Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2023, 19:45   #51
steve69
 
steve69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gorzów wlkp
Posty: 200
Motocykl: RD04
steve69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 5 godz 16 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ctomch Zobacz post
Optymista. 1 Nm3 gazu G20 to będzie 9,45kWh w warunkach idealnych (w odniesieniu do wartości opałowej nie do ciepła spalania jak większość chciałaby to widzieć bo ładniej wygląda w danych na rachunku), tyle norma. To co jest tłoczone po rurach w PL to koło G20 nie przebywało już dawno. Także tego. Z tego powodu lepiej jest samemu kupować propan, bo jak się kupi badziew to od razu można zmienić dostawcę. W przypadku gazu z rury tak różowo nie jest.
Co mnie jeszcze bardziej uświadamia, że prąd z sieci to nie takie zło.
steve69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 19:52   #52
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Tak prąd jest tani, zużycie 281kWh=270zł=0,96/kWh, za 2022rok zużycie 1830kWh, to niech mnie ktoś oświeci ile prądu mu poszło przy pc nie wliczyjąc fotovoltaiki bo kolega Matjas wykluczył to.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 19:59   #53
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Tak prąd jest tani, zużycie 281kWh=270zł=0,96/kWh, za 2022rok zużycie 1830kWh, to niech mnie ktoś oświeci ile prądu mu poszło przy pc nie wliczyjąc fotovoltaiki bo kolega Matjas wykluczył to.
B. mało zużywasz...u mnie to ok.300kW/m-c.
Owszem teraz 1kWh kosztuje ok 1zł. wraz ze wszytkimi dodatkowymi składowymi rachunku ale jak ceny zaczną być "rynkowe" a nie regulowane przez Panstwo jak obecnie to widziałem szacunki że 1kWh bedzie kosztować 2-2,40zl takze bym nie szedł wyłacznie w prad pod warunkiem ze nie moge go tanio wyprodukowac i korzystnie odsprzedać.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 20:06   #54
steve69
 
steve69's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gorzów wlkp
Posty: 200
Motocykl: RD04
steve69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 5 godz 16 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Tak prąd jest tani, zużycie 281kWh=270zł=0,96/kWh, za 2022rok zużycie 1830kWh, to niech mnie ktoś oświeci ile prądu mu poszło przy pc nie wliczyjąc fotovoltaiki bo kolega Matjas wykluczył to.
U mnie pompa tylko w II taryfie, ok 4000kwh
steve69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2023, 20:15   #55
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Tak prąd jest tani, zużycie 281kWh=270zł=0,96/kWh, za 2022rok zużycie 1830kWh, to niech mnie ktoś oświeci ile prądu mu poszło przy pc nie wliczyjąc fotovoltaiki bo kolega Matjas wykluczył to.
Ostatnio jak zerknąłem na licznik do pompy ciepła to chyba tam było 1200 kwh od początku roku zużyte, na grzanie domku oraz ciepłą wodę użytkową, auto wzięło ze dwa razy więcej w tym samym okresie. Problem w przypadku @matjas jest taki, że jego chałupa nie była budowana pod ogrzewanie pompą ciepła. Może do grzania wody użytkowej byłby to sens ale chyba tylko w okresach przejściowych oraz w lecie. Dzisiaj dotykałem 1300 i chyba muszę to napisać, fajny jest, trzeba tylko zarobić szybko 120000 PLN i można wyjechać z salonu. Serwisowo kardan ma być co 20000 km rozbierany i składany na nowych smarach.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2023, 22:32   #56
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Jak zwykle dostałem w ryj z tym ...pokonywaniem swoim poziomem. Ale to jednym wolno innym nie . [outube]NFuFTlRlEyo[/youtube]
Pamietaj że możesz trafić na takiego samego cfaniaka co może ten sam poziom zastosowac....
Ala eale przecie my jesteśmy de best.... i ten zucia pąd ... pompa robi nowy !!!
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2023, 08:03   #57
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

No YT z BMW w wątku o ogrzewaniu to faktycznie trochę z dooopy, chyba ze chciałeś zaproponować kogenerację tym nowym wodniakiem a zapomniałeś napisać wtedy wszystko by grało

