Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.07.2011, 16:54   #181
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

ContiEscape to typowa guma na szosę, jej właściwości terenowe są symboliczne. Do TKC80 to nawet nie wypada jej w tym zakresie porównywać.
Na szosie za to bardzo fajnie się sprawdza - przyczepna, daje dobrą poręczność.
Co prawda mam kolegę, który na tej oponie z przodu całkiem niezłe rzeczy wyprawia w terenie, ale na dominatorze i czuje temat - tzn. winkiel na szutrze z poślizgiem przodu jest normą.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.07.2011, 21:58   #182
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Tu się w 100% zgodzę. Wczoraj wróciłem do ustawień na asfalt:
- przód z TKC na ContiEscape
- tył z E07 (jeżdżę na tym od początku) na Tourance
TKC po prostu było mi szkoda na latanie po gorącym asfalcie, szczególnie że ostatnio dużo jeżdżę po mieście i często trzeba ostro awaryjnie hamować (ząbkowanie). Do zachowania na mokrym zastrzeżeń mam.
E07 + mokry asfalt to nieciekawe połączenie, a wraz z zużyciem jakby szybciej traci przyczepność, co zapewniało mi ostatnio zbyt wiele "ciekawych" wrażeń - m.in. stąd zmiana na Tourance.
Wczoraj była zdrowa zlewa, więc w gumowym ekwipunku wybrałem się na testy. Różnica na korzyść metzelera porażająca. Ale jak się asfalt skończył i przyszło przejechać przez kawałek rozmokłej polnej drogi równie porażająca była różnica ContiEscape vs. TKC Jakoś się udało bez glebienia, ale następnym razem już zawróciłem, choć też nie łatwo, bo metzeler nie potrafił mnie wyciągnąć z trawiastej koleiny Co tu mówić. Albo rybki albo akwarium. Suchych szutrów na tym zestawie sobie nie odmówię, ale jak już wcześniej ktoś zauważył, równie dobrze zachowywałyby się sliki
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2011, 09:34   #183
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

TKC na tyle wytrzymało u mnie 10 tysięcy i jeszcze było z 3 mm mięsa. Przód jest wyząbkowany, ale o dziwo nie ma shimmy. Na asfalcie jest super, suchy i mokry to nie problem. Wibracji nie stwierdziłem. Teraz założyłem na tył Mitasa E10 i robi praktycznie tak samo, jak TKC; zobaczymy jak trwałośc, bo po 4 tysiącach wygląda, że schodzi podobnie do TKC. Gorzej jest w piachu. Rok temu na TKC w Rembertowie dawało się jezdzic, tydzien temu na Mitasie okazało się, że jest zonk. Tam, gdzie Patiomkin i Motormaniak latali w kółko po plaży, moja locha wybrała kierunek zgodny z grawitacją
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2011, 10:51   #184
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
. Tam, gdzie Patiomkin i Motormaniak latali w kółko po plaży, moja locha wybrała kierunek zgodny z grawitacją
E to może nie opona - jak znam Maniaka to zdrowo po terenie pociagnąl
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2011, 14:16   #185
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 17 s
Domyślnie

Przeczytałem prawie całe forum i wybrałem chyba najbardziej ekonomiczno-praktyczne opony dla mnie.Więcej smigam jako amator na asfaltach a terenu tylko próbuje (na razie, chęci sa ogromne ale to czasu potrzebuje).Mitas E-07.Kostka to jeszcze nie dla mnie, za mało śmigam no i masa AT troche jeszcze mnie czasami poraża Ale zawsze chciałem AT i mam, co tam że spocony nieraz wracam, bo przestawienie sprzętu nawet na parkingu nieraz dało troche w dupe.
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2011, 10:10   #186
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ADAMO_16 Zobacz post
Przeczytałem prawie całe forum i wybrałem chyba najbardziej ekonomiczno-praktyczne opony dla mnie.Więcej smigam jako amator na asfaltach a terenu tylko próbuje (na razie, chęci sa ogromne ale to czasu potrzebuje).Mitas E-07.Kostka to jeszcze nie dla mnie, za mało śmigam no i masa AT troche jeszcze mnie czasami poraża Ale zawsze chciałem AT i mam, co tam że spocony nieraz wracam, bo przestawienie sprzętu nawet na parkingu nieraz dało troche w dupe.
No to teraz na mokrym baaaardzo grzecznie.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2011, 12:00   #187
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
E to może nie opona - jak znam Maniaka to zdrowo po terenie pociagnąl
Takie tez bylo moje zalozenie, ale chlopaki wsiedli na moja klępę i też się zakopały raz-dwa. Swoimi śmigali tam i z powrotem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2011, 20:31   #188
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 17 s
Domyślnie

Wróciłem z wojaży wakacyjnych i widze że mój wybór E-07 to śliska sprawa na mokrym czarnym No to odpuszczam i zbieram na przód TKC 80 a tył budżetowo E-09.Może ten zestaw zachęci mnie do zjazdu z czarnego i troche ofiku zalicze.Rozważałem HEIDENAU K60 ale mało opini znalazłem na ich temat.
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2011, 21:30   #189
badiss
 
badiss's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 121
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnie
badiss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 5 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ADAMO_16 Zobacz post
Wróciłem z wojaży wakacyjnych i widze że mój wybór E-07 to śliska sprawa na mokrym czarnym No to odpuszczam i zbieram na przód TKC 80 a tył budżetowo E-09.Może ten zestaw zachęci mnie do zjazdu z czarnego i troche ofiku zalicze.Rozważałem HEIDENAU K60 ale mało opini znalazłem na ich temat.
Jak tylko przyzwyczaisz się do wycia, to będzie Pan zadowolony.
__________________
‘Are You Gangsters?’ ‘No, We’re Russians’
badiss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2011, 21:36   #190
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 17 s
Domyślnie

To już wole wycie niż drift na mokrym czarnym, teraz na moich slikach to tylko asfalt, ale kusi zjechać do lasu.Tak przy okazji nikt na HEIDENAU nie śmiga? Czy ja słabo szukałem?
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niedrogi motor dla początkującego i wysokiego motocyklisty Rosen Inne tematy 26 08.09.2010 21:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.