Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.12.2019, 00:07   #11
sagittariush
Siwy dym
 
sagittariush's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Poznań
Posty: 69
Motocykl: NAT
Przebieg: 24000
sagittariush jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 38 min 33 s
Domyślnie

Cieszę się bardzo, że podejmujesz wysiłek, by nam to opowiedzieć. Ja jestem już "starym" człowiekiem, tzn. takim, który uczył się obowiązkowego języka rosyjskiego przez dużą część edukacji i szczerze go nienawidził Jednak teraz, po wielu latach jestem wdzięczny jednemu z moich nauczycieli, że "katował" mnie i dziś, po krótkim przypomnieniu sobie tego pięknego języka, jestem w stanie porozumieć się w nim, a dzięki niemu także w... tak, tak ukraińskim
Co do stereotypów - no cóż, spowodowane są one przeszłością naszego kraju i dzisiejszym przekazom z mediów, które dotykają przede wszystkim polityki. Na szczęście wielu z nas, ma otwarte umysły i wie, że stereotyp to mit. I Ty im nie ulegaj obserwując Polaków
No i daj nam tę wiedzę Rosjanko, która używa języka polskiego, jak swojego

Z pewnością będę wnikliwie śledził Twoją opowieść, ale mam jeszcze taką sugestię dla forumowiczów.

Proponuję zorganizować "masowe" spotkanie z Kateriną, by móc posłuchać opowieści Kateriny "na żywo", pogadać i poznać całą ekipę, którą ciągnie kierunek Rosja, być może nawet z perspektywą zorganizowania wyjazdów w grupach i podgrupach

Katerina, co Ty na to? Podjęła byś się prowadzenia prezentacji na takim spotkaniu?
__________________
Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie... Dla takich, którzy myślą, święte nie jest nic...

Ostatnio edytowane przez Novy : 14.03.2021 o 14:23 Powód: Połączenie postów
sagittariush jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 00:30   #12
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 442
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 11 godz 59 min 31 s
Domyślnie

O to to, np. niebawem w Narolu!
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 00:56   #13
teren 78


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Ostrołęka
Posty: 11
Motocykl: Super tenere
teren 78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 51 min 29 s
Domyślnie

Fajnie to nam wykładasz, ja będąc młodym mieszkałem troszku w Petersburgu wtedy Leningrad i miło wspominam starówkę,zabytki , spacery przy rzece Newa .Ludzie przyjaźni i jakoś tak bardziej serdeczni. Nic tylko trzeba zawitać do Rosji i zobaczyć jak się zmieniła
teren 78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 01:01   #14
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Takie spotkanie to super pomysl ! Przyjechalbym posluchac na zywo a tymczasem czyta sie, czyta !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 06:50   #15
golab
 
golab's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Białystok
Posty: 523
Motocykl: nie mam AT jeszcze
golab jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 41 min 16 s
Domyślnie

Rewelacyjny początek, czekam na więcej !!
golab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 08:30   #16
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Metel, cieszę się, że powstał ten wątek. Nie znałem Rosji. Budziła moje obawy. Dopóki tam nie pojechałem. Teraz nie mogę powiedzieć, że ją znam. Nadal budzi moje obawy jako kraj prowadzący swoją politykę opartą na dawnym imperialiźmie. Jednakże ludzie zamieszkujący ten kraj absolutnie nie budzą żadnych obaw, a raczej pozytywne skojarzenia. Fajnie jakby ten wątek rozwinął się właśnie w tym kierunku - zostawmy politykę na boku. Wszak podróże są po to aby poznać przyrodę i kulturę regionu. Pisz dalej o ludziach, o geografii, o kulturze. O tym co nas dzieli i co nas łączy.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:32   #17
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i zaproszenia!

"Ciekawie się zapowiada"
"Pięknie opisujesz.. Czyta się z ciekawością i chce się więcej, i więcej..ogarnę się w pracy to zapraszam na obiad/kolacje."
"Pierwsza w moim życiu ciekawa lekcja historii Rosji"
"Nie masz przypadkiem przygotowania pedagogicznego?"
"Miło będzie poznać nowe rzeczy! Czekam na ciąg dalszy"

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie i zaproszenia! Nie mam przygotowania pedagogicznego (posługuję się logiką i na pewno będę miała jeszcze sporo informacji na mnóstwo tematów. Oto kilka z nich:"Dwie Stolicy. Wczoraj a dziś", "Bez czego nie może być Rosji", "Kuchnia rosyjska", "Ciekawostki z języka rosyjskiego" i to dopiero początek
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:40   #18
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 55 min 35 s
Domyślnie

No i pięknie, to się nazywa konkret!
Pisz dalej, edukuj i obalaj stereotypy
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:42   #19
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 56 min 47 s
Domyślnie

Katerina, jak masz taką opcję to wpisuj nazwy rosyjskie w tymże języku a nie spolszczone (lub spolszczone równolegle obok rosyjskich). Zdecydowanie łatwiej bo te spolszczenia to różnie wychodzą .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2019, 12:52   #20
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagittariush Zobacz post
Co do stereotypów - no cóż, spowodowane są one przeszłością naszego kraju i dzisiejszym przekazom z mediów, które dotykają przede wszystkim polityki. Na szczęście wielu z nas, ma otwarte umysły i wie, że stereotyp to mit. I Ty im nie ulegaj obserwując Polaków
Staram się Co dotyczy stereotypów, mam nawet doświadczenie. W 2015 roku, miałam spotkanie z Polakami w Witebsku (Białoruś). Zdaje mi się, że był na nim również Miszel. W sąsiednim budynku mieszkali bajkierzy z Petersburgu. Zanim się przywitaliśmy, Rosjanie powiedzieli: "Wiemy, że wszyscy Polacy nas nienawidzą". Polacy na to się uśmiechnęli i powiedzieli: "Nam też wmawiają, że Rosjanie nas nienawidzą".
Wieczór był bardzo przyjemny i ciepły, z uśmiechami do siebie nawzajem, toastami i pysznym jedzeniem, gdzie bariera językowa nikomu nie przeszkadzała. I niech już tak zostanie

Cytat:
Napisał sagittariush Zobacz post
Z pewnością będę wnikliwie śledził Twoją opowieść, ale mam jeszcze taką sugestię dla forumowiczów.

Proponuję zorganizować "masowe" spotkanie z Kateriną, by móc posłuchać opowieści Kateriny "na żywo", pogadać i poznać całą ekipę, którą ciągnie kierunek Rosja, być może nawet z perspektywą zorganizowania wyjazdów w grupach i podgrupach

Katerina, co Ty na to? Podjęła byś się prowadzenia prezentacji na takim spotkaniu?
Mało tego, że będę musiała wykładać w języku obcym, który na razie nie jest u mnie wystarczająco bogaty, nie jestem zawodowym narratorem. Lecz jeśli Wam to nie będzie przeszkadzać, dlaczego nie?
Bardzo chętnie z Wami się spotkam i pogadam i odpowiem, jeśli potrafię, na jakieś pytania na żywo. Dziękuję za Wasze zaufanie i zaproszenie! Bardzo mi miło

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 19.12.2019 o 11:42
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 17:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 12:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 17:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 11:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 07.07.2009 00:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.