Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2020, 19:51   #141
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Tutsi-Hutu 2:2
Hutu trochę szybciej do inwektyw sięgają.
Ja tak czy inaczej w Bolandzie jeszcze tylko 5 lat, więc mam w dupie
5 lat powiadasz , trzymam za słowo i jednocześnie życzę aby wszystkie Twoje plany wypaliły w 1miesiąc i abyś już nie musiał cierpieć tak długo.
Nie wiem jakiej jesteś narodowości , ale świetnie piszesz po polsku za wyjątkiem kiedy piszesz o Polsce - np. bolanda , o Polakach - np. polaczki itd. To tak w nawiązaniu do" inwektyw" .
Ps. W wyniku tragedii jaka wydarzyła się Afryce ppomiedzy Tutsi a Hutu zginęło ok 1 milona , niestety nie policzono ile osób pewnie żyjących dotąd , egzystuje z odcietymi dłońmi i stopami , że o zgwalconych dziewczynkach , kobietach nie wspomnę.
Dlatego wydaje mi się nie na miejscu używanie tego typu określeń , zwłaszcza przez tak oswieconego , tolerancyjnego estetę jakim zapewne jesteś.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 20:06   #142
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 833
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Komendante Zobacz post
Dość dobrze uczono fizyki do poziomu szkoły średniej, do tego fachu budowania uczono w szkole a nie na budowie - jak dzisiaj.
Teraz to Cię troszkę poniosło
Napisał absolwent budowlanki z czasów komuny .
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 20:41   #143
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
5 lat powiadasz , trzymam za słowo i jednocześnie życzę aby wszystkie Twoje plany wypaliły w 1miesiąc i abyś już nie musiał cierpieć tak długo.

Nie wiem jakiej jesteś narodowości , ale świetnie piszesz po polsku za wyjątkiem kiedy piszesz o Polsce - np. bolanda , o Polakach - np. polaczki itd. To tak w nawiązaniu do" inwektyw" .

Ps. W wyniku tragedii jaka wydarzyła się Afryce ppomiedzy Tutsi a Hutu zginęło ok 1 milona , niestety nie policzono ile osób pewnie żyjących dotąd , egzystuje z odcietymi dłońmi i stopami , że o zgwalconych dziewczynkach , kobietach nie wspomnę.

Dlatego wydaje mi się nie na miejscu używanie tego typu określeń , zwłaszcza przez tak oswieconego , tolerancyjnego estetę jakim zapewne jesteś.
....zieeeeeew.....

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 21:29   #144
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

a jednak sprecyzuję, edukacji nigdy dość.
Gdybyś, Szarik, coś więcej poczytał o konflikcie Tutsi/Hutu, dostrzegłbyś głęboką analogię do tych dwóch plemion, które żyją między Bugiem a Odrą. I to, że konflikt jest w gruncie rzeczy nierozwiązywalny. Nie będzie prezydenta wszystkich Polaków, nie będzie żadnej ponadnarodowej zgody, nie zaistnieje żadna wspólnota wartości. Moje są inne niż Twoje, Twoje nie są lepsze niż moje. Ja się podeprę nauką, sztuką, historią Europy; Ty tysiącletnią wiarą, patriotyzmem i szacunkiem do kości przodków. Tu nie ma i nie będzie punktów wspólnych. Zewnętrzni obserwatorzy mówią mniej więcej jednym glosem: mamy przejebane. Tak jak mają Żydzi, Kurdowie, Ujgurzy czy Tutsi, wszyscy żyjący gdzies pomiędzy wielkimi kołami cywilizacji.
Ja jednak pozostanę, w moim przekonaniu, przyzwoitym człowiekiem: będę płacił podatki, sprzątał w lesie po suwerenie i wpłacał datki na potrzebujących. A także chronił, w miarę możliwości, wszystkich dobrych sąsiadów: Żydów, LGBT, Chińczyków i uchodźców: wszystkich, których nie chce tutaj tzw. większość.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 22:01   #145
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
a jednak sprecyzuję, edukacji nigdy dość.
Gdybyś, Szarik, coś więcej poczytał o konflikcie Tutsi/Hutu, dostrzegłbyś głęboką analogię do tych dwóch plemion, które żyją między Bugiem a Odrą. I to, że konflikt jest w gruncie rzeczy nierozwiązywalny. Nie będzie prezydenta wszystkich Polaków, nie będzie żadnej ponadnarodowej zgody, nie zaistnieje żadna wspólnota wartości. Moje są inne niż Twoje, Twoje nie są lepsze niż moje. Ja się podeprę nauką, sztuką, historią Europy; Ty tysiącletnią wiarą, patriotyzmem i szacunkiem do kości przodków. Tu nie ma i nie będzie punktów wspólnych. Zewnętrzni obserwatorzy mówią mniej więcej jednym glosem: mamy przejebane. Tak jak mają Żydzi, Kurdowie, Ujgurzy czy Tutsi, wszyscy żyjący gdzies pomiędzy wielkimi kołami cywilizacji.
Ja jednak pozostanę, w moim przekonaniu, przyzwoitym człowiekiem: będę płacił podatki, sprzątał w lesie po suwerenie i wpłacał datki na potrzebujących. A także chronił, w miarę możliwości, wszystkich dobrych sąsiadów: Żydów, LGBT, Chińczyków i uchodźców: wszystkich, których nie chce tutaj tzw. większość.



