Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Suzuki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.01.2024, 20:11   #11
Hankiss007
 
Hankiss007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Tychy, London
Posty: 82
Motocykl: RD03
Hankiss007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 46 min 19 s
Domyślnie

Witam, nie mam dużego doświadczenie z DL, ale wyrażę tu swoje miłe zaskoczenie od nośnie tego moto. Jesienią ubiegłego roku śmigalismy z synem po Andaluzji. Jak zamawialiśmy sprzęty w Maladze, wypożyczalnia obiecała nam dwa GS 850. Ale kilka dni przed datą, poinformowali nas że nie mają w tym terminie BMWs tylko Suzuki V-storm DL650 i Yamahę Terene 750. Byłem zawiedziony. Okazało się całkiem niesłusznie. Podczas tygodniowej wycieczki ćwiczyłem tego DL na wiele sposobów i mogę powiedzieć że motorek ten bardzo mi się spodobał. Potwierdził wszystko co czytałem on tym sprzęcie w internetowych "reviews". W życiu miałem już ponad 20 motocykli i prawdę mówiąc nie miałem się do czego przypierdolić w tym DL. Może on dostarczyć dużo frajdy za stosunkowo nie wielkie pieniądze.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg BHIT8426.JPG (374.4 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg JQIO4432.JPG (435.4 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_7506.jpg (1.02 MB, 14 wyświetleń)
Hankiss007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2024, 01:59   #12
Norton
 
Norton's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Chocznia koło Wadowic
Posty: 118
Motocykl: RD07, DL1000, TwinSport 350
Przebieg: 67000
Norton jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 2 godz 16 min 49 s
Domyślnie

Moja opinia o DL 1000 I generacji.

Wprowadzenie - dlaczego DL?

Zmusiłem się do zmiany Varadero na innego turystyka. Jak mam za długo jakiś motocykl, to za bardzo się do niego przywiązuję i nie mogę sprzedać. Mam już tak z Jawą i Afryką. Ostatni gwizdek na Viadro - udało się, a i uzbierałem parę tysięcy żeby dołożyć do innego moto. To nie miał być DL. Miała być FJR-a. Budżet 17 tys. Pojechałem z przyczepką po najładniejszą z ogłoszeń FJR na Śląsku. Po jej obejrzeniu odpuściłem ten model. Stan powiedzmy słaby teoretycznie najładniejszego egzemplarza w budżecie. Zniechęciłem się. Wsiadłem z powrotem do samochodu i wytypowałem najświeższe minimum litrowe moto z przebiegiem poniżej 50 tys. Wyszło, że czarny DL 1000 w Krakowie.

Wziąłem żonę i wieczorem podjechaliśmy na miejsce. Kupiłem od razu bez jazdy próbnej. A oglądałem w życiu naprawdę wiele motocykli. Uwierzcie mi, trzeba go było kupić
O DL: I generacja, rok 2005, po lifcie (rama czarna, ładniejsze zegary z wyświetlaczem). Wyposażenia mnóstwo. Wróciłem, godzinka jazdy.
Następnego dnia przyjechał mój kumpel, Mariusz "XJ". Zrobił test i ... Dl się posikał olejem. "Ładny mi początek" pomyślałem i trochę się zdołowałem, ale otwieramy, patrzymy - poszedł olej spod uszczelniacza zębatki zdawczej. Wyczytałem, że ten typ tak ma. Zamówiłem i wymieniłem, dodatkowo popychacz i uszczelniacz popychacza sprzęgła. Sprzedawca dał mi jeszcze zestaw naprawczy siłownika sprzęgła - od razu tez wymieniłem wszystko, w końcu to również bolączka tego modelu.
Wywaliłem jeszcze Ledy z reflektorów, wsadziłem H4 i trochę trzeba było wyregulować strumień światła.

Jak wrażenia? Porównam do gaźnikowego Viadra. Są równie duże i wygodne, mają podobne osiągi, podobnie się prowadzą. Viadro trochę lepiej - równiej ciągnie przy niższych obrotach 3-3,5 tys., DL musi mieć tak 3,5-4 tys.

Dl przy parkingowych prędkościach sprawia wrażenie ciężkiego, walącego się bardziej na bok w stosunku do Viadra, ale jak już jedziemy, DL lżej się prowadzi. Viadro jest spokojniejsze, Dl jest jakby jego sportową wersją.

