Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.06.2014, 11:00   #71
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Myślę że powodem mniejszej frekwencji na niektórych spotkaniach FAT jest kwestia kasy. Jak sobie policzę siebie+kobita 400+ 200 paliwo+ X"coś jeszcze" to zamiast na wekend jedziemy na tydzień do agroturystyki z żoną i dzieckiem. Jak się ma mało kasy - trzeba wybierać. A na spotkanie z "czarnuchami" jadę na podlaski lub jakieś kameralne spotkanie. Osoby z którymi rozmawiałem mówiły podobnie , więc nie tylko ja trzymam się za portfel..
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:14   #72
Tomek
 
Tomek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ok. Sandomierza
Posty: 516
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Tomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 15 godz 22 min 56 s
Smile

Mirmil zrobił integracja podkarpacką wiosenną za 90 zł na twarz ze spaniem w schronisku i jadłem, ogniskiem itd.

Lista zapełniła się w dwa dni i było nas około 20 osób, było super!

Nie wiem na ile jest to realne, ale jakby ceny zlotu były nawet nieco większe niż 90 zł, tak pod 150 zł, to myślę ze chętnych by było sporo

Ale to tak moim skromnym zdaniem!
Tomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:47   #73
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Problemem dla mnie jest odległość - najlepiej imprę zrobić gdzieś w centrum, bo np w Bieszczady czy Kotlinę wielu ma ponad 500 km. Tak średnio to może być ok 200 300 km extra, a to znaczy ok 150pln dodatkowo i parę godzin jazdy, czasem przy kiepskiej pogodzie i kacowe powroty. Wielu pewnie wówczas zrezygnuje z takiej przyjemności. Ja np na piękne Podlasie mam 600 km, a w okolice łodzi 250 - 300. Inaczej podejmuje się taką decyzję. Miejsce często jest ważniejsze niż kasa za pobyt.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:53   #74
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to też jest głos Lupus ale w takim układzie chłopaki z Łodzi za jakiś czas będą mieli dość. . . nie chcę mówić za nich ale wiesz jak jest: za dużo dobrego nie jest dla nas za dobre
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:54   #75
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Myślę,że czas wrócić do korzeni i zrobić impreze po taniosci. Namioty, jezioro czy rzeka, ognisko. Spanie w hotelach zostawmy wapniakom i gesiarzom :-)))
Na pewno będzie we wrześniu organizowana duza integracja na terenie Ukrainy w namiotach , dla motorów enduro nie tylko z nazwy. Mamy z Mirmiłem gotowa trasę....Ale to oferta raczej dla podkarpacia z powodu odległości.
puszek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 11:57   #76
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

nasze integracja od zawsze tak wyglądają ... wszelkie pokoje i ośrodki to problem, bo ludziska porozrabiają z dala od domu i potem tylko osoba organizatora się tłumaczyć musi...

jak widać w zaangażowaniu wszyscy lubimy czytać działać to już niekoniecznie
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 12:08   #77
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

A może by tak znaleźć jakieś miejsce nad rzeczką w okolicach centrum Polski, zamówić toye? Może nadlesnictwo jakie zaprzyjaźnione, albo prywatny niby camping? Ropuch, ty wszystkich znasz i wszystko potrafisz...
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 12:17   #78
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Mamy więc pomysł na sztywną datę i pomysł na rotację. Co do wątpliwości m.in. Wojtka II. Frkfencja jest ważna, ale nie mniej ważna niż pieniądze (zgadzam się z Maniakiem), nie mniej ważna niż termin, nie mniej ważna niż uczestnicy, nie mniej ważna niż pogoda, trasa, miejsce, warunki ... Zmiennych jest mnóstwo. MOżemy je postrzegać przez plus i minus.

Przykład:
Termin 1-3.X. - osoba A: super, mam cały rok aby ustawić żonę, kochanka, gospodarstwo, firmę, urlop. Uzbierać do skarpety...
- osoba B: no nie no zimno, brata, siostry, ojca córki jest ślub, w ogóle to mi się nie chce, wolę Krajowe Targi Filcu ...

Ot taka Wojtuś natura człowieka. Mi z reguły koliduje z wyjazdami w zadupia świata. Na obecnym zlocie byłbym - bo zdążyłem, ale miałem podejrzenie MERS-a i nie chciałem ludzi narażać. Jak widzisz wypadek losowy.

Kończąc - w mojej idei nie chodzi zupełnie o ilość osób, a nawet sam przebieg, czy miejsce imprezy (na Wigiliach, które organizuję co roku bawię się też zacnie - mimo, że krótko i w różnej ilości osób). Nie chodzi również o dogodzenie większości - to nie jest realne. Chodzi o nobilitację tego spotkania, o wpisanie go w kalendarz domowy, o wyróżnienie go spośród innych kameralnych, lokalnych, osobistych itp. spotkań. Nie musisz być, ale wiesz ,że masz taką możliwość, dopóki żyje FAT.

PS
Ex - chłopaku nie wiem o co biega w Twoim kompleksie pomarańczy, ale pisząc "czarnuch" miałem namyśli WSZYSTKICH zalogowanych na FAT.

Podtrzymuje jednak opcję, aby nie ukrywać się w wirtualnej świecie. Mogę mieć ale do słów Pana X (Panie nie jadą jadem), ale wierzę, że gdy spotkamy się przy ognisku - będzie inaczej. Nikt nie jest idealny, ale dobrze jak jest realny ...

PS II

Lupi - miejsca są. Tylko po 1. nikt wtedy nie zapewni off-a (legalnie to trwa), nikt nie zapewni ochrony mienia i osób (samokontrola wskazana). Ja jestem za chilloutowymi spotkaniami. Hardcore można mieć na co dzień....
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 13.06.2014 o 12:19
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 13:24   #79
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Dobrym miejscem na taką integracje są prywatne "agroturystyki" z własnymi torami crosowymi/ przeszkód itd. Duży obiekt do jazdy terenowej pozwoli na legalne wyżycie sie niektórym, agroturystyka zapewni miejsce do spania dla wygodnych i miejsce pod namiot dla tych co lubią tanio. Wbrew pozorom jest trochę takich miejsc - osobiście znam i jeżdze w 2 takie miejsca.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.06.2014, 13:32   #80
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Dobrym miejscem na taką integracje są prywatne "agroturystyki" z własnymi torami crosowymi/ przeszkód itd. Duży obiekt do jazdy terenowej pozwoli na legalne wyżycie sie niektórym, agroturystyka zapewni miejsce do spania dla wygodnych i miejsce pod namiot dla tych co lubią tanio. Wbrew pozorom jest trochę takich miejsc - osobiście znam i jeżdze w 2 takie miejsca.
Do tego zazwyczaj jest miło i taniej. Jedzenie też zwyczajowo domowe i dobre.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zlot Jesienny im. Orzepa ? - propozycja mario33 Imprezy forum AT i zloty ogólne 51 10.09.2014 22:28
ni to zlot , ni to zamek, znaczy biba będzie! puntek Imprezy forum AT i zloty ogólne 148 29.07.2011 10:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.