Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.11.2020, 15:40   #71
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,785
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 9 min 49 s
Domyślnie

Trzeba dokupić, ale teraz już to można zrobić w urzędzie a nie smarować na kartce. Ostatnio robiłem to jakieś 3 lata temu i może coś się zmieniło w tym temacie. Dodatkowa tablica jest wpisana w dowód rej
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 16:07   #72
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 41 min 22 s
Domyślnie

Nic się nie zmieniło - 3 tablica bo hajs się musi zgadzać. Cywilizacja powoli do nas dociera
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 17:04   #73
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Pozostaje więc pytanie co na to pan w głupiej czapce...
Znaczy, jak uchylimy rejestrację w samochodzie może uznać, że nieczytelna...

Niestety za granicą o głupsze rzeczy policjanci się czepiają...
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2020, 21:00   #74
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,785
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 9 min 49 s
Domyślnie

Na razie oswajamy sposób używania samochodu, niestety auto prowokuje do wykorzystywania każdej sposobności aby wyprzedzać. Poczytałem instrukcję i wychodzi na to że w jakiś sposób powinna być możliwość zamontowania tego zaczepu kulowego do bagażnika na rowery. Nie służy on do ciągnięcia przyczep, można tylko założyć bagażnik na rowery. Nośność to 55 kg, muszę zważyć ile ma nasz bagażnik i ile ewentualnie pozostanie na rowery. Doczytałem też o ładowaniu, nie ma problemu z doładowaniem do 100% pod warunkiem że udajemy się w podróż, bezpiecznie jest ładować w granicach 20-80%. Dalej rozgryzam sposób otwierania zamków w drzwiach.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2020, 21:56   #75
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

To przypuszczam wynika nie tyle z bezpieczenstwa, ale wlasciwosci samych ogniw z jakich zbudowana jest bateria. Oczywiscie mozna ogniwo naladowac do pelna i rozladowac je do "bezpiecznego zera", i nic sie nie stanie. Ale ograniczenie ladowania do poziomu "ponizej pelne" i ograniczenie rozladowania do "powyzej bezpiecznego zera" dramatycznie wplywa na trwalosc ogniw. W pozytywnym sensie. To sa naprawde bardzo duze roznice.
Przypuszczam ze VW moglby zastosowac to w samym sofcie pojazdu, w sensie zeby pokazywac 100% naladowania gdy ogniwo jest naladowane w "bezpiecznych" 80%, i 0% gdy ogniwo ma jeszcze 20%.
Ale to wplynelo by dosyc mocno na "zasieg na pelnej baterii" - wiec bezpieczniej dla producenta jest napisac co zaleca, pozostawiajac userowi prawo wyboru.

Tutaj ciekawy artykul o wplywie ladowanie/rozladowania i innych czynnikow na trwalosc ogniw:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3461853.html
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2020, 22:40   #76
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Trzecią tablice dorabiałem w punkcie co "robi" tablice jakie się chce.
Pani zapytała czy ma być z "imitacją" hologramu bo jest droższa ,poprosiłem bez.
Wygląda tak jak ta z urzędu,kosztowała 50 zł
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2020, 00:22   #77
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAVkopytko Zobacz post
Trzecią tablice dorabiałem w punkcie co "robi" tablice jakie się chce.
Pani zapytała czy ma być z "imitacją" hologramu bo jest droższa ,poprosiłem bez.
Wygląda tak jak ta z urzędu,kosztowała 50 zł
To zrobiłeś dobry interes
Ja załatwiałem w lipcu legalnie, w Wydziale komunikacji. Czekałem niecały tydzień (bo powiedziałem sympatycznej urzędniczce, że wyjezdzam na wakacje i pilne potrzebuję).
Zapłaciłem urzędowe 53 zł....
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2020, 13:35   #78
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,785
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 9 min 49 s
Domyślnie

Myślę że soft ma już swoje ograniczenia, bo bateria ma 62 a dostępne jest 58. No ale zalecenie jest zaleceniem i chyba zacznę się do niego stosować. Ostani wieczór zacząłem się zastanawiać jak podrózować tym samochodem, weźmy za przykład wyjazd do Żywca z teściową na cmentarz. Wieś gdzie sobie auto naładuję nawet do 100%, można ustawić czas ładowania aby zakończyło się ono w momencie gdy chcemy wyjechać w trasę, ładowarka sama sobie dobierze czas i parametry, dzięki temu spełnimy warunek ruszenia w drogę z baterią 100% no ale dojedziemy do Krakowa zostanie nam powiedzmy 220 km choć tak naprawdę chyba trzeba będzie w przyszłości operować procentowym stanem bateri i zasięgiem który może być zrealizowany. Możemy bez problemu ruszyc do Żywca i powinniśmy z niego wrócić tylko wtedy musimy już poszukać ładowarki. Ładowanie w ramach tych darmowych kilowatów to jeszcze chyba nie teraz, właśnie powstaje pierwsza ładowarka w naszym kraju. Przeszukując internet znalazłem informację że orlen ma ładowarki, w Krakowie są cztery sztuki i jedna ma nawet moc 100kW, przeważają 50 kW to oznacza że nie muszę kombinować jak wjechać autem do bramy na Szewskiej, nie wiem czy to jest wykonalne i też nie znam do końca jaka jest wytrzymałość sklepień piwnicy, aby się podłączyć do gniazdka. W tym momencie podjeżdżam na stację benzynową i ładuję samochód, na razie jest to za darmo.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2020, 16:21   #79
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 16 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
na razie jest to za darmo.
Ciekawi mnie przy jakiej ilości elektryków ładowanie przestanie być za darmo jak i wjazdy do stref w mieście.
Ostatnio pojawiają się nowe opinie, iż smog w mieście to nie tylko obwarzanek oraz brak polityki przestrzennej miasta i związana z tym preferencja "betonu" ale także ruch kołowy, który generuje wzrost zapylenia.
p.
ps
miasto - to Kraków :d
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2020, 20:59   #80
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,785
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 9 min 49 s
Domyślnie

Pierwsze ładowanie za pomocą publicznej ładowarki. Oczywiście jest szybciej niż w domu, ale gdzie to obiecywane 100 kW, może miałem zbyt pełną baterię. Powoli rozgryzam informacje prezentowanie na ekranie i systemy wspomagające. Okazuje się że jazda na automacie skutkuje mniejszym zużyciem prądu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg BF22AFA4-AA2E-4F38-B566-6E0FADAC7EF7.jpeg (134.9 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 1AF51028-4A1A-4B2E-AAEF-ED2C49A02474.jpeg (126.0 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: png A350DEF4-438A-413B-ABB9-8AA7652B40B4.png (448.5 KB, 28 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.