Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Lejdis

Lejdis Motocykl + kobieta, czyli wszystko co może być związane z tym duetem

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 05.01.2012, 13:31   #11
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Oczywiście, że można się powymądrzać, wiem przynajmniej komu pozadawać pytania...

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
jesli moge sie troche powymadrzac

1. srubke na dole lagi - ta pod ktora jest miedziana podkladka luzujemy na samym poczatku - tu akurat sie udalo bo nie byla jak widac mocno przyklejona klejem do gwintow - czesto jednak nie udaje sie jej odkrecic przy zdemontowanych sprezynach i trzeba uzywac badz specjalnego klucza blokujacego tloczysko badz klucza udarowego. jezeli sruba nie daje sie odkrecic i obraca sie wraz z tloczyskiem to odwracamy lage naciskamy nia na podloze i wtedy sprezyna blokuje nam tloczysko i srubke udaje sie odkrecic.


2. przy ponownym montazu stosujemy badz nowe podkladki miedziane badz stare poddajemy zmiekczeniu - bierzemy podkladke na drucik i ogrzewamy nad palnikiem gazowym do czerwonosci/bialosci, nastepnie tak rozgrzana wrzucamy do zimnej wody. dzieki temu ladnie sie uloza.

3. na gwinty srub dajemy odrobine sredniej mocy kleju do gwintow

4. do ponownego montazu gornej panewki i uszczelniacza uzywamy nabijacza o odpowiednio dobranym rozmiarze. cos jak to:

http://www.marek-sklep.com.pl/pl/p/P...lniaczy-48/751

do swojego amatorskiego uzytku zupelnie wystarczy poprosic znajomego slusarza/tokarza o wytoczenie odpowiedniej wielkosci gazdzetu np. z teflonu.

Tu zapewne nastąpi metoda prób, postaram się bez błędów - chroń rury

reszte napisal Wasilij. powodzenia

ad.1 Śrubka puściła bez problemu, wątpię, żeby była przyklejona. Fakt - musiałam popracować rurą, żeby chciała zupełnie się wykręcić. Ale już bez sprężyny w środku.

ad.2 "Stara" podkładka traci swoje właściwości? A zahartowana i zmiękczona na czym zyskuje?

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
aluminiowy element jak zaciskasz w imadle to owijaj go szmatą lub ściskaj przez dwa kawałki drewna. poza tym nie mam zastrzeżeń ;D
Tak też zrobiłam przy drugiej sztuce.
Czasem dobrze jest coś robić w dwóch egzemplarzach, dopóki nie trzeba dwa razy z czymś ostro walczyć

eh... widzę, że będę musiała skończyć robotę... Rzuciłam zbyt chwytliwym tematem i widownia się zebrała...
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stabilizator przedniego zawieszenia konieczny? borut Rama, zawieszenia, napęd 4 28.06.2011 18:42
Mocowanie przedniego koła BIAŁY Hamulce, kola, opony 33 28.10.2010 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.