dotyczy zgody na użytkowanie instalacji mogących wpływać szkodliwie na środowisko. To zgloszenie należy również uzyskać 1msc przed budową. Dlatego gadanie ze powiat przyjął i nic nie mówił ... nie jest linią obrony

Dawniej te dwie sprawy załatwiało się razem - bo powiat miał obowiązek prowadzić rejestr przydomowyhc oczyszczalni, ale od 2015 chyba obowiązek przejęły gminy które winny prowadzić ewidencję szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. I to w interesie gminy jest dbałość o jakość wód podziemnych a więc wydawanie sprzeciwu gdy instalacja nie spełnia wymogów jakości oczyszczania - a większość tych tzw oczyszczalni nie spełnia tych kryteriów a certyfikaty którym isię zasłania dotyczy wyłącznie rur i zbiornika że są dopuszczone do użytkowania i kontaktu ze ściekami - ale nie ma tam nic o tym że technologia ma certyfikat.

Dla własnego dobra, pomyśl o wkładzie z napowietrzaniem, albo dostawieniu rekatora napowietrzającego ścieki i pompy mieszającej w komorze reakcji. Miały wejść w życie przepisy, nakazujące dostosowania tego rodzaju instalacji do nowych wymogów lub zakaz ich użytkowania dalszego - stałby się klasycznym szambem bo odcięciu drenażu.


Wybacz, że zwracam na to uwagę ale warto byś wiedział na czym stoisz.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2020, 18:02   #905
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ależ ja się bynajmniej nie mam zamiaru bronić. Starałem się zrobić wszystko jak najlepiej, łącznie z całą papierologią. Na samym początku pisałem że moje pozwolenie opiera się na tym z 2013 roku i to nie ja wymyśliłem ścieżkę postępowania tylko miejscowy architekt. Co do kwestii szamba, bo to już mamy ustalone, ciężko mi wchodzić w buty producenta który sobie coś tam wymyślił, ja mogę chyba jedynie poprosić o nowe urządzenie które będzie bardziej odpowiadać naszym potrzebom. Szkoda że tak naprawdę nikt nie jest zainteresowany poprawą infrastruktury na wsi, cudem jest że istnieje instalacja wodociągowa i prąd, bo gdy przyjeżdżałem do dziadka na wieś to była tylko studnia a prąd przyszedł pewnie pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pamiętam ten klimat lampy naftowej, gdy jedyną rozrywką było radio tranzystorowe.
Myślę że w papierach jest wszystko w porządku.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2020, 07:50   #906
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie





....trza przesadzić, bo Tatar nie jest w lini z kominkami
Consigliero, poproszę fotkę z tej samej perspektywy za rok.

I pytanie do znafcuw
Czy PAULOWNIA SHAN TONG będzie rosła u nas,w Polsce /Zdolny Śląsk ?
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2020, 11:28   #907
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

To kominki nie trzymają linii!
Słupków nie dostałem, wykorzystałem to co znalazłem
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0486B0E8-0D8A-48A8-84C5-87C8E3439F69.jpg (504.9 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 109EBDBF-49FE-49D0-BA5C-B083E1F8C0B6.jpg (927.5 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 6C675902-8532-4E3B-B77E-7CE177B21759.jpg (594.0 KB, 22 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2020, 18:37   #908
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Myslal chlop ze ma eco oczyszczalnie biologiczna, nieopatrznie wspomnial na forum i sru, wczoraj mial oczyszczalnie, dzisiaj ma szambo. No przeraza mnie moc internetow !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2020, 19:24   #909
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Dokładnie !! Moc internetów potrafi nawet gów... na atomy podzielić bez udziału bio dodatków.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2020, 19:55   #910
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 50 min 20 s
Domyślnie

I SRU-
jak napisał Gregory.



ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.