Pompa odpada. Nie ma opcji u nas - za duży rozpierdol domu.
Wyglada na to ze musi to być kotłownia na coś - pellet, gaz, a trzeba rozwiązać jakoś sensownie grzanie wody bo to pożera najwiecej energii - mógłbym również zrezygnować z elektrycznej kuchenki - sasiad za płotem sprzedaje butle lpg - i przejść na gaz ale z tego co pamietam to bardziej brudzi kuchnię. Wtedy moznaby myśleć o zejściu do 25% obecnego zużycia prądu i to by mnie cieszyło - BO - wtedy można w charakterze pompy założyć do domu wspomagająco klimatyzator na okresy przejściowe a piec niech tylko pyka dla CWU gdyby było ciemno - można zastosować kolektory lub prościej ze dwa panele PV.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2023, 08:21   #58
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Przepraszam za dygresję, myślałem że rozmawiamy sobie tylko, a rozmowie nie zawsze trzymamy się wytyczonej linii. Jak już napisałem wcześniej i trochę to potwierdzasz, wychodzi że najbardziej boli CWU. Co do BMW to wybacz ale się podekscytowałem że może się obniżać, chociaż i tak już wiem że w tym wcieleniu takiego nie będziemy mieć. Co do wymiany krzyżaków to chyba był zmieniony przy 150 albo 180 tysiącach kilometrów ten bliżej silnika. Cieszę się też że jednak udało mi się dożyć czasów gdy ktoś napisze, ostatni prawdziwy giees to 1200. W czasach gdy się pojawił na świecie tak pisano o 1150 a ja przekornie napisałem, że doczekamy takiej chwili gdy to samo napiszą o 1200. Z perspektywy nie jestem przekonany że doczekam tego samego stwierdzenia o 1300, ale że taki wpis się pojawi kiedyś, tego jestem pewien
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2023, 11:43   #59
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

Kol Matjas + kuchenki gaz jest jeszcze to że odpada czajnik elektryczny . A dość popularnym rozwiązaniem na wichurach jest cwu z junkersa i butli która nabija się również na niektórych CPN kiedyś dostępne były pojemnościowe ogrzewacze gazowe (coś jak kolumny do cwu) i to jest lepsze od junkersa.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2023, 11:49   #60
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
No YT z BMW w wątku o ogrzewaniu to faktycznie trochę z dooopy, chyba ze chciałeś zaproponować kogenerację tym nowym wodniakiem a zapomniałeś napisać wtedy wszystko by grało

Pompa odpada. Nie ma opcji u nas - za duży rozpierdol domu.
Wyglada na to ze musi to być kotłownia na coś - pellet, gaz, a trzeba rozwiązać jakoś sensownie grzanie wody bo to pożera najwiecej energii - mógłbym również zrezygnować z elektrycznej kuchenki - sasiad za płotem sprzedaje butle lpg - i przejść na gaz ale z tego co pamietam to bardziej brudzi kuchnię. Wtedy moznaby myśleć o zejściu do 25% obecnego zużycia prądu i to by mnie cieszyło - BO - wtedy można w charakterze pompy założyć do domu wspomagająco klimatyzator na okresy przejściowe a piec niech tylko pyka dla CWU gdyby było ciemno - można zastosować kolektory lub prościej ze dwa panele PV.
Różnica w pompie ciepła to dodatkowy przewiert przez ścianę do podłączenia jednostki zewnętrznej reszta instalacji jest taka sama jak w innej kotłowni zasilanej czym tam chcesz. Ale odpada ci komin. Oraz czerpnia świeżego powietrza potrzebna do kotła z ogniem (gaz, pelet, wegiel, olej)

Co do gazu w kuchni to na meblach pojawia sie żółty tłusty osad na szafkach
ale znowu ja bym, do gazu nie wrócił po indukcji. Po prostu niema takiej opcji.

Jeśli masz do wybudowania kotłownie od zera i instalacje do ogrzewania czyto podłogówka czy tradycyjne co to ci nie zazdroszczę bo roboty w uj i tanio nie bedzie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
GoPro 9 wątpliwości polaand Kwestie różne, ale podróżne. 2 13.09.2023 08:32
moduł zapłonowy RD07a -wątpliwości przed podróżą Piotrek K Układ elektryczny i zapłonowy 40 07.03.2015 01:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.