Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 18.08.2015, 09:20   #28
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 931
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 3 godz 5 min 32 s
Domyślnie

Kask był w serwisie na przeglądzie w styczniu tego roku. Zgłosiłem oczywiście problem nieszczelnej dolnej wentylacji.
Mam nawet przed sobą kwit z decyzją działu technicznego Shoei Polska, w którym wypisane jest, oprócz tego co zrobili w ramach przeglądu, że w kasku zostało zamontowane uszczelnienie przedniej wentylacji. Ale w uwagach stoi:
uszczelnienie zamontowane w przedniej wentylacji zmniejszyło ilość powietrza przedostającego się do wnętrza kasku w zamkniętej pozycji ale nie wyeliminowało przewietrzania kasku. Rozwiązanie, które zastosowano jest odwracalne, czyli pozostawia możliwość przywrócenia kasku do stanu fabrycznego. Dostępne jest także rozwiązanie dokładniej uszczelniające wentylację przednią ale jest to rozwiązanie stałe (bez możliwości przywrócenia stanu fabrycznego) i obniża skuteczność wentylacji w pozycji otwartej.

Chłopaki z serwisu naprawdę się starają ale odnoszę wrażenie, że wiedzą, że jest to kupa i nie bardzo wiadomo co z tym zrobić.
Trudno mi uwierzyć w stwierdzenie, że ta wentylacja nie może być szczelna i kask musi być przewietrzany. To nie jest hełm do nurkowania z XIX wieku, do którego nie było dostępu powietrza z zewnątrz poza jedną rurką. To przecież użytkownik kasku decyduje czy chce by mu wiało na pysk i wtedy otwiera wentylację albo sobie nie życzy nawiewu i wtedy ją zamyka.

Sporo ludzi lata w Neotecach i jakoś na necie nie znalazłem żadnych skarg na ten problem (chyba gdzieś na jakimś niemieckim forum był jeden wpis).

Oczywiście, że się mogę jeszcze pobawić i zdjąć na przykład deflektor i wtedy może struga powietrza się inaczej ułoży i nie będzie mi zawiewać po gębie ale za to pewnie będzie większy hałas. Ale na drugim motocyklu, który ma szybę 30 cm niższą też wieje.

Podejrzewam, że jest tak, jak pisze bass. Rozwiązanie to jest skopane a to, że komuś nie wieje zależy od pozycji na motocyklu, wzrostu kierownika, szyby, deflektora itd.

Stad też moja prośba. Może ktoś z Was jest ze stolicy lub okolic, ma Neoteca, który nie przepuszcza dolną wentylacją i jest to rozmiar L i byłby tak miły dać się w nim karnąć na moim motocyklu, żebym mógł potwierdzić przypuszczenia?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
SHOEI hornet JANEK Kaski 241 07.10.2013 11:54
Shoei Qwest king3 Kaski 3 07.02.2011 10:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.