Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.07.2011, 13:08   #1
Dadafrica


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Świdnica
Posty: 2
Motocykl: 1999r.
Dadafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 40 min 20 s
Domyślnie TRIPMASTER - wskazuje głupoty :)) Na pomoc!

Otóż problem przedstawia się następująco: po zrobienbiu około 150 km tripmaster zanotował mi 0,8 km. Czy to jest cos poprzestawiane? Czy moze mój tripmaster jest po prostu uszkodzony? ( RD07A - 1999 rok)

Z góry dzięki za info

DADA
Dadafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2011, 21:58   #2
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Jest uszkodzony i można to naprawić.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2011, 07:36   #3
Joncio


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczusets
Posty: 33
Motocykl: nieletnia czarnula RD07a
Joncio jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 13 godz 31 min 18 s
Domyślnie

a ja się nie zgadzam z tym co pisze R2D2 miałem to samo o co pytałem bardziej doświadczonych jak to usunąć tu http://africatwin.com.pl/showthread....783#post179783. Zgodnie z instrukcją R2D2 zacząłem od punktu 9 (pozostałe olałem). Po swojemu sprawdziłem połaczenia wychodzące od trpimastera oraz przekaźniki, przyda się schemat instalacji , (ślimak prędkościomierza nie ma znaczenia) i działa ale jak padnie to już zakupiłem licznik rowerowy który czeka w razie niemca. Acha, moj to ten sam rocznik co twój.

Ostatnio edytowane przez Joncio : 08.07.2011 o 07:46
Joncio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2011, 21:03   #4
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Joncio Zobacz post
a ja się nie zgadzam z tym co pisze R2D2 miałem to samo o co pytałem bardziej doświadczonych jak to usunąć tu http://africatwin.com.pl/showthread....783#post179783. Zgodnie z instrukcją R2D2 zacząłem od punktu 9 (pozostałe olałem). Po swojemu sprawdziłem połaczenia wychodzące od trpimastera oraz przekaźniki, przyda się schemat instalacji , (ślimak prędkościomierza nie ma znaczenia) i działa ale jak padnie to już zakupiłem licznik rowerowy który czeka w razie niemca. Acha, moj to ten sam rocznik co twój.

Kolego Joncio

Możesz się ze mną nie zgadzać ale połączenia wychodzące od tripmastera oraz przekaźniki nie mają ze sobą nic wspólnego i radzę ci iść na i nie wypisywać w dziale technicznym takich rzeczy.
Z twojego opisu wynika że jak ktoś rozkręci pół przodu i sprawdzi "po swojemu" połączenia wychodzące od tripmastera oraz przekaźniki to prawdopodobnie będzie działać.
A to że ślimak prędkościomierza nie ma znaczenia w działaniu układu naliczania przebiegu to już szczyt !.
__________________
END of TRANSMISSION

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 08.07.2011 o 21:05
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2011, 10:39   #5
Joncio


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczusets
Posty: 33
Motocykl: nieletnia czarnula RD07a
Joncio jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 13 godz 31 min 18 s
Domyślnie

...sądziłem że dział techniczny jest po to by wpisywać konkretne rady, a nie mądrzyć się, że to można naprawić.
Mimo żem świeżynka pomagam jak umiem najlepiej (po to jest forum by użytkowicy dzielili się pomysłami) a ty jedynie po raz koejny twierdzisz, że zepsuty ale można naprawić - słowa, słowa, słowa. U mnie pomogło więc się dzielę. Jeśli jest inny sposób może podzielisz się R2D2 z innymi jak wyeliminować ten kłopot tripmastera, rozwijając 9 magicznych punktów w swoim poście. A z tym ślimakiem to mały skrót myślowy-chodziło o to, że ślimak (plastikowa przekładnia w przedniej osi) może być sprawny, a tripmaster liczy jak chce.

Ostatnio edytowane przez Joncio : 09.07.2011 o 10:41
Joncio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2011, 07:08   #6
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Chodzi o to że R2D2 jest, z tego co mi wiadomo, MOCNO w temacie elektryki ( elektryki xrv w szczególności) i nie jeden raz pomógł. Udowodnił to również nie raz. Jest forumowym "elektro magikiem". I choć nie zawsze rozumiem co pisze, naprawił już wiele afryk. Zapraszam do archiwum. Pozdrawiam i życzę miłej lektury. Artuditu ( nie R2D2)
__________________


Ostatnio edytowane przez Dzieju : 16.02.2013 o 13:46
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tripmaster Ciapek Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 18 11.02.2010 10:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.