Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.12.2023, 11:41   #571
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zrób prosty test. Zrób espresso i aby z obu dysz leciało. Podstaw dwie filiżanki. Jedna zalana wcześniej wrzątkiem (aby być koszernym wytrzyj do sucha, ja tak nigdy nie robię). Już na samej kremie będziesz widział (przy dobrej kawie i ekspresie) nie mówiąc o smaku.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2023, 12:56   #572
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Pewnie zauważyliście że w południowych krajach filiżanki w barach leżą na górze maszyny. Jest to miejsce gdzie się nagrzewają , po to żeby caffe’ corto po naszemu espresso nie było podawane w zimnej filiżance bo to by była ogromna profanacja. Jeśli chodzi o cappuccino to ma być ciepłe nie gorące, polecam jak będziecie w Romie bo robią najlepsze w całej Italii, na północy to nie jest cappuccino tylko gorący napój , którym można sobie jedynie język sparzyć i ma smak mleka.
Wygrałem ostatnio zakład z zięciem, który twierdził że na Sycylii potrafią zrobić go dobrze. Zabrałem do baru w Romie gdzie od ponad 30 lat piję tylko cappuccino i przyznał mi rację. Uwielbiam dobre caffe’, ale piłem tyle bełtów o smaku kawy i nigdzie mi nie smakuje tak jak w domu, czy w barze w Romie .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2023, 13:12   #573
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 44 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Pewnie zauważyliście że w południowych krajach filiżanki w barach leżą na górze maszyny.
I tak też leżą u mnie. Po to jest ta, podgrzewana z resztą, 'tacka'
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 16:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 02:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.