Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.04.2012, 00:43   #51
BIAŁY
 
BIAŁY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: PRZEWORSK
Posty: 412
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BIAŁY jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 43 min 39 s
Domyślnie

Hmmm, hmmm.

Dzieło ukończone, więc się pochwalę:



__________________

1) Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
2) Szczury są jak ludzie, choć odwrotnie może być.

Ostatnio edytowane przez BIAŁY : 06.03.2013 o 08:00
BIAŁY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 01:15   #52
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Dobra maszina
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 01:34   #53
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Pięknie !
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 07:01   #54
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Ładniutka
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 09:17   #55
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Swoje trzy grosze dorzucę - kiedyś zbudowałem pomnik na bazie patrola GR, jeździł fajnie, ale był groźny na drodze. Ceowniki wpasowane w zderzaki, 33 calowe koła, lift na budzie, masa podróżna w okolicach 2.8 tony, wyprute drążki stabilizatora - i o ile samochód bez problemu przegląd przechodził, o tyle gdyby ktoś takim czymś zdefasonowałby mi mój pojazd, to nie miałbym litości. Bo to auto nie miało prawa jeździć po drodze. I fajnie, że do 110 km/h dawał prowadzić się jednym palcem (po prostej, chłe, chłe...), fajnie, że w terenie potrafił zawstydzić lekkie vitary czy dłubnięte defy - była to, w ogólności - głupota.
Co do przeróbek motocykla - nie ma problemu, żeby z każdą zmianą pojechać na przegląd. Jest taka procedura, nie kosztuje dużo. Temat jest uznaniowy mimo wszystko, ale też nie widzę powodu, dla którego zrelaksowany diagnosta miałby się czepiać.

Sam na modyfikację zawieszenia nie zdecydowałbym się; dla mnie afrykański zawias jest w 100% satysfakcjonujący, może dlatego, że nie upieram się na upalanie mastodonta w bagnie. Skoro po tylu latach działa poprawnie i nie wygląda na to, żeby miał się rozpaść, to nie widzę powodu, żeby rzeźbić. Na motocyklowych zawiasach nie znam się, ale podejrzewam, że jest to podobna łamigłówka i kompromis, jak w przypadku samochodowych. Jeśli tak jest, to trudno w stodole osiągnąć efekt lepszy, niż inżynierowie mający głęboką na ten temat wiedzę, laboratoria i potężne środki.

Przykładem może być ten mój patrol - w przeróbki wsadziłem ok. 30k, wyłącznie w warsztatach "w których się znają"; o ile auto za każdym razem jeździło w terenie lepiej, to tym gorzej na asfalcie. O skracaniu żywotności i zmniejszaniu awaryjności szkoda gadać; może ze dwa razy udało się te parametry poprawić (jedno to były tuleje poliuretanowe w zawieszeniu, drugie - 2 elektryczne, sterowane z kabiny wiatraki zamiast fabrycznej wiskozy na chłodnicy).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 09:54   #56
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Modyfikacja zawieszenia nie służy do jeżdżenia afryką w błocie.
Skrzydła jej nie urosną
Nawet na seryjnym zawieszeniu nie trzeba jej pomagać za bardzo by się wkleiła po ośki

Drugi rok w tym dłubie. Pierwszy naprawiając robote wykonawcy przeróbki. Drugi rok dobraniem ilości oleju, twardości sprężyn i ich napięciem wstępnym, wyregulowaniem tłumienia.
Śmiem twierdzić że w lekkim terenie poza komfortem nie ma jakieś większej różnicy ale w średnim nadążają za afrą nie liczni. XR LC8 LC4
bo w cieżkim masa afryki skutecznie ją spowalnia ale póki nie stanie w miejscu to pokonywanie przeszkód jest o wiele łatwiejsze
Na czarnym jest analogicznie. W trasie prowadzi się jak turystyk a w mieście jak street
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 10:41   #57
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,283
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 17 godz 47 min 29 s
Domyślnie

[/QUOTE], fajnie, że w terenie potrafił zawstydzić lekkie vitary czy dłubnięte defy .[/QUOTE]

Proszę , oplułem monitor ,wiem że fantazja ułańska nie zna granic ale niestety otyłość i brak mocy (domyślam się ze to był Y 60) to to samo co jazda klockiem AT w terenie fizyki się nie zmieni . Dziwię się tylko ze tworzyłeś maszynę rolniczą i byłeś zdziwiony ze na asfalcie jest lipa same gumy czy to motocyklowe czy do samochodu MT a Szosa to dzień do nocy pomijam trakcje ale sam efekt stada w..k bąków jest bezcenny a z drugiej strony najważniejszy jest łącznik między fajerą a pedałami (stopkami ) reszta też jest ważna ale żelazo zbytnio samo nie jeździ i nie zmienia to faktu że nadwaga nie jest wskazana w przeprawie (nie mylić z wyścigami wyciągarek ).

Honda stwożyła XRV na wzór rajdówki dakarowej żeby żyła legenda ale to już nie jest ten sam motocykl to samo tyczy się KTM a że legenda wiecznie żywa to ludziska przerabiaja bo chcą jeździć namiastką legendy i chwała im że się im chce bo inaczej wiało by nudą
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 10:53   #58
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,496
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 52 min 46 s
Domyślnie

Zawias Afryki nie jest wcale jakiś super, jest delikatnie mówiąc przeciętny. W czym problem, że ktoś wsadza nowszą technologię, jaką jest USD?
Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
Jeśli tak jest, to trudno w stodole osiągnąć efekt lepszy, niż inżynierowie mający głęboką na ten temat wiedzę, laboratoria i potężne środki.
Przecież nie chodzi o rzeźbę w oryginalnym zawiasie, tylko przeszczep czegoś innego, również zaprojektowanego przez tęgie głowy. U mnie to znacząco poprawiło prześwit, pracę zawiasu i skok.
Poza tym nikt nikogo do niczego nie zmusza...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 11.04.2012 o 10:55
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 14:01   #59
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 1 min 18 s
Domyślnie

kurna...stary się jednak(!) robię- już się zacząłem zbierać do wyjaśnień dla Sneer'a ale...nie zdążyłem- młodzi są szybsi- pozostaje mi popierać przedmówców (nie wyłączając wiecznie młodegoWolly'go)
pzdr
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 14:05   #60
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Sneer
Będzie okazja to przejedziesz się moją z wymienionym tyłem i przodem. Mam nadzieję, że poczujesz różnice.
Po co strzępić języka.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
tuning stopki centralnej Tomasa Wszystko dla Afryki 5 21.09.2013 21:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.