Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.01.2020, 21:01   #31
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Polecam latarki m-ki Nitecore. Mam kilka modeli przebijają wszystko co dotychczas używałem. Jedna czołówka używana non stop przeze mnie i żonę do jazdy rowerem nocą po dziurach oraz do biegania dział już kilka lat bez zarzutu. Kupowałem na stronie Gearbest

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2020, 23:42   #32
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.
Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ? Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 00:26   #33
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.
Ja tak ja Materna, polecam olight h1r. Ma akumulator, ładowarka podpinana na magnesie. Magnes to też fajny dodatek, zawsze można przyczepić latarkę np. do baku, ramy, czegokolwiek magnetycznego. W razie potrzeby można zastąpić akumulator baterią CR123. Można te z dokupić uchwyt na rower za nieduże pieniądze. Aczkolwiek ze względu właśnie na użytek przy rowerze, teraz bym zamówił h2r
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 00:46   #34
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Nie mogę się powstrzymać, wybaczcie

"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku."

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 06:14   #35
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Tak samo jest na forum kawoszy (dowiadujesz ale, że Twój ulubiony gatunek, to lura, a sposób parzenia to profanacja i powinieneś iść do więzienia ), nożarskim, itp.

Grunt to nie szukać w dupie smaku i wybrać coś co jest wystarczająco dobre dla Ciebie
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 09:10   #36
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 12 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 15:52   #37
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ? Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.
Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc Przyślijscie swoje armaty

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 16:16   #38
materna
 
materna's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: KRASNYSTAW
Posty: 223
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
materna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 7 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc Przyślijscie swoje armaty

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!
Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.
materna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 16:19   #39
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Ja bym bardzo się uśmiał jakby Polskie czy inne cenione latarki były klepane w tej samej fabryce, na tych samych elementach

Kiedyś czytałem, że na świecie jest tylko kilka firm (głównie Chiny) co produkuja półprzewodnikowe czipy do LED (ten żółty środek jak popatrzymy na didę) a inni tylko je kupują, oblewają plastikiem i sprzedają pod swoją marką. Chciałem coś poszukać na ten temat, ale nie mogłem odszukać tego tematu.

Pamiętam jeszcze mini audio aferkę, jakiś firmowy wzmacniak (chyba do słuchawek) kosztował troche siana i ludzie się jarali jego jakością. Był odpowiednik z Chin całkiem podobny, za grosze. Ktoś rozkrecił oba, okazało się ze w obu siedzi ta sama plytka i te same elementy na niej, tylko obudowy były troszkę inne i tylko za to dopłacało się kupę siana.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2020, 16:36   #40
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał materna Zobacz post
Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.
Wiem ale.chce porównać tę moją chińska czy taka słaba w porównaniu do doświadczeń doświadczonych kolegów posiadających markowe z parametrami.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Latarka czołówka Boski-Kolasek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 178 03.01.2023 22:33
Chińska wywazarka do kół Franz Inne tematy 19 13.08.2019 19:58
Tania nawigacja GPS Mecia Hardware 150 08.08.2016 14:08
Latarka dla nurków Kupek Szpej turystyczny - Produkty i Porady 2 25.07.2014 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.