Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.11.2020, 19:27   #101
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,831
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 2 godz 16 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Radarman - elektryk tak do 100 km/h zbiera się o klasę lepiej niż Twoje tdi.
Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Dokładnie! Mojego diesla 400Nm elektryczny Miniak zawstydził okrutnie....
Bukowski i WojtasA, dokładnie to chciałem przekazać. Może kiepsko mi wyszło choć jasno napisałem, że:

Cytat:
Ta przewaga elektryka jest jeszcze bardziej oczywista w starciu z benzyną, gdzie trzeba pokręcić aby jakiś moment uzyskać.
Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
A kto jeździ zgodnie z przepisami? Ja. Znaczy samochodem
Ja też (no dobra tak +10 mph over limit ale nie w terenie zabudowanym). Ale to główne kwestia, że tu nikt się nigdzie nie śpieszy i kultura jazdy jest ciutkę lepsza tak mi się zdaje. Nie wspominając, że fotoradary i CCTV jest prawie wszędzie, więc to się po prostu nie opłaca.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 19:44   #102
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nie opłaca to raz, 2 dni temu spłaciłem mandat z września 2019, no i naprawdę mało bezpieczne. Policji mało na drogach, kamer mało a kozaków dużo. Ja mimo tych problemów z oprogramowaniem jestem zadowolony. Przypominam że mamy też Dacię o której złego słowa nie powiem, ale jak zacząłem się łamać czy na pewno to ma być elektryk, bo takie fajne hybrydy, mocno jeżdżące i nawet niektóre można ładować z gniazdka, na końcu przychodziła refleksja, że się już tymi benzynami i dieslami najeździłem i chcę spróbować czegoś nowego. To może mi zapewnić tylko elektryk, dlaczego nie tesla, bo system dystrybucji dla kogoś w moim wieku dziwny. Chociaż podejrzewam że całkiem niedługo samochody będziemy kupować jak telefony komórkowe lub laptopy i będziemy porównywać różne parametry ale najważniejszym będzie, jak długo bateria trzyma. Co do jazdy to powtórzę ponownie, jazda testowa i3 dostarczyła mi więcej wrażeń z jazdy niż nasza 256 konna toyota i wtedy wiedziałem że następne auto to powinien być elektryk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 20:11   #103
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Też mam podobne odczucia, że już czas na elektryka. W przyszłym roku zmiana auta (koniec leasingu) ale mam dylemat co do ładowania w domu. Chyba każdy wallbox wymaga minimum 11kw, a wydaje mi się, że tyle albo niewiele więcej, ma przyłącze mojego domu. W poprzednim życiu potrafiłem jeździć dość intensywnie i mam nadzieję, że kiedyś do tego wrócimy i ładowanie z 230V może nie dać rady.... Raczej nie chciałbym w codziennych jazdach polegać na publicznych ładowarkach. Chyba, że można zrobić "upgrade" mocy przyłącza to mam "siłę" w garażu. Muszę pokminić...
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 20:33   #104
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mam 17 kW z PGE, a to maksymalna wartość dla zabezpieczenia 32A, ładowarka od VW trójfazowa to 11 kW, jednorazowa to 7,4 kW a lądowanie z gniazdka to można traktować tylko hobbystycznie, jako awaryjne w razie W . Można zdobyć kabel na trzy fazy ale to tylko trochę lepiej niż 220 v z gniazdka . Reasumując, gdybym nie wybudował domu i nie miał fotowoltaiki to nie myślałbym o elektryku. Plan był jasny jak jest fotowoltaika to mając diesla ze słońca trzeba go jak najbardziej wykorzystać .
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 20:42   #105
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Mam 17 kW z PGE, a to maksymalna wartość dla zabezpieczenia 32A, ładowarka od VW trójfazowa to 11 kW, jednorazowa to 7,4 kW a lądowanie z gniazdka to można traktować tylko hobbystycznie, jako awaryjne w razie W . Można zdobyć kabel na trzy fazy ale to tylko trochę lepiej niż 220 v z gniazdka . Reasumując, gdybym nie wybudował domu i nie miał fotowoltaiki to nie myślałbym o elektryku. Plan był jasny jak jest fotowoltaika to mając diesla ze słońca trzeba go jak najbardziej wykorzystać .
No właśnie - dzięki.
Zobaczymy, najwyżej hybryda z wtyczka.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 21:58   #106
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Znaczy, nie jesteś jeszcze gotowy. Nie ma półśrodków, albo elektryk, albo benzyna i to najlepiej duża benzyna innego wyjścia nie ma.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 22:55   #107
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

No wychodzi, że nie jestem gotowy. Kocham duże benzyny, ale ich spożywczość je eliminuje na podstawowe auto. Ogromna większość moich jazd jest po mieście. Max 25-30km w jedną stronę, mam gdzie ładować z 230V w domu i w robocie. Wtyczka może zadziałać. Miałem 2 dni Countrymana hybrydę, prądu starczało na jakieś 30km, jadąc też kawałek po obwodnicy ponad 100 kmh, więc z zapasem. Na wiosnę trzeba będzie więcej potestować.

Wielkie dzięki za przemyślenia - sprawa nie jest oczywista.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2020, 23:39   #108
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nigdy nie będzie oczywista. Mnie się wydawało że jadąc ze wsi będę mógł na nią wrócić bez ładowania po drodze, sprawa okazała się nieoczywista
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 02:34   #109
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Hybrydy plugin są bez sensu, zwykły diesel wygrywa z nimi w cuglach.
Tylko nie epatować mi tu katalogowymi danymi z WLTP.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez bukowski : 29.11.2020 o 13:29
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2020, 09:27   #110
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

bukowski,
diesel będzie lepszy, ale jeździsz głównie poza miastem. Po mieście hybrydy (PHEV / wtyczka często ładowana lub po prostu HEV / "Toyota") nie dają dieslom szans.

Poniżej screen z mojego diesla 170KM, 400Nm. Podstawowa różnica to średnia prędkość, w normalnych czasach byłaby u mnie jeszcze niższa, a przez to spożywczość wyższa - powyżej 8.5. Ująć jeden litr za napęd na 4 kółka i tak jesteśmy blisko 8l.

Miałem w zeszłym roku na parę dni do testów Lexusa ES 300H, oddałem go ze średnim zużyciem benzyny 5.6l, a testowałem go uczciwie - trochę po S7, ale głównie miasto. Naprawdę dobrze jeździ. Żadna 5 metrowa limuzyna z dieslem nie będzie tak mało palić w takich warunkach. Wcześniej miesiąc miałem CHRke, ciężko było przekroczyć 5l po mieście. (W przeciwności do moturow, to 4 kółka wolę zdecydowanie produkcji naszych zachodnich sąsiadów, stąd Toyota/Lexus nie są pierwszym wyborem)

Co do wtyczek pisałem wcześniej. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu MB robi je z dieslem! Muszę na wiosnę pojeździć.

WLTP jest kolejnym sztucznym testem ale można nawet z tego też trochę skorzystać. Np rzeczywiste zasięgi hybryd z wtyczką, są około 30-40% mniejsze, czyli dla mnie deklarowane 50km zasięgu do miasta może wystarczyć. Ale już piszą, że będzie "WLTP gate" bo jeśli się ich nie ładuje albo jeździ głównie w trasy to rozbieżności katalog vs życie są monstrualne.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg MB.jpg (64.0 KB, 124 wyświetleń)
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.