Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2014, 20:41   #591
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Puszek - podpierasz swoje teorie tylko i wyłącznie własną opinią a nie faktami.Specjalnie napisałem żebyś sprawdził które kraje zarabiają na lasach bo gdybyś to zrobił rzetelnie to dowiedziałbyś się , że te które nie dotują gospodarki leśnej są w mniejszości.Ale przecież Ty wiesz lepiej.
Z linku który wkleiłem przeczytałeś też chyba tylko tytuł bo gdybyś zrobił więcej to doczytałbyś np. że :
" UNESCO odnotowało także unikatową w skali świata i Europy strukturę organizacyjną Lasów Państwowych, tworzącej możliwości racjonalnego zarządzania zasobami natury z jednoczesnym uwzględnieniem interesów człowieka i przyrody."
No ale po co będziesz czytał - przecież wiesz lepiej.
Dyskusja z kimś kto na konkretne argumenty odpowiada że i tak wie lepiej bo tak nie ma sensu więc daję sobie spokój.
Na szczęście jest jeszcze sporo ludzi którzy w odróżnieniu od Tobie podobnych potrafią ocenić jak jest naprawdę.I na szczęście nie od Ciebie zależy jak będzie.
Klas jest offline  
Stary 08.06.2014, 20:56   #592
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

O k***a, pierwszy raz w tej rozmowie użyję argumentu ad personam:

Ziarko, Klas, czy Wy naprawdę wierzycie w to co mówicie? Czy Wy naprawdę uznajecie
wyższość zarządzania monopolistycznego i centralnie sterowanego nad wolnorynkowym? Naprawdę?
Mam tylko dwa wyjścia dla Was:
- żałować Was szczerze i serdecznie, po czym zaproponować reedukację,
albo
- wskazać Konstytucję RP, która zabrania (!!) szerzenia faszyzmu i innych idei totalitarnych,
wraz ze wszystkimi karami i szykanami, z banicją włącznie

Chłopaki, otwórzcie się, jeszcze nie wszystko dla Was stracone. Wystarczy zostawić na chwilę cieplutki
kurwidołek i spojrzeć na siebie z zewnątrz. Myślenie nie boli, nie piecze, nie swędzi, odważcie się na ten akt.
Wielu przed Wami próbowało i efekty są naprawdę zadowalające i obiecujące... Wierzę, że potraficie (!!) Naprawdę.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 08.06.2014, 20:58   #593
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Hm, jeśli LP to jedna wielka banda, to co można powiedzieć o motocyklistach. Po co druga taką nieogarniętą bandę wpuszczać do lasu?

Tak sobie skojarzyłem: o tym jak Kulczyk zarobił pieniądze się nie mów. za jakie pieniądze budował autostrady też się głośno nie mówi. Ale kolejnym takim ciekawym nazwiskiem jest Stokłosa. O jego "legalnej" działalności było dużo więcej.

Pewnie o papieżu, też znajdziecie w historii wiele takich świetnych przykładów, które 'mogłyby" spowodować że ta instytucja nie jest potrzeba nikomu

Co do zarządzania lasami. Wiem z czym się to je, jaki zakres obowiązków mają na sobie. Zdecydowanie wolę ten układ, niż ten co wyrósł na plecach RZGW. Tu jest przykład nieudanego, urzędniczego podejścia. Lasy przy tym do doskonale wyszkolona jednostka.

Wiem że lepsze wrogiem dobrego. Ale mamy tez tak dużo przykładów, że tak zwana prywatyzacja na dobre nie wyszła. Ja osobiście boję się, że wylejemy dziecko z kąpielą.

A tu małe co nie co na rozluźnienie:
https://www.youtube.com/watch?v=a5wABioHZyw

https://www.youtube.com/watch?v=m6V5ZY8ob4E

Sowizdrzał, ja nie mam problemu z postrzeganiem problemu z wielu stron. Ale najazd na LP, z punktu widzenia pojedynczych przypadkowych i traktowanie tego jako normy, normy akcpetowanej przez LP to jest dopiero paranoja. Ponadto, przypomnę, to nie LP zabrania wam wjazdu do lasu.
udowadniając, jakie to LP jest słabe, równocześnie udowodniliście że nie dorośliście jeszcze by Was, motocyklistów tam wpuści od tak.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 08.06.2014 o 21:23
Ziarko jest offline  
Stary 08.06.2014, 21:20   #594
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Tak tak sowizdrzal - a wszyscy motocykliści to dawcy i mordercy.
Las to nie fabryka śrubek tylko żywy organizm ale na tym też się pewnie lepiej znasz boś wykształcony wolnorynkowiec.
Klas jest offline  
Stary 08.06.2014, 21:24   #595
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Hm, jeśli LP to jedna wielka banda, to co można powiedzieć o motocyklistach. Po co druga taką nieogarniętą bandę wpuszczać do lasu?
Nie do lasu, a na utwardzone drogi leśne. To jest różnica.

