Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.04.2021, 23:49   #181
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Tak to jest wydech z rezonansem, gość ogólnie kopiuje oryginalne wydechy xr650r np. Campbella z baja1000(sam jest lub był w posiadaniu wydechu prosto z wyścigu bo nie wiem czy już sprzedał, ma też wydech bassani np.), z tym, że pod mój motocykl musiał go wygiąć nieco inaczej bo by po prostu nie wszedł, o ile w ogóle wejdzie.
Jak on sam twierdzi "reverse Cone is reverse Cone however you twist IT." Generalnie na stronie teknik można wyczytać, że z odpowiednimi kolektorami można liczyć na wzrost mocy rzędu 5kuca(a w książce HRC jest opis jak taki wydech zrobić), ja kolektorów zmienić niestety nie mogę. Reverse Cone ma też wady, podnosi moc w określonym zakresie(wąskim) za to poza tym zakresem motocykl ciężko jest wyregulować żeby odpowiednio pracował, przynajmniej tak głoszą amerykańskie strony. W każdym razie oryginalny wydech po prostu rozsadziło więc i tak musiałbym coś wrzucić. Carbony idą pod młotek gdyby ktoś był chętny . T4 też sporo skrócił więc pewnie będzie głośno w UJ ale na szczęście patrząc po ostatniej wyprawie na miasto ten motocykl ma jakieś przywileje i ludzie wpuszczają tu i ówdzie, więc może i niebiescy uszanują ��

Tak naprawdę okaże się czy będą jakieś plusy jeśli chodzi o osiągi i dźwięk czy jedynie dobry wygląd

Cytat:
.If you want to get serious however, the pipe you want is a reverse cone megaphone. No one makes them commercially. I used to have a guy make them for us but he's disappeared. They make 5hp over anything commercially available, but they were $2500 for the set (headers and muffler) plus it’s about 105db. Look on a MotoGP bike and you’ll see what a reverse cone is. Your 2 stroke exhaust guy might be able to do it if he can roll cones. Similar to making a 2 stroke pipe. All the dimensions are freely available in the Honda HRC book that comes with every HRC kit. I’ve been told someone published it on the web, should be easy to find. The stock Staintune doesn't make much more HP than stock, the big header sizes make the bottom end weaker too. The exhaust the Staintune team uses is better but not as good as the reverse cone. I’ve never compared the off the shelf Staintune and the GHR one, it was just a case of try the off the shelf pipe, ask Staintune to make it work better, send the old one back, and the new pipe turned up. Looked bigger in the intermediate pipe and in the muffler core. Staintune can still make the race pipe, they call it the desert pipe or something like that. You have to beg as it's a pain for them to make it. No exhaust manufacturer will admit to a reverse cone working as they don’t make them/can’t make them. (XR's Only in the US still has reverse cone pipes as of 2014). So 60hp was it for the safari bikes. I’ve heard 75hp from guys in the US, but they also say they can only just keep with the 700cc KTM factory bike. Our bikes keep with the KTM so perhaps our 60hp is conservative, or their 75 is bullshit. I’ll let you mull it over. Bear in mind the Baja race bikes do 115mph and our safari bikes do 112mph. Interestingly enough I tried a reverse cone pipe on our original 650 in early 2000 and kept bouncing off the rev limiter with stock headers and cam. But we never raced with it as we were sponsored by FMF at the time and had to use their power core 4 or whatever it was. Killed the power.

Ostatnio edytowane przez Dymkaaa : 01.05.2021 o 01:00
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 23:58   #182
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Dla porównania oryginalne reverse Cone i moje z innej perspektywy. Mam nadzieję, że nie stracę słuchu...



Jutro wyedytuje posty żeby było widać zarówno na com.pl jak i samym .pl

Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2021, 09:17   #183
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

To taka inna powerbomba ?
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2021, 10:32   #184
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Myślę, że powerbomb przy tym to zestawienie 2jz z turbem i bez, niby podobne, a odczucia zupełnie inne. To dedykowany wydech z odpowiednimi wymiarami, a nie masówka Co zresztą widać po rozmiarze gdzie sekcja rezonansowa jest wielkości końcówki wydechu, raz słyszałem taki wydech w can-amie 1000 i brzmiało to potężnie
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2022, 21:55   #185
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Wleciał wydech, coś było jeżdżone
Na razie szczególnych zmian na plus brak, może nawet trochę osłabła góra, brak jakiegokolwiek strojenia póki co więc ma to też swoje odzwierciedlenie. Wydech musiał być również przycięty, żeby to jako tako wyglądało, zamawianie customowe na odległość rządzi się swoimi prawami





Roadbook naprawiony, silniczek robi, podświetlenie również, niestety brak na fotce
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2022, 22:12   #186
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,381
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 47 min 34 s
Domyślnie

Daj posłuchać.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2022, 14:10   #187
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Może zestaw cylinder i tłok z TRX700 podejdzie?
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2022, 14:51   #188
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Piękny klasyk. Dbaj o niego kiedyś będzie sporo warty.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2022, 21:41   #189
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Z tym trx700 trzeba by rozeznanie w xr Poland robić. Tymczasem szukam walka stage2 na podmianę za mój stage1, a później można stroić. Niestety do wymiany jest wałek zdawczy, szkoda, że nie odbyło się to podczas remontu. Poza tym jeszcze kilka rzeczy ale to już dopieszczanie aniżeli poważne elementy(poprawa okleiny roztopionej od benzyny itp.)
Posłuchać pewnie dam dopiero po świętach na razie nie mam dostępu do Moto, a i w sumie nie ma czego, cudów nie ma, spodziewałem się więcej
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2022, 13:44   #190
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Bardzo lubię ten motocykl ale ten tłumik wygląda na nim strasznie źle. Szpeci okrutnie.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Agv ax-8 dual evo sniperjones Kaski 8 05.10.2016 12:04
Rocc Dual bartol44 Kaski 13 11.05.2015 03:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.