Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.07.2022, 16:40   #81
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 32 min 18 s
Domyślnie

Kurde wyskoczyłbym ale 400 stówki w jedną stronę gonić to chyba za dużo.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2022, 23:26   #82
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

No więc nie kotlina i nie Kłodzka, ale było super.
Ślad i statystyki pod linkiem - http://cyclemeter.com/73c4b9aaa18bb5...716-0937-14447. Jeszcze był dojazd na parking, ale nie nagrywany.

Bateria u mnie 1% na koniec dnia.









kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 11:59   #83
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Oprócz kręcenia się koło komina był to mój pierwszy wyjazd emtb tak naprawdę w góry. Nie wiem - na pewno są osobniki które są w stanie przejechać dziennie na analogu te 70-80 km i zrobić ok 1600 przewyższenia ale ja się do nich nie zaliczam mimo ze coś tam pedałuje ale wciąż walczę nad poprawa kondycji i mam świadomość ze naprawdę jeszcze długa droga przede mną.
Ebike daje niesamowita radochę z możliwości jazdy w miejscach gdzie na moto nie wolno i pozwala pokonywać dystans do czego trochę przyzwyczaił mnie motocykl. Taki wiec kompromis.

Na zdjęciu gdzie jest wieża na Wysokim Kamieniu jesteśmy jakoś lekko za połowa pętli. Niecałe dwie godziny później byliśmy w paśmie które widać na horyzoncie a wieża na Wysokim Kamieniu była tylko zarysowanym konturem w oddali. To robi wrażenie.

Wiele razy było to napisane wcześniej - można się zmęczyć a praca na wysokiej kadencji co lubią układy wspomagania wyliftuje każdego HR pod niebiosa tak wiec moim zdaniem obawy co do nieefektywności treningu są bardzo mocno na wyrost.
Przypominam sobie rozmowę z Adagio jakiś czas temu, gdzie opowiadał ze takiej kondycji jak teraz jeżdżąc na ebike nie miał wiele lat temu. To chyba wszystko.

Osobiście, jak pisałem powyżej, staram się ćwiczyć i być uczciwym wobec własnych założeń. Cała trasę przejechałem na ECO z wyłączeniem 50m podjazdu, nieudanego, pod schronisko gdzie pewnie bym podjechał na trialowce ale kamienie mnie wykończyły. Włączyłem max i pojawił się problem nadmiaru mocy i jej kontroli. Mam zatem challenge w Karkonoszach aby kiedyś pokonać te 50m na ebike. Potem, pod koniec zmęczenie dało o sobie znać i około kilometra jechałem na środkowym trybie TRAIL na luźnym i błotnistym podjeździe.

Trasę skończyłem z prorokowanym zasięgiem 50km opartym chyba na średnim zużyciu ale nie mam pojęcia jak to jest liczone. Z pięciu belek baterii zostały mi dwie - nie wiem ile to procent bo mam taki najprostszy wyświetlacz gdzie tych info nie ma do tego nie mam łączności BT niestety żeby obczaić to w telefonie. Kminie nad tym jak to tanio możliwie ogarnąć.

Odezwała się również stara kontuzja kolana ale wiem ze bez roweru na pewno chodziłbym już z laską :/

Odpowiadając na sprzętowe rozkminy kolegów muszę powiedzieć ze każdy musi kupić najlepsze co można i nie napinać się zbytnio. Ja kupiłem najdroższy możliwy DLA MNIE rower, jest to uważam porządny hardtail na fajnym osprzęcie z bateria 740wh. Koło domu jeżdżę nim bez prądu i tez jest super. Na zjazdach delikatnie opuszczam siodło i nawet kamienie mi nie straszne - idzie naprawdę ładnie tylko łydki wołają o pomstę pod koniec dnia sklepana jest dupa ale co zrobić… można pracować nad technika pedałowania w półsiadzie co z reguły mi się udaje ale jak już zmęczony to jednak daje znać o sobie lenistwo. Trza, jak na motorku, dupsko możliwie często odciążać i przesuwać się przód/tył itd. Całe życie jeździłem na hardtailu 26 ktory wciąż mam i ciagle na nim jeżdżę teraz na oponach 1cal po czarnym głównie - przesiadka na 29 i inna geometria to jest jakościowy skok o kilka długości mimo braku zawiasu z tylu. No i pedałuje się jednak efektywniej bez wątpliwości.

Nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu mówiąc krótko - tu mam rozbieżne zdanie z dolna częścią pleców

PS - do SZP Moderatorów - może przedyskutujemy zrobienie dwóch wątków rowerowych: jeden z wyjazdami ogólny a drugi techniczny? Z czasem można to podzielić i dodać jakieś subfora/wątki.
Trochę się zaczyna robić hałos
Przy okazji trzeba chyba podziękować Adagio za rozpoczęcie tego trendu na FAT.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 12:01   #84
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

i o to chodzi
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 15:02   #85
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

😀
Do super opisu Matjasa dodam kilka spostrzeżeń do rozkmin typu full/hardtail, taki czy śmaki:

1. Były dwa fulle i hardtail i na tej trasie nie było widać kompletnie różnicy w tempie pokonywania trudnych podjazdów, singli czy innych fragmentów. Spodziewałem się większych różnic.

2. Ja też jeżdżę na eco, ale narzucone tempo zmusiło mnie do porzucenia tej zasady 😉 i bateria 700Wh skończyła się na ostatnim podjeździe. Z zazdrością patrzyłem na pozostały zasięg w Kellys-ie. Odpowiednia masa i łyda kierownika mają większy wpływ na zasięg niż się nam wydaje.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 17:03   #86
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Talking

Ja mam 625 Wh i na ostatnim podjeździe zaczęła migać ostatnia belka tempo faktycznie było niezłe, praktycznie bez postojów. Szybka kanapka, jabłko i dalej.
W nocy podładowałem i dziś znów miałem trochę uciechy na singlach takie to fajne te rowery ;D
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 17:34   #87
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jakub Wedrowycz jutro, góry pojutrze, jutro Szewska posprzątać, w niedzielę Szewska posprzątać. Nic mi się ostatnio nie udaje
jakbys jechał S7 w stronę Warszawy, to wpadnij, mieszkam do końca sierpnia 5 km od trasy, to sobie pojeździsz

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2022, 23:01   #88
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Hejo.
W najbliższą sobotę mam wolne i jak będzie pogoda i moc, to chętnych na 70 km Gór Bialskich zapraszam na 10:00 do Starego Gierałtowa. Start i koniec - Wiata pod bocianem
https://goo.gl/maps/GbiHsNxVD51uSznaA. Możemy pomyśleć o noclegu.
Profil poniżej. Długi podjazd czeskim szutrem, Smrk, Rudawiec, p. Płoszczyna i powolny zjazd. Jak będą hardcorowcy to można zahaczyć o Czernicę.
Po drodze górski bar w CZ i knajpa na obiad.
Smaczek na zdjęciach z zeszłego roku.





kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2022, 02:05   #89
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Szybko działasz
Pewnie będę musiał być w Jeleniej wiec pojade w Karkonosze.
Jeśli nie to chętnie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2022, 08:19   #90
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

w którymś poprzednim wpisie Kristoch podałeś masę różnych danych - jaka apka to u Ciebie zbiera w jedno?
Chętnie bym zbierał to gdzieś w jednym miejscu - no chyba, że to Speca jakaś dedykowana app.
okazało się, że Shimanowskie UTube ma również miernik mocy, który pobiera pewnie z tensometrów w korbie - interesuje mnie to o tyle, że mam problem z nogą jak wiesz i będzie widać jak na dłoni różnicę w nacisku. Dla mnie mega rzecz. Niestety muszę wyrzygać dodatkowe złocisze na złącze BT

ja w weekend planuję lajtowe jeżdżenie z żoną gdzieś w Karkonoszach. najpewniej zaczniemy od polany Jakuszyckiej /lub skorzystam ze wskazówek Lepiego/, tak więc nie podłączę się na taki wyjazd tym razem.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ściana zachodnia puszką z rowerami Emek Przygotowania do wyjazdów 16 05.06.2020 19:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.