Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2023, 06:45   #591
marpom1986


Zarejestrowany: Jul 2023
Miasto: Wrocław
Posty: 33
Motocykl: nie mam AT jeszcze
marpom1986 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 6 godz 57 min 26 s
Domyślnie

Widzę dużo gadania, bez macania. Na takie kamulce to nie każda maszyna od tak z salonu da radę bez modyfikacji - bądźmy szczerzy. Na swoim zrobiłem 4k od sierpnia, czy to sam, czy w 2. Teksty że zawias na czarny i winkle jest słaby darujcie sobie.
marpom1986 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 07:07   #592
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał marpom1986 Zobacz post
....Teksty że zawias na czarny i winkle jest słaby darujcie sobie.
A jaki jest?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 07:59   #593
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,175
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 28 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marpom1986 Zobacz post
Widzę dużo gadania, bez macania. Na takie kamulce to nie każda maszyna od tak z salonu da radę bez modyfikacji - bądźmy szczerzy. Na swoim zrobiłem 4k od sierpnia, czy to sam, czy w 2. Teksty że zawias na czarny i winkle jest słaby darujcie sobie.
Koleżanka, z jak mniemam konkretnym doświadczeniem z różnymi motkami, napisała to: "No nie jest on w offa tylko na asfalty i delikatne szutry." i nie widzę tam krytyki zawiasu na twardym...
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 08:01   #594
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,828
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 19 godz 3 min 22 s
Domyślnie

Bo to nie koleżanka o tym napisała.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 08:10   #595
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,175
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 28 min 43 s
Domyślnie

A to przepraszam, wiek, używki i ignore list jak widać ograniczają percepcję
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 08:17   #596
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,828
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 19 godz 3 min 22 s
Domyślnie

Rozumiem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 09:50   #597
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,241
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Dzięki Asiu za Twoje kilka słów. Fajne te Wasze wyjazdy, zazdraszczam
Co do trampka to rozważałem zakup w ciemno, bez przysiadki nawet. Nie jest to jednak dobry pomysł, tym bardziej że pieniądz nie jest mały. Muszę wziąć na testy i trochę pojeździć, problem jest taki że najbliższy dealer jest 200km ode mnie.
W ciemno nie kupuj.
Chociaż z drugiej strony… ja po jeździe testowej byłam zadowolona a dopiero gdy kupiłam i pojeździłam w Piemoncie to dostrzegłam co mi nie pasuje w tym moto. Także jazda testowa może być spoko ale i tak po dłuższym zapoznaniu może okazać się, że jednak nie do końca moto pasuje.



Cytat:
Napisał Komar Zobacz post
Skatuje taki jeden z drugą motocykl na kamieniach a ty człowieku kupuj potem używkę "jeżdżoną tylko do kościoła"
Spokojnie Komar, jest jeszcze 3 Trampek w garażu, który terenu widzieć pewnie nie będzie. No ale do kościoła to on też nie jeździ.
Podać Ci vin do tych katowanych? Co byś wiedział jakich Trampków nie kupować?

Swoją drogą ja nie uważam, żeby przejechanie po kamienistej drodze było ich katowaniem.





Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Zaczekaj, nie jeździłem nowym trampkiem tylko macałem i wg. mnie zawias ma w stylu starego viadra znaczy tapczan, a to już średnio się nadaje na czarne z winklami. Wg. mnie Honda poszła całkowicie po taniości z tym zawiasem bo np. tylny nie ma szybkiej regulacji napięcia sprężyny. To do czego to się nadaje, solo bez bagażu, no jak ten sag opanować ?
Wyciągnięcie klucza spod kanapy nie jest aż tak czasochłonne. Podczas wyjazdu ze dwa razy zmieniałam regulacje. Trzeba znaleźć swój złoty środek.
Na czarnym nie stwierdzam problemów z zawieszeniem, dla mnie jest git. Trochę się w tym roku po czarnym wyjeździłam.
Kiepski zawias to miały 600tki. W 750 jest dużo lepiej ale nie tak dobrze jak w t7 czy Tuaregu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 10:01   #598
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,757
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 9 min 52 s
Domyślnie