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Tak się składa ,że o tym konflikcie i o składzie etnicznym zwłaszcza Hutu ("bardzo często kto nie jest z nami jest przeciwko nam" był po ptostu Hutu mimo że z Hutu nie miał nic wspólnego) trochę poczytałem i porozmawiałem z kolegą który był tam na misji. Tyle.

Jeżeli uważasz , że pomiędzy nauką , sztuką , historią a wiarą , patriotyzmem i szacunkiem do kości przodków nie ma punktów wspólnych to masz rację "edukacji nigdy dość"
Polska nie jest krajem plemiennym.
Nie rozumiem jak tak światły człowiek , wyczulony na krzywdę "sąsiadów" może jednocześnie mieć tyle pogardy dla "suwerena" , kogokolwiek masz na myśli.

.... zieeewww...
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 22:29   #146
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Jadę jutro na Śląsk do kolegi na 40stkę ,na szczęście jutro jest sobota,czyli zakaz jazdy na moto nie obowiązuje
Opcja trasom rowerowom z tumikiem od Huzara ,
wracam asfaltem ...na szczęście już w niedziele na inny moto, z ori tumikiem




żyję gdzieś pomiędzy wielkimi kołami cywilizacji...tak jak większość z Nas

Pozdrawiam Wszystkich
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 22:35   #147
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 12 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Nie bardzo kumam Bukowski, po co wrzucasz ten granat? Podział niegdy nie kończy się dobrze. Katalogowanie przez Ciebie forumowiczów jest po prostu na tym forum słabe.
Rozumiem El-a, bo on tylko sieci zarzuca i wyłapuje co grubsze ryby.

Ale Ty? Po co?

Zerknij na nowego moderatora: Wierny.
Każdemu pomaga, jednoczy posiadaczy afryk.
Wzór.

Piszę Ci to z podrzędnej knajpy 30 km od włoskiej Genui.

Muszę dwa browary wypić aby zasanąć i nie słyszeć skuterów w tym miasteczku.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 23:12   #148
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

dość już.
Suweren wyzywa moje niewierzące dzieci, niszczy mniejszości, przepompowuje moje pieniadze do kościoła i kolegów z plemienia, mówi mi, jak mam żyć, pali śmieciami w piecu wrzeszcząc o wolności, wychwala Putina i tak dalej.
Mam prawo być wkurwionym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 23:13   #149
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Pociągi tez tam hałasują :-)
Fassi zdjecie koni pod krzesłem super :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2020, 23:27   #150
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Artek, my naprawdę jesteśmy podzieleni. Intelektualnie tak to wygląda i nie pomogą zaklęcia. Napisałem zresztą, że wcale nie uważam mojego podejścia do świata za lepszy: on jest inny, choć z trudem, przyznaję, przychodzi mi uznanie prawa innych do tego, co napisałem post wyżej.

Jak byłem dzieciakiem, to codziennie po drodze do szkoły mijałem rosyjskiego żołnierza z karabinem, a nad blokiem dwa razy dziennie przelatywał Mi-8 z ruska gwiazda prawie zahaczając o anteny telewizyjne, z których dzień w dzień do odbiornika Rubin spływały...mniej więcej te same bolszewickie przekazy, co w dzisiejszej telewizji publicznej.
Wtedy wiadomo, była okupacja. Ale dzisiaj, ludzie sami to wybierają. I tego, nie jestem w stanie pojąć.

i już się zamykam, dopisuje nowych kolegów do KF i idę czytać książkę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 10:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 10:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.