Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2014, 20:45   #301
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

A ja dziś zobaczyłem kosmiczne zniszczenia w lasach na Podhalu..KOSMICZNE. Całe hektary lasu położone, wyłamane, potargane, zmechacone ....Jestem sie w stanie założyć, nawet z Mirmiłem, że cały Polski off road nie zrobi 1 % tych zniszczeń w czasie 100 lat . Wiatr to zrobił w jedna czy dwie noce. Tu nie chodzi o szkody w lesie czynione przez ofrołdowców(chociaż takowe są) Tu idzie o moje i mojsze.O złość i głupotę. Nie potrafimy sie ze soba dogadywać.
puszek jest offline  
Stary 24.05.2014, 21:32   #302
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

P:uszek, doskonały przykład.
Czyli jeśli ludziom trafiają się powodzie, to znaczy że Ci których opluwamy nie mają powodów do narzekań i działań obronnych? Bo co to znaczy taka kropla śliny, wobec powodzi.

O to właśnie chodzi. O własność. Ktoś sobie nie życzy. Winien to być całkowicie wystarczający powód.
Znaki? Po co, przecież od bardzo dawna istnieje zakaz. Stad mniej wydamy na znaki które mówią którędy można jechać niż te gdzie nie wolno.

Lasy właśnie stoją na takim stanowisku. Mają przepis który jest im na rękę. Bo to co zrobiła natura, to też ogromne straty. Lasy Państwowe, mają na tyle duży potencjał, że spokojnie przeżują tą stratę i przystąpią natychmiast do usuwania strat. Ale straty to dla nich ogromne.
- drewno tak połamane nadaje się wyłącznie na opał.... różnica w cenie kolosalna
- drewno w ten sposób pozyskane zużywa im limity z planów. - nie będzie można pozyskać więcej, a to pozyskane tanio będzie trzeba sprzedać.
- robocizna. Z uwagi na warunki, relacja najniższej ceny, mimo prób niestety nie działa. Wykonawcy wiedzą, że dla takiej szansy, brak czasu na negocjacje, płaca lepiej, Warunek, wchodzą już dziś.....
- podczas wyciągania drewna z lasu zniszczą drogi. A tak, ale to mają wliczone w koszty działalności. Dlaczego więc mają zwiększać te koszty? Bo crossowcy znów coś tam zryli?
Dziś nie PRL, nie ma wszystkiego państwowego. dziś każda jednostka pyta się "a kto płaci" i nie zamierza płacić za innych.....

Były hałas, gdyby leśnicy pozwalali wjeżdżać do lasu za opłatą? Oj byłby. Ale dla kogo, Jak crossowcy, dlaczego nie grzybiarze i złodzieje drewna. A pożary, wywołane przez samochody? Kto płaci?

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 24.05.2014 o 21:34
Ziarko jest offline  
Stary 24.05.2014, 23:52   #303
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Ziarku, mieszkamy w Polsce. Jakbyś nie wiedział to komunisci sprywatyzowali wszystkie lasy i oddali je narodowi, czyli wszystkim mieszkańcom. Są po częsci tez moje, i innych czarnuchów. Nie pluje na powodzian ani nie niszczę lasów. Korzystam ze swojej własności tak jak grzybiarze, mysliwi, i inni użytkownicy lasów. Nie można popadać w paranoje. Chyba będzie lepiej jak sie sprzeda te lasy w ręce prywatne i wtedy znajda sie tacy którzy z udostepnią swoje włosci. To powinno Ci odpowiadac , własnośc prywatna bedzie uszanowana. PRYWATYZOWAĆ LASY
puszek jest offline  
Stary 25.05.2014, 00:03   #304
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Moze dodam taka ciekawostke do tematu lesnego.

