Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2020, 19:35   #81
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
a dlaczego wprowadzają zakaz? Między innymi dlatego, że ludzie modyfikują i hałasują pod oknami. Nie powiesz chyba, że auta (patrząc po ulicach), hałasują tak jak motocykle
Pojeżdziłem jeden sezon z huzarem, fajnie hałasuje, ale szanuję to że ludzie chcą mieć cicho.
Dziecko mam małe, sam się denerwuję jak idę po ulicy i chopper na pustym wydechu budzi syna.
Co Ty k...wa bredzisz,ktoś przerabia wydech a mi jeździć nie wolno na fabrycznym ?! Odpowiedzialność zbiorowa?A gdzie milicja,badania tech.itp?Chyba moto jeździsz kole komina i nie wiesz o co kaman?
Cosik mi się wydaje że dalej na kwarantannie siedzisz.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 19:49   #82
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

W filmikach wkleiłem piękny filmik nt loud pipes. Uśmiałem się mocno.
Właśnie na temat tylko ze odwrotnie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 19:57   #83
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 19 godz 19 min 30 s
Domyślnie

Albo starzeje się wiara forumowa, albo zbyt ciasne rurki nosi, ze jej wydechy przeszkadzają....

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 20:05   #84
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Ja wczoraj jezdzilem wokól komina. Nie mozna ?
W czasie przejazdzki taka sytuacja:
Spokojny wieczor, jade przez male slaskie wiosko-miasteczko, Na chodniku dwojka dzieci z hulajnogami. Bedac jeszcze dobre 100 metrow od nich zauwazam ze dziewczynka rzuca ta hulajnoge na chodnik i mocno zakrywa uszy rekoma patrzac w moja strone. Afra ma wydech fabryczny, wiec jest calkiem ok. Ciekawe dlaczego dzieciak tak robi widzac w oddali motocykl ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 12:15   #85
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Czekała na wybuch IED.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 12:33   #86
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 5 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Co Ty k...wa bredzisz,ktoś przerabia wydech a mi jeździć nie wolno na fabrycznym ?! Odpowiedzialność zbiorowa?A gdzie milicja,badania tech.itp?Chyba moto jeździsz kole komina i nie wiesz o co kaman?
Cosik mi się wydaje że dalej na kwarantannie siedzisz.
Ja oczywiście jestem tak jak Ty przeciwny odpowiedzialności zbiorowej. Tłumaczę tylko mechanizm. Policja i stacje diagnostyczne jak widać nie radzą sobie z głośnymi motocyklami. Ludziom to przeszkadza, więc zgłąszają dziwne postulaty. A władza przecież musi się "wsłuchać" w głos wyborców. Tłumaczę tylko jak wg mnie działa mechanizm.
Co do kwarantanny - nie, nie siedzę i co to ma do rzeczy?

melon, bez urazy ale nie przywykłem do dyskusji gdzie na moje argumenty dostaję odpowiedź: "Co Ty k...wa bredzisz..."
Proszę odpowiadaj na forum, tak jak chciałbyś odpowiedzieć rozmawiając z kimś w 4 oczy.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 14:19   #87
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Jakby się okazało, że nagle 25% osób posiadających siekiery/pistolety na plastikowe kulki/rozrzutniki obornika/trąbki rowerowe/ itp. zaczyna używać ich do "uprzykrzania" życia innym dla swojej osobistej przyjemności, to na pewno też zostaną zakazane lub ich użycie zacznie podlegać restrykcjom ze skutkiem dla wszystkich i to przy wielkich oklaskach całej reszty społeczeństwa. A rządzi większość, co ma pewien sens, bo mogłoby być jeszcze bardziej nieśmiesznie gdyby rządziły mniejszości.

Dla jasności, wkurza mnie odpowiedzialność zbiorowa. Jest niesprawiedliwa i koniec.
Ale skubana jest niestety zabójczo szybka i skuteczna więc wszelkie władze chętnie po nią sięgają. Taki jest fakt i już, my możemy sobie tu oczywiście pomarudzić, ale żadna władza nawet tego nie usłyszy.

Jak sobie wyobrażę właściciela domu, pod którego oknem w każdy weekend przejeżdża kilkaset motocykli, w tym połowa z przelotowym tłumikiem, a jeszcze część na niskim biegu i maksymalnych obrotach do odciny (a dokładnie tego doświadczyłem osobiście w ostatni weekend na "cichym" campingu na Mazurach w samym środku lasu, ale blisko szosy) to obawiam się, że rozwiązania systemowe typu uszczelnienie przeglądów i kontrole głośności wydechów przez Policję co kilka kilometrów, są dla wielu samorządów zbyt "zasobochłonne", a efekty zbyt oddalone w czasie wobec problemu, który jest bardzo dokuczliwy i występuje "właśnie teraz". Więc wpadają i będą wpadać na takie "mądre" pomysły. A mając aktualnie władzę, wprowadzą je też w życie.

Nie podobają mi się takie globalne zakazy, ale też nie dziwię się ludziom, że chcą spokojnie porozmawiać z rodzinami w weekend na tarasie, zamiast zatykać uszy co 5 minut bo jacyś partyzanci z dziurami zamiast tłumików muszą zaznaczyć swoją obecność w okolicy.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gdyby każdy motocyklista miał fabryczny lub po prostu cichy tłumik, a do tego w miejscach gdzie mieszkają ludzie szanował ich prawo do odpoczynku, ciszy i niezakurzonego prania na sznurku to temat zakazów dla motocykli i agresji wobec motocyklistów praktycznie by nie istniał, a każdy by nas pozdrawiał całą dłonią a nie tylko środkowym palcem.

Ostatnio edytowane przez sudden : 24.07.2020 o 16:13
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 14:26   #88
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 19 godz 19 min 30 s
Domyślnie

https://www.wprost.pl/light/10248233...moze-piac.html

A tu jeszcze Kraków- stan umyslu. Doryczy tez motocykli, i to bynajmniej nie głośnych

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-absurd-w-krakowie-miasto-zakaze-6-letnich-diesli,nId,4625653

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 24.07.2020 o 18:51
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 18:36   #89
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Proszę odpowiadaj na forum, tak jak chciałbyś odpowiedzieć rozmawiając z kimś w 4 oczy.
Tak po ludzku i po moderatorsku oraz offtopowo: mądre i warto stosować (również do siebie do mówię)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2020, 19:09   #90
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Tak po ludzku i po moderatorsku oraz offtopowo: mądre i warto stosować (również do siebie do mówię)
Może i macie rację ale w cztery oczy też bym tak powiedział,bez obrazy. Człowiek już ma dość coraz to nowszych durnych zakazów.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 10:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 10:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.