Zawieszenie w Dl ma regulację - po kupnie był maksymalnie utwardzony, ustawiłem fabryczne ustawienia zgodnie z instrukcją (powiedzmy że połowa skali). Jest bardziej twardo, bardziej stabilnie niż w Viadrze.

Hamulce działają podobnie - zawsze hamuję oba koła, więc DUAL CBS w Viadrze nie wygrał w tym porównaniu.

Spalanie to przepaść. Pamiętam Zimnego, jak narzekał na spalanie swojego DL-a 1000. Ja ma wszystko fabryczne i jestem zachwycony. Mazury średnia z 1600 km tempo w większości po autostradach marszowe 120 km/h - 5l / 100 km. Moje gaźnikowe Viadro przy takim tempie spalało by 1,5-2 l więcej.

Opinia żony na temat jazdy z punktu widzenia pasażera: trasa 200 km - Jest równie wygodnie, a nawet dla niej bardziej. Znaczą część trasy przespała... Więc chyba faktycznie jest wygodnie.

__________________
All you need is love. And motorcycles.
Norton jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2024, 10:14   #13
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Norton, dzięki za cenną opinię. Piękny egzemplarz Jak widać - ten sam motocykl może robić zupełnie inne wrażenie. Nie jeździłem gaźnikowym Varadero stąd miałem inną perspektywę, wtryskowym się przejechałem i dla mnie było ciężkie, jakoś słabo się prowadziło i...no nie dla mnie. DL to dużo bardziej moja bajka. Ciekawa jest ta sytuacja ze spalaniem - może mój miał coś nie tak, może wtryski, może komp. Faktem jest że te od 2005r. podobno miały poprawione mapy. Mój nigdy, w żadnych warunkach, nawet jadąz 100km/h ekspresówką nie zszedł poniżej 6L. Normalnie 6,8-7,5L. Rezerwa zaczynała migać (ta pierwsza) w przedziale 230-280km. Mnie to frustrowało. Nie miałem niestety możliwości porównać bezpośrednio na trasie z innymi egzemplarzami. Jak zrobiliśmy z żoną wycieczkę na Polesie, takim normalnym tempem to ponad 7/100 było, to na pewno.

Więc jak pali Ci 5 czy tam 5.5 do 6 to mega się cieszyć i jeździć

To co dla mnie było mało fajne, a dla ciebie co najwyżej odczuwalne po Viadrze (ja nie jeździłem dłużej tak ciężkimi motocyklami jak Viadro) - to wysoko środek ciężkości i jakby pewna skłonnośc do walenia się na boki. Z czasem przywykłem ale miałem poczucie jazdy ciężkim motocyklem. Może było to potęgowane tym że wcześniej przez wiele lat jeździłem lżejszymi, mniejszymi. Natomiast kilka lat później, ważący na papierze podobnie GS1200 sprawiał wrażenie inne. Nowy DL1000 (po 2014) jest w moim odczuciu zupełnie inny, nawet od GSa. Blisko mu do starszej 650 w kwestii wyważenia i odczuć masy.

Co do wygody pasażerki to moja małżonka zeznawała bardzo spójnie do Twojej.

To co mnie hipnotyzowało to dźwięk i praca pieca w tym DLu. Taka brutalna V-ka, z umiarkowanymi manierami ale pełna charakteru
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2024, 14:01   #14
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skarp Zobacz post
Zimny, jak już nakręcisz trochę kilometrów na tym deelu, to daj znać jak on się ma do cycatych BMW r1200gs. Bynajmniej godna maszyna, gratuluję.
Jasna sprawa. Porównać mogę do rzecz jasna olejaka 1200 jakiego miałem. Na pewno po pierwszych jazdach DL sprawia wrażenie lżejszego i...szybszego? Nie wiem, ale ten silnik jakoś inaczej się nakręca niż boxer.

Zrobię kilka tys km to powiem cos więcej



Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Zimny koleżka będzie szukał DLa tysiąca po 2014 roku , masz jakieś źródełko z takimi motocykielami ?
Melon, nie - nie mam. Ale warto szukać na forum DL. Tam dużo ludzi którzy mają takie motocykle z salonu, często jako pierwsi lub drudzy właściciele - dokładnie taki jest przypadek mojego. Dałem tam ogłoszenie że szukam, odezwał się człowiek który właśnie planował sprzedać bo odbierał z salonu nowego 1050... Polecam tam zerknąć, podpytać w ten sposób.