Swoją dogą wybiorę się napewno do naszego Nadleśnictwa. Ciekawe czy będą tam mili i symapatyczni Urzędnicy którzy mnie wysłuchają i kulturalnie odpowiedzą na pytania. Czy też będzie tam urzędniczy beton i mnie wyśmieją...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline  
Stary 08.06.2014, 21:29   #596
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Naczelny - myślę że jeśli podejdziesz jak do czlowieka, to dostaniesz spokojną, wyważoną odpowiedź. Bo to nie wrogowie wszelakiego zachowań, tylko ludzie którzy mają konkretna robotę do wykonania.

A co do samych wątpliwych korzyści prywatyzacji wszystkiego, już poza wcześniej wspomnianym RZGW to mamy jeszcze to:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...block=business

Wówczas narodził się najtrwalszy relikt stanu wojennego. Do dziś gwarantuje on górnikom m.in.: dwie dodatkowe pensje - pierwszą na ich święto, czyli Barbórkę, a prócz trzynastki jeszcze czternastkę. Do tego dochodzi deputat węglowy, wynoszący w naturze 8 ton węgla rocznie dla pracujących i 3 tony dla emerytów (lub wypłatę wartości surowca w gotówce). Przed wyjazdem na urlop górnik dostaje zwrot kosztów przejazdu, a jego dziecko, idąc do szkoły, otrzymuje dla zachęty "piórnikowe", wynoszące także kilkaset złotych. Są jeszcze: nagrody jubileuszowe, zasiłki, premie i odprawy, przy przejściu na emeryturę po 25 latach pracy dla mężczyzn i 20 latach - kobiet.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...mpaign=firefox


czy na pewno chcecie by tak się skończyło z LP? Zaryzykujecie? Ja nie mam odwagi.
Ziarko jest offline  
Stary 08.06.2014, 23:16   #597
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 833
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 26 min 0
Domyślnie

Latam motorkiem po lesie już od kilku lat
czasem sam , czasem z kolegami
czasem zdarzyło się spotkać pracowników LP czasem SG.
NIGDY nie skończyło się ukaraniem mnie . może dobrze się tłumaczę a może to mój urok osobisty
I niech zostanie jak jest bo jest ok.
next22 jest offline  
Stary 09.06.2014, 07:46   #598
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

next22 - ale to tylko dowodzi tego, co tu piszemy o niejasnych przepisach oraz o jeszcze bardziej
niejasnej praktyce ich stosowania... A o tym właśnie piszemy. I lepiej niech tak nie zostaje.... IMHO

Ziarko - znowu mylisz prywatyzację z przejściem na nowowczesne zarządzanie, uwzględniające szacunek
do obywateli i do państwowej hm... ,,substancji''. Podobnie jak mieszasz okres stanu wojennego z okresem
wprowadzania przywilejów zawodowych (20-30 lat wcześniej). Górnicy to tylko przykład, nie zawsze słuszny.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 09.06.2014, 08:08   #599
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu z jednej strony beton a z drugiej nie zrozumiałe dla betonu argumenty i wyciągacie porównań z dupy jak górnicy , PKP i tym podobne . Nie ma dialogu z osobami , które są zwolennikami i przyzwalają na rozwieszanie drutu w lesie . Być może kiedyś przyjdzie w waszym życiu taki dzień kiedy bliska Wam osoba stanie się kaleką przez bandytę , który rozwiesił taki drut na ścieżce . Wtedy moze zrozumiecie ......
Jak macie ochotę kontynuować dalszą dyskusje to umówcie się na ustawkę .
W nowym temacie , który założył kolega Sowizdrzal nie ma srania po iglakach i każdą dyskusję nie na temat będę wywalał .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 09.06.2014, 22:26   #600
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Przepraszam Adagiio, ale chyba chłopaki chcą jeszcze pogadać i sądzę że ma to jakiś sens
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.