Tu w UK. crosem (scrambler -tak sie na to mowi) wolno jechac po przygotowanych torach,scieszkach I jesli zgodzi sie farmer to po farmie.
Jesliby kierownik lekkiego crosa zostal zidentyfikowany na jezdzie po spacerowkach,scieszkach a szczegolnie po lesie, to jest za pierwszym razem ok tysiaca funciakow kary.
Podstawowe pytanie ile kilometrów "ścieżek dla motocykli" jest w UK? Bo opisany zamordyzm służy tylko trzymaniu społeczeństwa w kieracie w imię idei jakiegoś "państwa" czy innego "dobra wyższego" to jednak dziękuję za taki kraj i takie dobro.
ARG jest offline  
Stary 25.05.2014, 00:36   #305
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Ziarku, mieszkamy w Polsce. Jakbyś nie wiedział to komunisci sprywatyzowali wszystkie lasy i oddali je narodowi, czyli wszystkim mieszkańcom. Są po częsci tez moje, i innych czarnuchów. Nie pluje na powodzian ani nie niszczę lasów. Korzystam ze swojej własności tak jak grzybiarze, mysliwi, i inni użytkownicy lasów. Nie można popadać w paranoje. Chyba będzie lepiej jak sie sprzeda te lasy w ręce prywatne i wtedy znajda sie tacy którzy z udostepnią swoje włosci. To powinno Ci odpowiadac , własnośc prywatna bedzie uszanowana. PRYWATYZOWAĆ LASY
Widzisz Puszku , piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia - w tym roku Lasy Państwowe obchodzą swoje 90-cio lecie więc jak można policzyć organizacja ta powstała w 1924 roku i miała od początku chronić wspólne dobro jakim są lasy.Jak możesz sobie policzyć - w Polsce nie rządzili wtedy komuniści.
Klas jest offline  
Stary 25.05.2014, 06:26   #306
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Puszek. Lasy to nasza wspólna własność. Zgadza się, ale nie niczyja.
Jeśli zrozumiesz że na 1 chętnego jeździć motorem po lesie masz 100 przeciwników, to dlaczego chcesz się z koniem kopać? Jesteś przegłosowany.
Ziarko jest offline  
Stary 25.05.2014, 09:22   #307
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 44 s
Domyślnie

Zawsze była jakaś organizacja lub urzędnicy kontrolujący las. I zawsze będą. Wszystko zależy jak ta władza nad lasem jest sprawowana.

Ziarku- pewnie masz rację ,że z punktu widzenia demokracji bylibyśmy, my zwolennicy offa na przegranej pozycji.Ale czy to ma znaczenie? Jeśli tak to dlaczego zwolennicy zabijania zwierząt mają się w lasach bardzo dobrze?
Demokratyczne głosowanie też by wykazało ,że przytłaczająca większość jest przeciwko polowaniom.

Gdyby przeprowadzono głosowanie czy jesteś przeciwko podatkom czy za też demokracja by była jednoznaczna.
puszek jest offline  
Stary 25.05.2014, 09:38   #308
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 45 min 23 s
Domyślnie


Kiedyś panował niepisany układ z leśnikami , my robimy swoje a wy wiecie gdzie nie wolno wam jeździć i było OK . Potem przyszliście wy , młodzi ambitni z syndromem ekoteroryzmu zapisanego gdzieś głęboko we łbie i zaczęła się wojna . Obecnie nie można tego nawet nazwać już wojną , to partyzantka z przyzwoleniem na rozwieszanie drutów i dech z gwoźdźmi w lasach !
Nie jestem mściwy i nikomu źle nie życzę , ale jak by bliska ci osoba została w wieku 19 lat do końca życia inwalidą przez rozwieszony drut miedzy drzewami przez bandytę w lesie to byś nie pierdolił i jakiejś poprawność takiego działania !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 25.05.2014, 10:13   #309
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Puszek. Lasy to nasza wspólna własność. Zgadza się, ale nie niczyja.
Jeśli zrozumiesz że na 1 chętnego jeździć motorem po lesie masz 100 przeciwników, to dlaczego chcesz się z koniem kopać? Jesteś przegłosowany.
Ziarko. Jeziora to nasza wspólna własność. Zgadza się, ale nie niczyja.
Jeśli zrozumiesz że na 1 chętnego pływania motorówką po jeziorze masz 100 przeciwników, to dlaczego chcesz się z koniem kopać? Jesteś przegłosowany.

Ergo: zakazać pływania motorówkami, bo robią fale i straszą ryby wędkarzom.
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline  
Stary 25.05.2014, 10:41   #310
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Bo jeśli zabraknie myśliwych to dopiero zacznie się rzeź, właśnie w stylu tego rozciągniętego drutu.

Ostatnio straciłem kilka nocek na pilnowaniu pól świeżo zasianej kukurydzy, by dziki nie zrobiły sobie uczty. Tak wiec przykład z myśliwymi i dziką zwierzyną nie trafiony. Nie będzie myśliwych będą dużo większe straty w uprawach rolnych i leśnych a co za tym idzie, żądanie od Państwa rozwiązania problemu a jeśli nie, to będzie branie sprawy w swoje ręce . tak więc myśliwi nie zwiększają strat Lasom i rolnikom, a raczej utrzymaniu zysków. Pokaż mi taką zależność w przypadku motocykli i samochodów offroad?

Większość jezior ma ustalone strefy ciszy i motorówkami nie wolno.
Ziarko jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.