Cytat:
Napisał Hankiss007 Zobacz post
Potwierdził wszystko co czytałem on tym sprzęcie w internetowych "reviews". W życiu miałem już ponad 20 motocykli i prawdę mówiąc nie miałem się do czego przypierdolić w tym DL. Może on dostarczyć dużo frajdy za stosunkowo nie wielkie pieniądze.
Trudno o lepsze, bardziej trafne podsumowanie 650-tki w punkt


Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 17:58   #15
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Przyszła mi ochota na powrót do turystycznej jazdy , być może to chwilowe złudzenie, nie wiem. Na razie zacząłem przeglądać motorki i spodobał mi się DL 1000 z 17 roku, stoi w zaprzyjaźnionym salonie w Romie. Klient zostawił w rozliczeniu kupując jakieś BMW, motorek wygląda jak nowy, ma 12 tysiaków przebiegu. Mam doświadczenie z DL 650, którego używałem w zastępstwie skutera w IT i z sympatią go wspominam, totalnie bezawaryjny i ekonomiczny w serwisie motorek. Ten nowszy DL ma inny/poprawiony silnik niż pierwsze modele ?
Plany na jazdę związane są z posadzeniem z tyłu pasażerki, jest tam na tyle miejsca ?
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2024, 19:30   #16
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Dl 1000 z 2014 bo taki kolega kupił z nalotem 18kkm, silnik pracuje jak w viadrze , waga na plus i jako pasażer na 10km jest miejsce(95kg)i wygodnie . Urodą CT ładniejszy ale mocą nie ucieka �� To jest przyzwoity motor za nie duże piniądze
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2024, 07:52   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Oglądnąłem i nawet pojeździłem, motorek ładnie się prezentował, niczego na nie w nim nie znalazłem. Ale nie kupiłem bo pozycja mi nie leży, po kilkunastu kilometrach zacząłem się wiercić a po 80 zawróciłem do bazy i podziękowałem.
Szkoda bo motorek mi się spodobał.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2024, 08:35   #18
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Adam, niestety nie zdążyłem nic napisać - a mam właśnie DL1000 z 2018 obecnie. Ale zrobiłem nim raptem 150km.

Ogólnie w DLach ergonomia jest specyficzna, i ja wychowany na trampkach i afrykach zawsze trochę ją modyfikuję pod siebie. Dlatego może nie skreślaj tego DLa bo z moich obserwacji jest to przepaść na plus nad starym DL1000 (tym do 2008).

Zwykle dla mnie jest za daleko kierownica - na to albo podsyższenie 25mm które daje przybliżenie nieco, albo mocniej - risery ZETA do góry 25 i do kierowcy 20mm. Druga sprawa to sety - w poprzednich DLach ZAWSZE je obniżałem, rozwiązanie jest o takie:

https://www.cosmo-accessories.com/pr...ing-kit-detail

Obecnie - mam przerobioną, wysoką dość kanapę i nie odczuwam zupełnie takiej potrzeby. Ale robiąc trochę km na różnych DLach, zawsze miałem zestaw obniżający sety i podwyższenie kiery o 20 lub 25mm. Zapewniam, zupełnie inne doznania, dla mnie na plus. Obniżenie setów daje je także nieco do przodu. To tak na szybko, a więcej o DL1000 z wypustu po 2014 napiszę później. Mało bardzo nim przejechałem ale wstępne wrażenia są bardzo, bardzo dobre.

Pozdrawiam
Marcin
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2024, 17:51   #19
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Pewnie tak jest, DL 650 jeździłem na krótkich odcinakach i w większości po mieście, nie zwracając w zasadzie uwagi na komfort.
Najprawdopodobniej skończy się na Multi.
Dzięki za info.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Skradzione Motocykle - wątek zbiorczy. jorge Inne tematy 74 04.05.2023 19:37
Praca dla Afrykańczyka - wątek zbiorczy. jorge Wszystko dla Afrykańczyka 15 23.06.2021 07:40
Rozwiązanie problemu z odpaleniem zimnego moto Grzechu2012 NAT - Warsztat 10 29.08.2019 20:53
Tanie loty - wątek zbiorczy zombi Przygotowania do wyjazdów 91 24.05.2017 22:39
Akcesoryjny amortyzator do DL650 krzysiek_m Inne - dyskusja ogólna 3 14.02.2016 10:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.