Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 20.08.2018, 21:20   #1
szafura
 
szafura's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Poznań
Posty: 51
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
szafura jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 17 min 33 s
Domyślnie Działka rolna, czy może nie rolna?

Cześć, mam pewien problem - przeczytałem już chyba cały internet i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, pomyślałem więc o tym wątku.
Do rzeczy.

Mam działkę:
-bezpośredni dostęp do drogi gminnej, są wszystkie media.
-1100m2
-brak miejscowego planu zagospodarowania
-jest uchwalone i opracowane studium uwarunkowań i kierunkóe zagospodarowania przestrzennego dla tej gminy i moja działka jest wg tego studium/kierunków przeznaczona pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną.
-w chwili obecnej wg wypisu z rejestru gruntów: grunty orne, klasa RIVb.
-w planach budowa domu o powierzchni zabudowy ok. 80m2, z podjazdem itp. pewnie 120m2

Moje pytanie brzmi: czy będę musiał jeszcze płacić jakieś myto związane z zamianą użytku z rolnego na budowlany i wyłączeniem terenu z produkcji rolnej?

Doczytałem, że dla gruntów IVb pochodzenia mineralnego nie potrzebuję decyzji o wyłączeniu z produkcji rolniczej - pytanie: jak sprawdzić pochodzenie gruntów? drugie pytanie: czy to, że nie potrzebuję decyzji znaczy, że nie muszę wnosić tej opłaty?

Co jeśli jednak pochodzenie gruntów okaże się organiczne?

Dalej doczytałem w ustawie, że z obowiązku opłaty jednorazowej + dalej należności co roku są zwolnione wyłączenia pod zabudowę jednorodzinną do 500m2 i tu powstaje kolejne pytanie - czy mogę wyłączyć jedynie powierzchnię, która zostanie zabudowana czy od razu całą działkę?

Straszny mętlik mam w głowie na ten temat, więc gdyby ktoś był lepiej obcykany w tym wszystkim - to bardzo proszę napisz kilka słów, postawię jakieś przy najbliższej okazji.

Oczywiście będę próbował zaczerpnąć słowa w gminie - ale tam to lepiej iść przygotowanym
__________________
Kraina pyrą płynąca
KTM 990
adwenczurklab.pl
szafura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.