Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.12.2015, 19:14   #1
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 16 min 24 s
Domyślnie Kompatybilność silnika AT RD03 i TA 650

Z racji tego, że reaktor napędowy w mojej afryce jest w stanie mocno dalekim od ideału, a wczorajsze motomikołaje były powiedzmy zakończeniem sezonu trzeba się wziąć za robotę i kontempluję co począć....
Do rzeczy mój silnik lubi olej, i nie żałuje mu go, ale jak się jedzie powyżej 4500 rpm to bydlak potrafi nawet litra na tysiąc wciągnąć, drugi problem to konieczność wymiany wałka zdawczego - poza tym silnik żwawy i daje radę.
Jest sobie do wzięcia silnik z 2001 roku z TA650 i zastanawiam się czy nie będzie to tańsze i lepsze rozwiązanie niż remont reaktora.
Ktoś z Was ćwiczył taką operacje - wiem, że różnią się ilością pkt mocowań -ale podobno w pełni kompatybilne jest w tę stronę co ja potrzebuje.
Ktoś, coś wie - opcjonalnie ma silnik z RD03 w super stanie i akurat chce sprzedać

ps. nie brakuje mi mocy i nie będę motał 750tki - wg mnie bez sensu.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 00:15   #2
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,545
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 33 s
Domyślnie

Wilq-u toć sam wiesz, że żadna to filozofia... Na forum trampkowym więcej info od krynka dostaniesz. Czy się da? Jasne, że tak! Ogarnij temat impulsatorowy a z gaźników to tu znajdziesz trochę wiedzy: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3720
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 01:05   #3
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Jeśli chcesz jakieś informacje odnośnie części z TA 650, coś Ci pomierzyć, sprawdzić, strzelić fote, pisz - mam wszystko
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 08:20   #4
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 15 godz 5 min 36 s
Domyślnie

Temat do ogarnięcia w jeden dzień, spokojnie dasz radę, jak by co: wal 51954143o-podpowiem.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 09:32   #5
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Krynek przekręcę do Ciebie przy weekendzie. Kojarzyłem, że Ty motałeś trampkowy silnik 650 do TA600 - a nie do Afryki, ale skoro jestem w mylnym błędzie to biję się w wątłą pierś.

Fihu czy ty przypadkiem to nie Dyfer z TCP?
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 11:32   #6
Patiomkin
 
Patiomkin's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Piastów k. Wawy
Posty: 491
Motocykl: CRF 450R, ST 1100, Rd03
Patiomkin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 18 godz 24 min 36 s
Domyślnie

Dawno temu rozważałem takie rozwiązanie. O ile dobrze pamiętam RD03 ma o jedno mocowanie silnika więcej w stosunku do TA. Przełożyć się o ile pamiętam da... ale z jakiegoś powodu Pan Hąda to zaprojektował i wdrożył (może chodziło o zwiększenie sztywności). Dobrze rozpoznaj temat osobiście - pamięć u mnie juz nie ta ...tym bardziej sprawdź bym nie wprowadził Cię przypadkowo w błąd.



Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
Z racji tego, że reaktor napędowy w mojej afryce jest w stanie mocno dalekim od ideału, a wczorajsze motomikołaje były powiedzmy zakończeniem sezonu trzeba się wziąć za robotę i kontempluję co począć....
Do rzeczy mój silnik lubi olej, i nie żałuje mu go, ale jak się jedzie powyżej 4500 rpm to bydlak potrafi nawet litra na tysiąc wciągnąć, drugi problem to konieczność wymiany wałka zdawczego - poza tym silnik żwawy i daje radę.
Jest sobie do wzięcia silnik z 2001 roku z TA650 i zastanawiam się czy nie będzie to tańsze i lepsze rozwiązanie niż remont reaktora.
Ktoś z Was ćwiczył taką operacje - wiem, że różnią się ilością pkt mocowań -ale podobno w pełni kompatybilne jest w tę stronę co ja potrzebuje.
Ktoś, coś wie - opcjonalnie ma silnik z RD03 w super stanie i akurat chce sprzedać

ps. nie brakuje mi mocy i nie będę motał 750tki - wg mnie bez sensu.
Patiomkin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 11:46   #7
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Samo przełożenie silnika to nie problem- od strony mechanicznej ogarniesz to bez trudu. Kłopotem może być elektryka- mi się wydaje, że trzeba oprócz silnika przełożyć moduł zapłonowy i cewki- no chyba, że przełożysz ze starego silnika do nowego sam impulsator. Popytaj Naczelnego- on kiedyś próbował zrobić coś odwrotnego: Przeszczep elektryki od nowego TA do swojego pd06 z dwoma modułami.
Zima idzie- kup ten silnik jak wiesz, że dobry i do dzieła. To na pewno prostsze niż remont starego pieca.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2015, 15:38   #8
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Nie, Fihu to Fihu na każdym forum, czyli ja
Dyfra miałem okazję poznać osobiście ostatnio, fakt
(piszę o częściach silnikowych i osprzęcie)
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2015, 16:05   #9
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Motania silnika TA do AT nie będzie. Po dzisiejszym dniu spędzonym w garażu podjęte zostały strategiczne decyzje...jakie to już w innym wątku, który powstanie niebawem.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2015, 16:55   #10
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,545
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 33 s
Domyślnie

Sprzeda i będzie transafrykę przez zimę motał, ha?
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przekładka silnika z RD 04 do RD03 mareksz007 Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 23.10.2014 23:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.