Gdzieś mi chodził nowy Trampek po głowie ...ale nie wiem muszę się przymierzyć.
I mam nadal jesienną rozkminę - Trampek/T7/ Aprilia - choć jakoś się jej boję jakościowo może niesłusznie i mój faworyt to póki co 1090
Jak znam życie to pewnie zostanie EXC + dokupię coś na szosę
Asia - czy możesz mi na dać kontakt - zawsze jak się pogada to więcej człowiek się dowie
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 10:14   #599
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,388
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 7 godz 9 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
W ciemno nie kupuj.
Chociaż z drugiej strony… ja po jeździe testowej byłam zadowolona a dopiero gdy kupiłam i pojeździłam w Piemoncie to dostrzegłam co mi nie pasuje w tym moto. Także jazda testowa może być spoko ale i tak po dłuższym zapoznaniu może okazać się, że jednak nie do końca moto pasuje.




Spokojnie Komar, jest jeszcze 3 Trampek w garażu, który terenu widzieć pewnie nie będzie. No ale do kościoła to on też nie jeździ.
Podać Ci vin do tych katowanych? Co byś wiedział jakich Trampków nie kupować?

Swoją drogą ja nie uważam, żeby przejechanie po kamienistej drodze było ich katowaniem.







Wyciągnięcie klucza spod kanapy nie jest aż tak czasochłonne. Podczas wyjazdu ze dwa razy zmieniałam regulacje. Trzeba znaleźć swój złoty środek.
Na czarnym nie stwierdzam problemów z zawieszeniem, dla mnie jest git. Trochę się w tym roku po czarnym wyjeździłam.
Kiepski zawias to miały 600tki. W 750 jest dużo lepiej ale nie tak dobrze jak w t7 czy Tuaregu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ciekaw jestem, czy przednie amorki podejdą od CRF1000, gdyby ktoś zmierzył średnicę rur w trampku zaraz przy dolnej i górnej półce mogę sprawdzić. Tylny amorek też można sprawdzić ale tutaj bez demontażu pomierzyć trudno.

Pisze to dlatego iż amorek od CRF to ok 600zł a lagi przód ok 2000-3000zł jeżeli chodzi o prześwit to nie widzę problemu z przeróbką miski i będzie spokojnie ok 4cm więcej ale to już może co u niektórych powodować bóle głowy więc nie ciągne tematu...

W przypadku poprawienia "dołu silnika" pozostaje tylko zmiana przełożeń lub przeróbka mapy nie ma dołu z prostego powodu ... EKO, dlatego jest elektroniczna przepustnica, która aby spełnić normy nie otworzy się więcej w tych zakresach obrotów w których nie będzie EKO.

Jakby nie kombinować to przerabiając trampka na lepszy na pewno skończymy cenowo na T700 a jak bardziej się rozpędzimy (wkłady, ohlinsy i mapa) to i CRF1100
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2023, 10:56   #600
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,828
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 19 godz 3 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
ciekaw jestem, czy przednie amorki podejdą od CRF1000, gdyby ktoś zmierzył średnicę rur w trampku zaraz przy dolnej i górnej półce mogę sprawdzić. Tylny amorek też można sprawdzić ale tutaj bez demontażu pomierzyć trudno.

Pisze to dlatego iż amorek od CRF to ok 600zł a lagi przód ok 2000-3000zł jeżeli chodzi o prześwit to nie widzę problemu z przeróbką miski i będzie spokojnie ok 4cm więcej ale to już może co u niektórych powodować bóle głowy więc nie ciągne tematu...

W przypadku poprawienia "dołu silnika" pozostaje tylko zmiana przełożeń lub przeróbka mapy nie ma dołu z prostego powodu ... EKO, dlatego jest elektroniczna przepustnica, która aby spełnić normy nie otworzy się więcej w tych zakresach obrotów w których nie będzie EKO.

Jakby nie kombinować to przerabiając trampka na lepszy na pewno skończymy cenowo na T700 a jak bardziej się rozpędzimy (wkłady, ohlinsy i mapa) to i CRF1100
Trampek ma 43 mm a CRF 45 mm to jak chcesz to wcisnąć?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Transalp 600 raf Motocykl Forumowicza 64 02.11.2023 18:59
transalp 650 sizyrk Inne tematy 1 19.03.2022 17:21
TRansalp 650 regers Inne tematy 1 23.03.2020 20:40
Transalp 700 ABS radiolog Inne tematy 2 11.06.2019 09:19
forum transalp pete17 Inne tematy 3 27.12.2018 16:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.