Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.06.2012, 00:30   #1
janeksok
 
janeksok's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 52
Motocykl: RD04
janeksok jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 46 min 28 s
Domyślnie Nieinwazyjny (dla elektryki) alarm.

Czołem!
Zastanawiam się nad zakupem alarmu do AT. Z tym, że nie chcę żadnych bajerów typu "odpalanie z pilota", "mruganie kierunkami". Ma on być zupełnie niezależny od elektryki motocykla. Najlepiej gdyby był zasilany z własnych baterii żeby nie ciągnął z aku (ale nie wiem na ile to możliwe?). Miałby on spełniać następujące funkcje: zapiszczeć po naciśnięciu przycisku na pilocie (uzbrojenie) i wyć po wykryciu ruchu. Czy ktoś z was miał kiedykolwiek coś takiego?
__________________
http://kronikapodrozy.pl :-)

Ostatnio edytowane przez janeksok : 03.06.2012 o 01:27
janeksok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 00:56   #2
kuntakinte
 
kuntakinte's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Tychy (PL) Hannover (D)
Posty: 276
Motocykl: RD04
Przebieg: 112000
kuntakinte jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 14 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Szukalem kiedys do moich Vesp bez akumulatora alarm z wlasnym zasilaniem i znalazlem taki, na baterie 9V, oraz z (nieobowiazowym) podpieciem do 12V.
Jestem bardzo zadowolony. Montaz zajmnuje 5 minut. Np w Afryce pod paskiem gumowym w bocznym schowku

http://www.louis.de/index.php?partne...nr_gr=10034953

kuntakinte jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 01:29   #3
janeksok
 
janeksok's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 52
Motocykl: RD04
janeksok jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Fajny i wpasowuje się w moje kryteria, ale kosztuje +/- 300zł...

Na allergo znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/najtanszy-alarm-mo...366839910.html. Jedyna wada jest taka, że ciągnie prąd z aku. Ale w zasadzie możnaby zrobić jakąś kieszeń na baterie i nimi go zasilać. Pytanie tylko jaki to ma pobór prądu - na ile wystarczyłyby takie baterie.
__________________
http://kronikapodrozy.pl :-)

Ostatnio edytowane przez janeksok : 03.06.2012 o 01:33
janeksok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 14:26   #4
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

kup blokadę na koło Xena
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 14:13   #5
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

mi Xena sie niesprawdzila, a raczej jej alarm. Gdy parkowalem na ulicy drgania wywolywane przez przejezdzajace samochody uruchamialy ten alarm - sama blokada moze i jest solidna, ale sama blokada tarczy to nie jest jakies swietne zabezpieczenie.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 15:25   #6
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

Jest nieinwazyjna dla elektryki
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2012, 22:02   #7
janeksok
 
janeksok's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 52
Motocykl: RD04
janeksok jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 46 min 28 s
Domyślnie

Mam Oxforda z alarmem na tarczę, ale zamysł nowego alarmu był taki żeby był on skitrany gdzieś w czeluściach Afryki żeby nie było łatwo go uciszyć :-)
__________________
http://kronikapodrozy.pl :-)
janeksok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 08:51   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Zamontuj czujnik ruchowo-wstrząsowy , który będzie uruchamiał syrenę , jak ktoś zacznie poruszać moturem ( są takie syreny bardzo małych rozmiarów , przeraźliwe krzyczące ) . Nie zależnie od tego załóż gdzieś schowany pstryczek i podłącz go tak aby robiąc pstryk odłączał zapłonu . Uważam ze to skuteczniejsze rozwiązanie niż alarm za trzy dychy montowany w chińskich skuterach , który może bardziej zaszkodzić jak pomóc . Jeśli zechcą dupnąć Ci moto to i tak to zrobią , bez względu na to co tam zamontujesz , ale amatorów lub praktykantów może odstraszyć . Blokada na tarcze jest skutecznym prostym zabezpieczeniem .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 12:03   #9
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Dwa niezależne zabezpieczenia o odmiennym sposobie działania np. alarm /najlepiej nieseryjny/ i w miarę solidna blokada mechaniczna /powiedzmy tarczy/ daje jakie takie bezpieczeństwo, co jednak nie zmienia prawdziwości twierdzenia Adagia, iż pomysłowy złodziej zapierd... wszystko i wszędzie.
W poprzedniej AT miałem przerobioną przez kumpla „strefuwkę” z zasilaniem "odmotocyklowym". Alarm działał w dość prosty sposób: na przewodzie zasilającym był ukryty pod boczną owiewką wyłącznik, który pozwalał na aktywację-dezaktywację systemu, po załączeniu alarmu pozostawało kilkadziesiąt sekund na oddalenie się od motocykla po czym aktywowana była strefa /w pełni regulowana małym pokrętłem znajdującym się pod siedzeniem/, w okresie aktywności systemu każdorazowe zbliżenie się do motocykla powodowało zadziałanie syreny i np. pulsacyjną pracę świateł /Ja światła miałem akurat "odcięte" - wystarczała sama syrena/. Zaletą takiego patentu jest to, iż płynna regulacja pozwalała na takie ustawienie czujki, które system wzbudzało dopiero po poruszeniu motocyklem np. próbie przepychania czy pionowania z bocznej stopki lub też wygenerowanie pola "ochrony" o promieniu nawet kilku metrów co zabezpieczało dodatkowo kilka innych sprzętów i gadżety pozostawione na motocyklach. Patent dodatkowo pozwalał na włączenie syreny podczas jazdy co w zakorkowanych miastach przywoływało do porządku niezdyscyplinowanych kierowców katamaranów /syrena przypominała dźwięk policyjnego radiowozu/. Moim zdaniem prawidłowo podpięty i zabezpieczony system alarmowy nie stanowi problemu dla instalacji motocykla.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
speca od elektryki z Trójmiasta poszukuję mucha_dub Układ elektryczny i zapłonowy 7 04.06.2014 14:03
alarm do garażu torak Inne tematy 22 28.07.2013 12:56
schemat elektryki do KTM 640 LC4 SM 2007r potrzebny tropas Układ elektryczny i zapłonowy 2 12.12.2012 13:30
Różnice okołosilnikowej elektryki 07 i 07a newrom Układ elektryczny i zapłonowy 24 24.06.2010 00:03
Alarm !!! STRUś Wszystko dla Afryki 22 08.04.2010 11:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.